Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 6 maja 2018, 11:44 

Obrazki: 0
Na wstępie zaznaczę,że nie jest to mój pomysł i taki wynalazek znalazłem w internecie i skopiowałem wykonanie. Do wykonania potrzebujemy jakiś zwykły mały grill węglowy, kuchenkę gazową na butlę oraz oczywiście butlę z gazem.
DSC_0588.JPG
DSC_0588.JPG [ 1.57 MiB | Przeglądane 55 razy ]

Grill na zdjęciu ma jeszcze ten plus,że w zestawie jest pokrowiec-torba termiczna ułatwiająca przewożenie.
W dnie grila wiercimy otwór na palnik kuchenki.
DSC_0589.JPG
DSC_0589.JPG [ 2.54 MiB | Przeglądane 55 razy ]

Skręcamy wszystko i gotowe.W oryginale autor proponuje pod dno grila przykręcić odwrotnie stelaż kuchenki,ale u mnie nie dało się tak zrobić więc dla usztywnienia dna podłożyłem wieczko z puszki po farbie :).
Testujemy.
DSC_0593.JPG
DSC_0593.JPG [ 1.96 MiB | Przeglądane 55 razy ]

Widoczna obok podziurawiona miska miała służyć za osłonę palnika przed kapiącym tłuszczem, ale po próbach zrezygnowałem z niej, bo niepotrzebnie się nagrzewała.Pewnie zrobię jakąś osłonę z blachy w kształcie V opartej na przetłoczeniu grila.

Generalnie raczej jestem zwolennikiem kiełbasy z ognia lub z węgla drzewnego, ale taki grill też może się przydać, bo zajmuje mało miejsca, nie trzeba nic rozpalać itp. Jak to mówią wszystko ma swoje plusy i minusy :)

PostNapisane: niedziela, 6 maja 2018, 12:34 

Obrazki: 890
Być może grill wymaga dopracowania, ale pomysł dobry :)

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...

PostNapisane: poniedziałek, 7 maja 2018, 08:56 

A nie prościej kupić węgiel? Chyba, że w pobliżu żadnej "Biedry" :p ani stacji benzynowej - to wtedy rzeczywiście klops :D A tak na poważnie - na łódce mam kuchenkę dwupalnikową z grillem pośrodku - ani raz nie używałem jeszcze grilla, chociaż w poprzednich sezonach nie miałem przyczepki na brzegu i pomieszkiwałem w łódce - ale kiedy miałem ochotę na grilla, to grillowałem węglowo na brzegu :) W końcu górnicy muszą z czegoś żyć ;) /wiem, wiem że to nie ten wungiel, ale Polska w końcu wunglem stoi :p /