Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 14 gru 2017, 23:58 

Witam. Z czego oryginalnie było zasilane oświetlenie wewnątrz przyczepy. Instalacja wewnątrz wygląda jak najbardziej oryginalnie, do oświetlenia rozprowadzone kable biały, niebieski. Na niebieskim przewodzie wpięte jeszcze gniazdo z bezpiecznikiem szklanym rurkowym i jeszcze dwa okrągłe gniazdka? wewnątrz schowka koło szafki kuchennej. Wszystko biały niebieski kabel który połączany był z przewodem doprowadzającym prąd do przyczepy. Dodałem do przyczepy światło przeciwmgielne, czyli niebieski przewód, gniazdo w samochodzie 7 pinów czyli wszystko zajęte. Doprowadzać dodatkowo przewód do przyczepy z plusem, widziałem coś takiego dorobione do światła cofania przy złączu 7pin. Ewentualnie można by było doładowywać drugi akumulator na przyczepie przez coś takiego(chyba). Pozdrawiam.

PostNapisane: piątek, 15 gru 2017, 22:45 

Witaj z tego co pamiętam , to przyczepa miała , dwie wtyczki,

Golf V,N126E

PostNapisane: sobota, 16 gru 2017, 00:46 

Witam. Dwie wtyczki 7pin. Pozdrawiam.

PostNapisane: sobota, 16 gru 2017, 11:02 
Admin

Obrazki: 1117
W oryginale było dwie wtyczki
Czarna - do świateł przyczepy
Biała - do zasilania pompki, oświetlenia wnętrza.
Z tym że wtyczka biała miała inny układ bolców, nie pasowała do standardowego gniazda. Można to obejść zmieniając układ styków gniazda lub wtyczki.
W takim układzie należałoby dokonać montażu drugiego gniazda w holowniku. Demontując tą białą wtyczkę możesz pod te przewody podpiąć akumulator i po kłopocie.W tym układzie zasilania powinny być jeszcze dwa gniazda 12V, ale to takie archaiczne :(
Możesz też przejść na gniazdo 13-to pinowe. Masz więcej możliwości.
Decyzja należy do Ciebie.

Obrazek

Do zobaczenia na trasie

PostNapisane: sobota, 16 gru 2017, 11:58 

Tak .Henio masz rację , pytałem ojca jak to było montowane , przyczepę kupiliśmy nową ,w rzeszowie w pzm montowali drugie gniazdo u nas to był polonez. ;)

Golf V,N126E

PostNapisane: niedziela, 17 gru 2017, 00:24 

Witam. W mojej przyczepie była tylko jedna wtyczka, a niebieski przewód który idzie do oświetlenia był wprowadzony do kabla zasilającego lampy. Wychodzi że wcześniejszy właściciel miał przerobione zasilanie przyczepy na jedną wtyczkę. Czy jak oryginalnie były dwie wtyczki każda miała swoją masę czy wszystko szło z wtyczki oświetlenia. Ja pomyśle nad akumulatorem do przyczepy, podłączę pod te gniazdka na przodzie ewentualnie stały plus z samochodu. Pozdrawiam.

PostNapisane: niedziela, 17 gru 2017, 00:31 
Admin

W tzw Białej Wtyczce miałeś + oraz -. Rozwiazanie o tyle nie ciekawe ze misiałeś mieć podpiety holownik pod przyczepę. No i po dłuższym biwakowaniu rozrusznik mógł odmówić współpracy, :(
Wiesz czeka Cie montaż akumulatora do przyczepy, Nie ma się co oszukiwać. ja to już wiem, a Ty zrozumiesz w najbliższej przyszłości. Wiem ze kasa, że mało się jeździ, ale nie da się inaczej.
Piszesz o wprowadzeni zasilania do lampy. Ale jak wyłączysz np pozycję to nie ma oświetlenia wnętrza. Kiepskie rozwiązanie.

Obrazek

Do zobaczenia na trasie

PostNapisane: niedziela, 17 gru 2017, 21:46 

Witam. Myślałem o wyprowadzeniu stałego plusa na przyczepę, masa z wtyczki żeby mieć światło na krótkich postojach, zaplecze techniczne dla dzieci które trzeba przebierać. Nawet dzisiaj trafił się wyjazd, szybko ciemno i światło chwilami potrzebne. Akumulator, kasa nie kasa zaraz skombinuje z pracy,przyszedł mróz i ludzie wymieniają zamiast doładować bo raz nie odpalił. Pozdrawiam.

PostNapisane: niedziela, 17 gru 2017, 22:30 
Admin

O to w sklepie pracujemy ;). Tak na szybko możesz kupić coś z lamp ledowych. Teraz do przyczepy, a w przyszłości do oświetlenia pola walki przed przyczepą. :D

Obrazek

Do zobaczenia na trasie

PostNapisane: środa, 28 lis 2018, 15:37 

Czy ktoś posiada jakiś projekt elektryki 12/230. Albo ma może jakieś linki do takiego tematu. Kiedyś miałem swój wątek na pewnym forum i tam było wszystko po kolei wyjaśnione no ale.
później napisze więcej o co mi chodzi,
230 z sieci / 12 z sieci/zasilacza lub z aku
Przekaźnik żeby nic nie odłączać czyli jak jest 230 to odłącza 12 z aku a jak nie ma prądu to puszcza 12 z aku

Jestem młody, niegłupi, obrotny i zdolny
Czego mam niby żałować?
Stoję przed lustrem, trzymam głowę do góry
Myślę: "Zrobiłeś to chłopak"
Nie chcę za to nikogo już dłużej przepraszać
Że jestem dowodem, że można

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3