Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 10 maja 2018, 11:51 



Dołączył(a): środa, 25 kwietnia 2018, 19:49
Posty: 57
Lokalizacja: DB
Jak to jest z tymi bagażnikami hakowymi? Ma ktoś doświadczenia przykre? Bo zanoszę się z zamiarem zakupu a nie dalej jak przedwczoraj rozmawiałem z gościem, który strasznie rekomendował rozwiązanie znanej szwedzkiej firmy na dach. Stwierdził, że mandaty za taki hakowy bagażnik są na porządku dziennym. Że zna policjantów, którzy takie mandaty solą. I coś mi tu cuchnie nadużyciem. Mamy już od dwóch lat przecież uregulowania.
Można już dostać trzecią tablicę, do zastosowania na bagażnik rowerowy.
Nowe rozporządzenie, przewiduje wykorzystywanie bagażników na hak służących do przewozu rowerów, co dotychczas było w ogóle nieujęte w przepisach i rzeczywiści stwarzało możliwości karania. Określa też wobec tych bagażników wymagania. Przepis mówi jasno:
- bagażnik musi mieć oświetlone miejsce na tablicę rejestracyjną,
- kierunkowskazy,
- światła awaryjne,
- światła pozycyjne,
- światła hamowania,
- światła przeciwmłowe,
- światła cofania.
I finito! By sprostać wymogom, wystarczy zwykła 13-pinowa wtyczka. I jazda w Polskę!




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 30 października 2018, 21:28 
Avatar użytkownika


Ja mam taki bagażnik firmy thule na dwa rowery (jest nas dwoje)ale ma możliwość dołożenia szyny nawet na 3 rower. Trochę już z nim i rowerami jeździłem i fajnie i stabilnie się to spisuje. Ja polecam. Widziałem taki ..hak..zamontowany do tylnej ramy w przyczepie i na tym taki bagażnik z rowerami,a potem na kampingu można było go założyć na hak auta i z rowerami pojechać. (widziałem to w Niemczech już parę razy....więc się chyba spisuje taka opcja).




   
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 5 listopada 2018, 16:15 



Dołączył(a): środa, 25 kwietnia 2018, 19:49
Posty: 57
Lokalizacja: DB
Właśnie nad takim rozwiązaniem dumałem. Tylko to, niechybnie przesunie środek ciężkości przyczepy na tył i może nieprzyjemnie wpłynąć na zaczep. Przy dużej przyczepie, to nie, ale przy "ence", co to ma we kwitach napisane, że na pokład może zabrać jeno kwintal, to może mieć znaczenie. Bo trzeba by ją naówczas dociążyć dla przeciwwagi z przodu. A rowery swoje ważą. I suma wag może być taka, że się pierwszy lepszy służbista przyptoli.
Ale pomysł to to jest kuszący!




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 6 listopada 2018, 22:23 
Avatar użytkownika


Właśnie ta waga (ładowność enek)to jest duuuży problem.




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 6 listopada 2018, 22:47 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6994
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Zapomnijcie o wożeniu rowerów na tylnej ścianie przyczepy ! A już montowanie haka i do tego bagażnika to już wogóle. Pierwsza poważna kontrola i po dowodzie rej. Nie wspomnę już o skutkach w tak zwanej sytuacji awaryjnej (wypadek/stłuczka). Niby jedyne rozwiązanie to tylna ściana

Obrazek

Ale, ma wiele wad. Trzeba dźwigać wysoko rowery, strasznie podnosi się środek ciężkości przyczepy i to na co zwróciliście uwagę - ujemny nacisk haka
Ja zrobiłem w inny sposób

Obrazek

Kilka wad wyeliminowałem, nawet dołożyłem belkę z oświetleniem.
Jest homologacja, są światła, ale dalej ujemny nacisk na hak.
Nie byłem też zadowolony.
Ludzie mówią trzeba wozić na dachu samochodu. Dla mnie to porażka, bo bozia wzrostu nie dała a i z latami siła już nie ta.
Poszedłem w innym kierunku i jestem zadowolony

Obrazek

Obrazek

I teraz jest ok, jak dla mnie.

Obrazek\

Obrazek

Można jeszcze i tak. Też wysoko, Dostęp taki sobie. Ale nacisk na hak ok !

Obrazek

Tak więc możliwości jest wiele




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 12 listopada 2018, 11:40 



Dołączył(a): środa, 25 kwietnia 2018, 19:49
Posty: 57
Lokalizacja: DB
Heniu! Tego "mnietka" to Ci zazdroszczę, on zniesie i uniesie wszystko, co mu każesz. Wersja kombi jest perfect! Niestety, w przypadku takiego jak mój, japońskiego konika zaprzęgowego, co to w dodatku jest w sedanie, pewne rzeczy nie mają prawa się udać.
Za to to rozwiązanie z uchwytem na przedniej szybie wydaje się ciekawe. Nigdy o takim rozwiązaniu nie pomyślałem. Wprawdzie obciąża nieco hak, ale bez przesady! Bo ciężar bike-ów rozkłada się na oś. No tyle, że przesuwa w górę środek ciężkości. Ale to jest rozwiązanie naprawdę warte przemyślenia. Inspirujące, dzięki ...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 5 maja 2019, 18:19 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:36
Posty: 285
Lokalizacja: Lubelskie
A co z naciskiem na tylną szybę ? Nie ma możliwości żeby ona pękła ? Do tej pory mam na dachu i do zakładania rowerów na dach stawiam koło samochodu stopień z przyczepy i też nie mam jakichś większych z tym problemów ale ciekawy jestem też rozwiązania z mercedesa.




_________________

Jedźmy gdzieś ....




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 5 maja 2019, 18:43 



Dołączył(a): sobota, 28 lutego 2015, 00:51
Posty: 225
Obrazki: 0
Lokalizacja: Wieliczka
My po zmianie samochodu jesteśmy właśnie na kupnie i po rozmowach z tymi co różnie wożą rowery kupujemy na dach belki relingowe




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 5 maja 2019, 18:57 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:36
Posty: 285
Lokalizacja: Lubelskie
Na dach też są takie które nie wymagają relingów.




_________________

Jedźmy gdzieś ....




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL