Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 17 czerwca 2015, 08:18 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 21:35
Posty: 1116
Przegladajac relacje z Waszych remontów zastanawiałem sie jak sobie radzicie z klejeniem wszelkich uszczelek ( w n126E) drzwi, futryn, zakrycia dachu, w n-250 uszczelek zakrucia, oraz skrzyni ładunkowej.Chodzi mi gównie o długie uszczelki, które przed przyklejeniem nalezy posmarowac butaprenem, odczekać aż on odparuje.Przypuszczam,że wtedy powstaje problem co robić z taką długą uszczelką,jak ona plącze sie pod nogami.opiszę jak to sie odbywa na produkcji.
Aby wkleic długą uszczelkę pomocna jest tekturowa rurka o śr. ok 6 cm- taka na którą nawija się materiały sprzedawane na metry.W zakładzie z takimi rurami nie było problemu, ponieważ szwalnia zużywała wiele bel materiału na pokrowce, zasłonki do przyczep itp.Długosc rury,zależała od długości uszczelek. Na końcu rury robiło sie otwór taki,żeby dana uszczelka ciasno wchodziła,żeby sie nie wysunęła.Wtedy to nawijało sie uszczelkę tak jak gwint na śrubie, ciasno zwój koło zwoju.Uszczelka była tak nawijana,że na zewnątrz była strona, którą trzeba był nasmarować klejem.Gdy uszczelka była nawinieta, to konieć, albo trzymaliśmy palcem- a wtedy to do odparowania kleju prawie nic innego nie mogliśmy robić , albo końcówke uszczelki przybijało sie gwoździkiem do rury , wtedy ręce były wolne :) Wtedy to trzeba było posmarować drugą część, na którą chcieliśmy kleić uszczelkę i czekać aż klej odparuje.Później przykładało sie uszczelkę do krawędzi do której chcieliśmy kleić i dociskajac po krawędzi odwijało się, jednocześnie co jakiś czas naprowadzajac drugą ręka usczelkę na miejsce.Nie pisałem,że klej nakładało sie pędzlem :)
Mam nadzieję,że ktoś skorzysta z tego opisu :)




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 17 czerwca 2015, 11:05 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): czwartek, 12 lutego 2015, 13:09
Posty: 519
Obrazki: 44
Lokalizacja: Warsiawa WN
Heh. Genialne. Dwa tygodnie temu kleiłem uszczelkę do skrzydła drzwi. :/
Ja smarowałem najpierw jedną krawędź, czekałem i doklejałem. Potem trzymałem uszczelkę zwiniętą, smarowałem kolejną krawędź i czekałem, kleiłem. Mam długie ręce więc podołalem, ale twój sposób...łatwiejszy i sprytniejszy. :) No i lepszy bo ja mazałem klejem tylko jedną płaszczyznę styku.
Jakoś się trzyma.

Naprawdę dobry patent.




_________________

Każda frytka to smutna historia zmarnowanych marzeń ziemniaka, który mógł stać się wódką.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 17 czerwca 2015, 12:34 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 21:35
Posty: 1116
To nie jest mój patent :) Tak kleili uszczelki na produkcji przyczep.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 9 marca 2017, 23:47 



Dołączył(a): poniedziałek, 6 czerwca 2016, 23:27
Posty: 174
Lokalizacja: Kraków
Mieczysław, obecność Twa jest nieoceniona :) Dzieki. Jak tak jeszcze poczytam to i owo to może skończę ja w tym roku jednak ;)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka




_________________

Byle do weekendu i w drogę :) Pozdrawiam




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 22 października 2018, 19:51 
Avatar użytkownika


Ciekawy jestem czy te nowe uszczelki np. okna też tak trzeba kleić,czy są już tak jak innych firm już fabrycznie posmarowane butylem na kancie i wystarczy po prostu przycisnąć?




   
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 22 października 2018, 22:02 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6991
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Uszczelki sprzedają na metry i są suche jak pieprz, niczym nie smarowane.
A wiadomo jak nie smarujesz to nie jedziesz.

Obrazek




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL