Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 26 listopada 2018, 17:27 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:36
Posty: 285
Lokalizacja: Lubelskie
Taki krótki wstęp celem wyjaśnienia tego tematu.
Nie ma też co się doszukiwać jakichś teorii spiskowych i próby oczerniania osób z FKNu.
Nie o to chodzi w tym temacie, chociaż na pewno znajdzie się jakiś Ant..ni lub inny uczony który na pewno znajdzie tu podstęp i to jak Stico znów coś knuje.
Założyłem taki temat bo sam zanim kupiłem swoją pierwszą przyczepę zarejestrowałem się na FKNie i na kara..pl
Czytałem te dwa fora niemal cały czas. Miałem nawet otworzone dwa na raz i tylko zmieniałem zakładki. Dlaczego ? bo sam do końca nie wiedziałem co kupić. Na FKNie pisano, ze tylko Niewiadówka bo nie zgnije bo jest taka i sraka i owaka. Na karawaningu że tylko nie Niewiadówka lepiej dołożyć i kupić zagramaniczną budkę. Chłopie dwoje dorosłych i dwoje dzieci to Wy się tam zagryziecie. Sprawdziłem najbliższego mnie użytkownika FKNu. Zundapp600 jak dobrze pamiętam bo to z FKNi i K.pl tu jest Heniek. Prześledziłem profil znalazłem telefon. Ktoś się odezwał że ma pod Tarnobrzegiem do sprzedania n126e. Telefon do Heńka i nawijam kto ja jestem i jaką mam sprawę. Heniek na to n126e nie kupuj tego dla Ciebie będzie za mała musisz szukać Enki. No już mnie wkur...ł na samym początku znajomości ja tu taką okazję znalazłem a on że nie. Ci z k.pl też że nie bo to za małe i ogólnie g..no. I wiecie co zrobiłem ????
No oczywiście wbrew wszystkiemu pożyczyłem samochód bo w swoim nie miałem haka i pojechałem po zapiekankę do Tarnobrzegu. Kupiłem stwierdziłem , że jak będzie jednak za mała to odsprzedam siostrze. Miała odpadającą tapicerkę waliło w środku starością i zgniłą podłogą, meble w średnim stanie, lodówkę tylko na 220, nie działającą pompkę wody nie podłączoną kuchenkę gazową, była bez hamulca, światła raz działały raz nie, bez przedsionka i ogólnie ło matko ale .... Była moja w końcu i ja miałem swoją przyczepę.

Żonę przywiozłem ze szpitala do domu bo właśnie się druga córka urodziła i wykorzystałem małe zamieszanie żeby pojechać i kupić przyczepę. I znów ... Piotrek co to jest ?? Nie mów że to ta przyczepa co mówiłeś bo znacznie odbiega od obrazu jaki mi przedstawiłeś i jaki się wytworzył w mojej głowie. Hmm no wiesz. Acha no już wiem.

No i dobra może rzeczywiście będzie się ciężko tu pomieścić.
Ale kij jakoś to będzie mam cały rok na jakiś remont. Za rok pojedziemy nad morze na kemping Pod Brzozami do Ustroni Morskich z rocznym i 6 letnim dzieckiem.
Remont zrobiłem czytając wszystkie dostępne relacje z remontów właśnie na FKNie.
Ja zdecydowałem że wnętrze po remoncie ma wyglądać jak w oryginale. Wywaliłem wszystko, zrobiłem nową podłogę, nową instalację elektryczną zewnętrzną oraz wewnętrzną 12 i 230.
Nową instalację wodną i podłączyłem gaz do kuchenki. Wykleiłem wykładzinę oczywiście remontówkę i poskładałem meble.
Wiosna minęła na czytaniu jednego i drugiego forum.
Co zabrać na pierwszy wyjazd co jest niezbędne i co trzeba zabrać itp.
Oczywiście dowiedziałem się jak to prawdziwi karawaningowcy na polach kempingowych nie używają farelek i grzejników a wyłącznie swoje trumy żeby nie obciążać za bardzo instalacji na polu. Wody gotują tylko na gazie a jak już muszą to czajnik elektryczny specjalny kempingowy o małym poborze prądu.
Tylko ja jeden idiota na tym polu nie miałem żadnego elektrycznego ogrzewania i czajnika.
Dobra opowieści z moich wyjazdów będą w innym wątku.
Teraz do sedna. Temat o remontach z FKNu jest po to żeby przedyskutować właśnie tamte remonty. Jako pierwszy który jest, jest to remont Marka czyli chyba właściciela tamtego forum. Sami zobaczcie czy on tam kładł jakieś ocieplenie? na podłogę zwykła OSB a nie sklejka meble też z OSB i co ?? zrobił tak jak mu się podobało i całkiem fajnie wyszło.
Sam zastanawiałem się nad takim układem bo moja załoga to 2+2 ale dostrzegłem tam spory minus. Niestety brak szafy i innych szafek skutecznie mnie zniechęciły do tego projektu. Szukałem więc dalej.




_________________

Jedźmy gdzieś ....




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 26 listopada 2018, 17:48 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6982
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Już włożyłeś kij w mrowisko. Temat uważam za bardzo ciekawy tylko czy ktoś to potrafi zrozumieć.
Ja zaczynam:
Osobiście uważam że Niewiadówka jaka by nie była w oryginale wygląda najlepiej. Układ mebli, okien. W końcu ktoś to opracował i produkuje do dnia dzisiejszego. Żeby dobrze wykonać remont trzeba troszeczkę pojeżdzić. Wówczas wiemy czego chcemy i czego oczekujemy. Z tym że oczekiwania mogą być naprawdę różne. Czego ja sie nie naczytałem że muszę mieć. I tak mam ze 4 przedsionki, których nie używam. Tak wiem w tak małej przyczepie przedsionek musi być. Jasne :)
Ja go zabieram jeździ pod łóżkiem i wraca do domu. Wszyscy remontują ale mało kto zwraca uwagę na np materace. Ja swoje od razu wywaliłem i zrobiłem jeden duży, porządny materac. Nigdy nie składam tam stołu. Mam go z tyłu przyczepy. Bardzo fajnie wygląda niska szafa i taka by mi wystarczyła, ale tam już ma "kumin" od Trumy.
Dużo by pisać
Piotrek takie relacje trzeba by popierać fotami a to zaraz wywoła wielką wojnę. Ale życzę powodzenia




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 26 listopada 2018, 18:29 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:36
Posty: 285
Lokalizacja: Lubelskie
Heniek napisał(a):
Piotrek takie relacje trzeba by popierać fotami a to zaraz wywoła wielką wojnę.
Wiem dlatego celowo nie wklejałem zdjęć. Aczkolwiek ja nigdy nie pisałem aby usuwać moje wątki, posty, zdjęcia. Wszyscy na FKNie mogą z tego korzystać. Ale ok. Ja będę stosował tylko opis do którego dokładnie remontu się odnoszę.
Heniek napisał(a):
Żeby dobrze wykonać remont trzeba troszeczkę pojeżdzić. Wówczas wiemy czego chcemy i czego oczekujemy. Z tym że oczekiwania mogą być naprawdę różne.
To bardzo ważne, już po pierwszym razie wiemy czego nie mamy, czego nie zabraliśmy a co by się bardzo przydało. Planowanie na sucho gó.o daje. Najlepiej papier długopis i robić liste na wyjeździe.
Heniek napisał(a):
Wszyscy remontują ale mało kto zwraca uwagę na np materace. Ja swoje od razu wywaliłem i zrobiłem jeden duży, porządny materac. Nigdy nie składam tam stołu. Mam go z tyłu przyczepy.
Też tak kiedyś myślałem ale jak zwykle jakieś ale. Moja księżna jak najbardziej chciałaby mieć jeden materac bo oczywiście na tych coś ją gniecie i gdybym jeździł tylko z nią to pewnie by tak było ale z dziewczynami nie do wykonania. Jak pada lub w trasie trzeba czasami usiąść w cztery osoby zjeść napić się posiedzieć




_________________

Jedźmy gdzieś ....




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 26 listopada 2018, 18:46 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6982
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
stico80 napisał(a):
trzeba czasami usiąść w cztery osoby zjeść napić się posiedzieć
Tu poruszasz kolejne bardzo ważne zagadnienie. Wiesz że jadę tylko w dwie osoby, a to bardzo ułatwia użytkowanie N-ki. Coraz częściej jedzie z nami "mały terorysta"

Obrazek

Ale to tez jest ok. Dlatego zawsze powtarzałem że dla mnie N-ka jest jak szyta na miarę. Próba zrobienia tego na 2+2 jest wykonalna, ale ...............
Już potrzebny jest przedsionek. A i zapomniałem. Mam mega wypasiony bagażnik ;)

Obrazek

To też bardzo ułatwia życie i oszczędza miejsce w przyczepie.
Dla mnie w większości przypadków te remonty to okaleczenie pięknej przyczepy Niewiadów. Ludzie próbują no nie oszukujmy się zrobić coś zwiedzić coś za grosze. Oczywiście nie generalizujmy tematu................
jednak coś w tym jest.
Widziałem wiele przyczep po naprawach/remontach i wiecie co z pięć sztuk było naprawdę fajnie zrobione i nie sa to te o których większość z Was pomyślało =))




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 26 listopada 2018, 19:00 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:36
Posty: 285
Lokalizacja: Lubelskie
Jaka by nie była duża przyczepa to zawsze ten bagażnik wygląda tak samo. Gratów kurde jest jakby ktoś jechał w podróż dookoła świata.
Łóżko jak u Marka jedno duże i niby ok. W zakrystii mam łóżko w podkowę o wymiarach 160 x 185 cm
dziewczyny chude jak patyki, żona powiedzmy szczupła ja no powiedzmy młody, zdolny, przystojny tragedii nie ma. I jak się położymy to się wszyscy mieszczą przez około godzinę. Najmłodsza jak uśnie tak zapier...a po tym łóżku że wszyscy wstają wkur...ni i nie wyspani. Tak szczerze teraz jak to sobie wszystko przypominam to najwygodniej było w tej najmniejszej n126e. Podwójne łóżko dla dorosłych i podwójne łóżko dla dzieci.




_________________

Jedźmy gdzieś ....




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 26 listopada 2018, 19:49 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6982
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wbrew pozorom w tzw zapiekance akurat miejsca do spania jest najwięcej. Taka jakby drastyczna prawda. Tylko co zrobić jak pada deszcz?
Dzień da się jakoś "przetrwać"
No właśnie i tu docieramy do sedna. Do czego przyczepa ma służyć. Moja ślubna nie potrafi na wyjeździe nie postać chwilę przy garach.
Nie wiem czy lubi, czy musi czy co ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to przy dzieciakach jakby awykonalne. No i kawałek podłogi jest potrzebny :)




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 26 listopada 2018, 21:34 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2890
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Enka jest świetna na trzy osoby.
Duże łóżko zawsze rozłożone. W czasie deszczu, przy braku przedsionka jest komfortowo.
Posiłki przy małym stoliku po rozłożeniu krzesełka kempingowego dla trzeciej osoby, bo szkoda się pierniczyć z dużym łóżkiem. Nogę z resztą odkręciłem i mam pod nim przestrzeń bagażową na stolik, trzy krzesła, wykładzinę przedsionkową, gary i inne bzdety. W przestrzeniach pod łóżkami przykręcone składane koszyki. Trzeba sobie jakoś radzić przy małym bagażniku.
929

928

926

925




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...


Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 listopada 2018, 21:57 przez MISIO_PRZYTULAK, łącznie edytowano 1 raz



 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 26 listopada 2018, 21:50 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6982
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Myślałem nad taką sporą szufladą pod dużym łóżkiem. Ale nie bardzo jest na to czas. Może kiedyś. Bo Bieszczady czekają.

Obrazek

Wiem że to jakby nie w temacie. Zaczniemy od naszych oczekiwań, wymagań, potrzeb a następnie rozważymy inne pomysły.
A te remont są tam widoczne aby "weryfikować" ?




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 26 listopada 2018, 21:56 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:36
Posty: 285
Lokalizacja: Lubelskie
Remont kolegi Tomuro ktoś kojarzy ? Jeśłi ma być jakaś zmiana w oryginale to właśnie to wnętrze idealnie mi pasuje no może z małymi zmianami ale ogólnie tak zostanie jak właśnie tam to jest. Dołożył bym półki górne i w miejscu gdzie jest kuchenka wsadził jeszcze lodówkę taką na 12/230 na gaz mi w Niewiadówce nie jest potrzebna. Tak samo jak Truma. Zamiast tego będzie mały elektryczny grzejniczek taki jak miałem w n132t. Z racji tego że przyczepa będzie używana tylko w sezonie letnim i raczej na kempingach. Na dwa dni na dziko prądu i lodówki nie potrzeba zawsze można coś wymyślić. O a jeszcze mi się przypomniało kiedyś coś robiłem przy n132t i ta też nie było ocieplenia. Na dworze było coś koło -10 i ten mały grzejniczek 600W potrafił szybko nagrzać do 22 stopni.

Gdybym miał stałe łóżko to przerobiłbym właśnie tak żeby mieć z niego wysuwane szuflady. Nawet samo łóżko zrobiłbym trochę wyżej lub normalnie i całość tego łóżka otwierane podnoszone do góry w stronę tylnego okna a pod całym łóżkiem różne przegródki na ciuchy.




_________________

Jedźmy gdzieś ....




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 26 listopada 2018, 22:03 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2890
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Ale, że coś w deseń jak NL układ?




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL