Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 3 czerwca 2020, 23:53 



Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2020, 13:43
Posty: 9
Zapomniałem wspomnieć o listwach. Jestem tego samego zdania co Heniek i Canislupus. Od środka dołoże włókna i zaszpachluje. Z zewnątrz planowałem dokładnie ten specyfik co Lupus. (trafiłem go za 16zł w Szczecinie)




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2020, 00:38 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 936
To miejsce przy zaczepie nie wygląda rzeczywiście za dobrze :( Wspawałbym tam długie ceowniki, mogą być wygięte z blachy ale nie cieńszej niż 2,5 mm /a jeszcze lepiej nie mniej niż 3mm/ po obu stronach dyszla likwidując jednocześnie to "druciarstwo" które obecnie tam się znajduje. Numer ramy raczej będziesz musiał odkryć, gdyż będzie go musiał odczytać diagnosta i wydać zaświadczenie z pełnym numerem homologacyjnym - takie są obecnie wymagania odnośnie dowodów rejestracyjnych. Chyba, że przyczepka ma już białe tablice i nie będziesz jej przerejestrowywał na siebie stosując t.zw. ciągłość umów - ale wtedy jeśli Twoja umowa kupna-sprzedaży spisana została po 1 stycznia b.r. narażasz się na grzywnę 1000 zł za niedotrzymanie terminu 30-dniowego na przerejestrowanie.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2020, 00:43 



Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2020, 13:43
Posty: 9
kocio128 napisał(a):
To miejsce przy zaczepie nie wygląda rzeczywiście za dobrze :( Wspawałbym tam długie ceowniki, mogą być wygięte z blachy ale nie cieńszej niż 2,5 mm /a jeszcze lepiej nie mniej niż 3mm/ po obu stronach dyszla likwidując jednocześnie to "druciarstwo" które obecnie tam się znajduje.
Dzięki, zastosuje się i pokaże efekty.
Przyczepka miała już białe tablice kiedy kupowałem ją od poprzedniego właściciela. Przerejestrowałem ją w październiku ubiegłego roku. Czy w takim wypadku muszę odkrywać numer ramy?




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2020, 21:37 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 936
Jeśli trafisz na upierdliwego policjanta lub krokodyla, to może szukać numeru VIN - ale mnie to się jeszcze nie zdarzyło. Ponieważ przyczepka ma badanie bezterminowe, to i diagnosta się nie przyczepi. Ja bym ryzykował :) Ostatecznie końcówkę VIN masz na tabliczce. Jeden problem - raczej z głowy :)




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2020, 22:01 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6982
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Osobiście nie "lepiłbym" tego dyszla a wstawił dwa nowe profile :-) Tylko nie wiem trzeba by zapytać czy na podstawie starego winu nabiją taki sam czy coś nowego wymodzą. Kiedyś to się jakoś robiło - oczywiście legalnie.
Długo nie miałem z tym do czynienia to i wiedza gdzieś uciekła.




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 5 czerwca 2020, 12:14 



Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2020, 13:43
Posty: 9
Nowe profile brzmią konkretnie. Mam to szczęście, że wujek jest diagnostą w wojewódzkiej. Jak dopytam , dam tutaj znać jak to obecnie prawnie wygląda.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 5 czerwca 2020, 12:37 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6982
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Baeks napisał(a):
wujek jest diagnostą w wojewódzkiej
Będzie to na pewno wiarygodne źródło informacji.
Baeks napisał(a):
Jak dopytam , dam tutaj znać jak to obecnie prawnie wygląda.
Była by to cenna informacja dla potomnych :-)




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 10 czerwca 2020, 12:06 



Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2020, 13:43
Posty: 9
Z relacji wuja, jakakolwiek ingerencja w VIN na ramie nie jest dozwolona. Podobno w wypadku gdy rama jest zgniła w miejscu gdzie widnieje VIN to jest cała do wymiany.

Nie ma znaczenia czy tablice są czarne czy białe.

Wujek nie należy do osób, które "przymykają oko".

Podejrzewa, że musi być jakieś wyjście z tej sytuacji. Jak dowiem się czegoś więcej, dam znać.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 22 maja 2021, 06:09 



Dołączył(a): piątek, 21 maja 2021, 11:23
Posty: 2
no i brak odpowiedzi jak wyszlo z tym numerem

sa dwie drogi
taka sobie

i urzednicza ktora przystaje do zycia jak piesc do nosa
albo krzeslo elektryczne zamiast krzesla
urzednicza to taka ze rzeczoznawca lub w jego obecnosci odspawa
blache i tam znajdzie resztki numeru zgodnego z dowodem rejestracyjnym i umowami
co pozwoli zakupic nowe prowadnice dyszla w niewiadowku lub slusarz dobierze z kontownikow i dospawa nowy dyszel a stacja diagnostyczna i diagnosta na podstawie opinni rzeczoznawcy i wniosek do urzedu nabije nasze numery na rame po remoncie




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL