Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: alternatywa
PostNapisane: piątek, 24 czerwca 2016, 21:01 
Avatar użytkownika


Gdzie zamawiałeś przedsionek jeśli to nie tajemnica??




   
 
 
 Tytuł: Re: alternatywa
PostNapisane: sobota, 25 czerwca 2016, 20:11 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2015, 23:46
Posty: 831
Obrazki: 376
Lokalizacja: ETM
jacek napisał(a):
No ładna przyczepa i solidna marka,a jak ci skończy się paliwo w zbiorniku bo wskaźnik się zaciął, to cały mandżur trzeba zwinąć i jechać na stację ~x( ,czy zrobiłeś sobie dodatkową złączkę awaryjną? do podpięcia zwykłej butli.Tak w ogóle to fajne te nasze Niewiadówkotabberty są takie jakieś duże przestronne :D

Pojemność butli 35l. Zalewam w nią 30l x 0,52kg = 15,6kg. Tyle jest gazu w butli i sądzę, że nie powinno zabraknąć go nawet podczas dwutygodniowego wyjazdu. Może zastanowię się nad innym rozwiązaniem, gdy naprawdę go zabraknie.
niebieski-n2 napisał(a):
Gdzie zamawiałeś przedsionek jeśli to nie tajemnica??

Przedsionek kupiłem na OLX-sie.




_________________

N126N
TABBERT 450TD
AUDI S6
VW GOLF MK1
VW GARBUS

Mądry człowiek uczy się od każdego,głupi wie wszystko...

1791




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: alternatywa
PostNapisane: niedziela, 26 czerwca 2016, 11:18 



Dołączył(a): piątek, 3 lipca 2015, 22:21
Posty: 159
Lokalizacja: WOT
Eee tam na dwa tygodnie latem to byś musiał trafić na jakiś front zimowy syberyjski żeby ci zabrakło tyle gazu :)).Alee o dodatkowej złączce możesz pomyśleć może jakiś gryl gazowy podłączysz przypadkiem.




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: alternatywa
PostNapisane: niedziela, 26 czerwca 2016, 23:11 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2015, 23:46
Posty: 831
Obrazki: 376
Lokalizacja: ETM
Nad tym właśnie pracuję, gdyż żona chce móc podłączać drugą kuchenkę.




_________________

N126N
TABBERT 450TD
AUDI S6
VW GOLF MK1
VW GARBUS

Mądry człowiek uczy się od każdego,głupi wie wszystko...

1791




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: alternatywa
PostNapisane: wtorek, 29 listopada 2016, 15:01 
Avatar użytkownika


Gratuluję udanego zakupu!

Piękna przyczepa :)

Ważne, że sucha, z twardą podłogą i nie zniszczona.

Przyczepa ma jedną wadę - jakość okleiny. W tabbercie księgowy za długo myślał i zainwestował w papier. Każde dotknięcie powoduje uszkodzenia co na pewno już zauważyłeś.

Nie będę ukrywał, że to była moja przyczepa. Nie gniewam się, że nie do końca ładnie opisałeś moje "patenty". Owszem grzałka w głównym zbiorniku to teoretycznie luksus spłukiwania w kibelku ciepłą wodą.. W praktyce węża wodnego jest tam ze 4 metry a w nim z pół litra wody. Trzeba było dużego niefartu aby poleciała ciepła woda. Termostat w grzałce ustawiony na czuja na ok 40C. Idealnie do mycia.

Gratuluję przywrócenia bojlera, ja nie miałem do tego zapału a nawalony klej w komisie, przed moim zakupem nie uratował szczelności, bojler zdemontowałem (jak widać dałem).

Półki w szafie flexem rzeźbił jeden z najbardziej polecanych fachowców w PL :), daliśmy z nimi radę śmigać ze 2 lata.

Fajnie wyszła grafika na lodówce i piecu.

To jedyny taki tabbert na świecie :). Nikt inny nie wpadł na zrobienie drzwiczek do szafki w łazience nad kibelkiem (przez co da się jej używać na czas jazdy). Nikt inny nie zamontował na tylnej ścianie bagażnika na rowery (oryginalna poprzeczka po szerokości uniemożliwiała montaż dla "serwisów"). Trzeba było się nieźle nakombinować z montażem, ale teraz można na nim wieszać spokojnie 70KG. Bagażnik praktycznie nowy.

Duża lodówka ? też wyjątek, nie znalazłem drugiego tabberta z tego roku i w tym rozmiarze z taką lodówką i to jeszcze full automat...- wersja przyczepy pod zamówienie. Teraz w nowej przyczepie rok 2016 mam iskrownik ręczny :(. (na szczęście bez otwierania lodówki).

zapomniałeś opisać ładowność..jak dobrze pamiętam coś pod 400kg.

Gratuluję więc zakupu.

Ktoś rozpoznaje fotkę ?

nie jest tajemnicą, że zarejestrowałem się tutaj, aby sprawdzić czy "mojego" tabberta tu nie ma. Pozostanę jednak na dłużej, widzę znajome twarze i fajnych ludzi.

jednym słowem Witajcie :)

P.S. o wcześniejszych losach tabberta można poczytać tutaj - nacamping.pl Rok 2014, w 2015 był tylko jeden nie opisany jeszcze wyjazd.

Pozdrawiam


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




   
 
 
 Tytuł: Re: alternatywa
PostNapisane: wtorek, 29 listopada 2016, 21:09 
Avatar użytkownika


Cieszy postawa że potrafisz przyjąć na "klate" słowa jakimi wyraził się Sylwek.
Pochwal się nową przyczepą




   
 
 
 Tytuł: Re: alternatywa
PostNapisane: wtorek, 29 listopada 2016, 22:56 
Avatar użytkownika


mehes napisał(a):
Cieszy postawa że potrafisz przyjąć na "klate" słowa jakimi wyraził się Sylwek.
Pochwal się nową przyczepą
Wiesz co, nie wiem czy do końca potrafię przyjąć, ale wiadomo, że nie moja przyczepa więc i mnie nic do tego. Nie dziwi mnie przywrócenie instalacji elektrycznej do oryginału. U mnie za jedyne zasilanie przyczepy odpowiadał akumulator żelowy ze swoją ładowarką i ten elektroblok to były zbędne kilogramy. Instalacji nie niszczyłem, pospinanie z powrotem to może godzina z rozszyfrowaniem co i jak. Elektroblok dałem z przyczepą.

dziwi mnie ten zbiornik gazowy, bo nie widzę w nim nic praktyczności. Jak już ktoś zauważył - jak braknie gazu podczas pobytu na campingu to trzeba składać przedsionek i jechać tankować z przyczepą (polecam w środku nocy na mrozie). Jeżeli nawet jest awaryjnie możliwość dotankować lub podłączyć butlę 11kg to dalej mija się to z celem - wożenie kolejnej butli.

Koszt montażu takiego zbiornika to dobre 300-500zł, i 30kg gratis w przyczepie. Nie mówię tu już o przepisach i minie Austryjackiego policjanta, jak będzie kontrola w trasie. O kłopotach w razie poważnego wypadku itd. Nie wydaje mi się, aby były przepisy i dopuszczenie do montażu tego w przyczepie.

Z tego co wiem, kolega Sylwek jeździ z lodówką odpaloną na gaz, ale mogę się mylić.

to tyle na dziś w temacie krytyki :) trochę się odgryzam.

a moja przyczepa - fotek nie mam za dużo z wnętrza, trochę ją widać na opisie tego rocznych wyjazdów na blogu. Tutaj jest opis identycznej


Jak umieścić filmy z YouTube w postach phpBB3

w modelu 2016 zmieniły się detale.




   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL