Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 6 maja 2018, 12:44 



Dołączył(a): niedziela, 6 września 2015, 19:05
Posty: 177
Obrazki: 0
Na wstępie zaznaczę,że nie jest to mój pomysł i taki wynalazek znalazłem w internecie i skopiowałem wykonanie. Do wykonania potrzebujemy jakiś zwykły mały grill węglowy, kuchenkę gazową na butlę oraz oczywiście butlę z gazem.
DSC_0588.JPG
Grill na zdjęciu ma jeszcze ten plus,że w zestawie jest pokrowiec-torba termiczna ułatwiająca przewożenie.
W dnie grila wiercimy otwór na palnik kuchenki.
DSC_0589.JPG
Skręcamy wszystko i gotowe.W oryginale autor proponuje pod dno grila przykręcić odwrotnie stelaż kuchenki,ale u mnie nie dało się tak zrobić więc dla usztywnienia dna podłożyłem wieczko z puszki po farbie :).
Testujemy.
DSC_0593.JPG
Widoczna obok podziurawiona miska miała służyć za osłonę palnika przed kapiącym tłuszczem, ale po próbach zrezygnowałem z niej, bo niepotrzebnie się nagrzewała.Pewnie zrobię jakąś osłonę z blachy w kształcie V opartej na przetłoczeniu grila.

Generalnie raczej jestem zwolennikiem kiełbasy z ognia lub z węgla drzewnego, ale taki grill też może się przydać, bo zajmuje mało miejsca, nie trzeba nic rozpalać itp. Jak to mówią wszystko ma swoje plusy i minusy :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 6 maja 2018, 13:34 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2902
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Być może grill wymaga dopracowania, ale pomysł dobry :)




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 7 maja 2018, 09:56 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 956
A nie prościej kupić węgiel? Chyba, że w pobliżu żadnej "Biedry" :p ani stacji benzynowej - to wtedy rzeczywiście klops :D A tak na poważnie - na łódce mam kuchenkę dwupalnikową z grillem pośrodku - ani raz nie używałem jeszcze grilla, chociaż w poprzednich sezonach nie miałem przyczepki na brzegu i pomieszkiwałem w łódce - ale kiedy miałem ochotę na grilla, to grillowałem węglowo na brzegu :) W końcu górnicy muszą z czegoś żyć ;) /wiem, wiem że to nie ten wungiel, ale Polska w końcu wunglem stoi :p /




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 7 maja 2019, 07:37 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:36
Posty: 285
Lokalizacja: Lubelskie
Ja w pierwszej kolejności jestem zwolennikiem ogniska i jeśli się tylko da to właśnie rozpalam ognisko. Wiadomo natomiast, że nie wszędzie można nie zawsze jest czas i nie zawsze są do tego warunki bo np. leje i wtedy właśnie szybki grill gazowy jest jak znalazł a ten patent biorąc pod uwagę ceny małych dedykowanych grilli gazowych do karawaningu wydaje się bardzo dobrą alternatywą




_________________

Jedźmy gdzieś ....




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 8 maja 2019, 13:05 



Dołączył(a): niedziela, 16 lipca 2017, 21:57
Posty: 178
Obrazki: 14
Lokalizacja: Milanówek
Przepraszam że się czepiam, ale większa ilość kapiącego tłuszczu spływająca do "miski" nagrzanej przez palnik umiejscowiony "na styku" z blachą w niesprzyjających warunkach może spowodować bardzo gwałtowny zapłon, a przeciekając niżej przez otworki (chyba widzę cztery) zaleje butlę i wtedy ogień będzie nie do opanowania. Dlatego byłbym bardzo ostrożny z eksperymentami tego typu... [-x .


Heh... sam kombinowałem coś podobnego, na dwupalnikowej kuchence z nóżkami i prostokątnym grilem. Odpuściłem to sobie po analizie i wnioskach, jak wyżej...
Miłego dnia !!




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 8 maja 2019, 16:43 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:36
Posty: 285
Lokalizacja: Lubelskie
Ja zamówiłem żeby nie kombinować i awaryjnie żeby było taką kuchenkę
https://allegro.pl/oferta/kuchenka-tury ... d6604cf017




_________________

Jedźmy gdzieś ....




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 8 maja 2019, 23:21 



Dołączył(a): niedziela, 17 kwietnia 2016, 22:49
Posty: 136
Witajcie .Mam taką nadstawkę na butlę , jest ok. na wyjazd wystarczy :D




_________________

Passat 2.0 140KM,
N126E




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 9 maja 2019, 21:50 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 10 września 2017, 09:21
Posty: 317
Lokalizacja: Poznań
Poszedłem dokładnie w przeciwną stronę "na łatwizne" i po prostu kupiłem gotowca na gaz. Jeszcze nie testowałem.
Też wyznaję ognisko, ale nie wszędzie jest taka możliwość i warunki ku temu więc na pokład trafiło to "cudo". Poza tym planuję dorobić przystawkę do grzania wody w prysznicu.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 11 maja 2019, 22:13 



Dołączył(a): niedziela, 6 września 2015, 19:05
Posty: 177
Obrazki: 0
Mam jeszcze takie coś z lawą wulkaniczną.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 12 maja 2019, 11:51 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 10 września 2017, 09:21
Posty: 317
Lokalizacja: Poznań
W grillowaniu to ja dopiero raczkuje co daje ta lawa wulkaniczna? Rozumiem utrzymuje ciepło „równomiernie” ale czy kapiący tłuszcz w nią nie wsiąka? Wypala się na niej? Jak to działa ?
Ma ktoś, używa taki kamień do robienia pizzy ?




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL