Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5 6 7 8 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 21 kwietnia 2017, 20:26 
Avatar użytkownika


Chcę teraz podjąć tymczasowo pracę listonosza, miałem wstawiać LPG do białego Kadetta, ale cały czas było mi szkoda - za przeproszeniem - je*ać go po okolicznych wsiach :)

Ten Kadett po szybkim remoncie, będzie moim wołem roboczym (nadal schludnym, ale jednak wołem :D )




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 27 kwietnia 2017, 09:43 
Avatar użytkownika


Remont nie będzie taki szybki jak zakładałem - znalazłem sporo patentów i "drutów" które spowodowały że auto dosyć mocno się zdegradowało - najgorszymi elementami jest podłoga u pasażera z przodu i mocowanie wahacza od strony kierowcy :D

Roboty jest duuuuuuuuuuużo więcej niż początkowo zakładałem :)

Gdyby nie to że nazbierałem już mnóstwo gratów blacharskich, to pewnie odpuściłbym sobie jego remont, przerzucił skrzynię, LPG i całą resztę pierdół do białego :P Ale nie poddam się i będę rzeźbić :D Myślę że za mniej niż 3 tygodnie sedan wróci na drogi odmieniony o 180' - gorsze paździerze remontowałem :P

Największy problem mam ze znalezieniem tylnych drzwi do sedana - towar deficytowy - dostałem info że są jedne w okolicy, w piątek będę atakował szrot :D

Z rzeczy blacharskich mam do niego nowe progi (będę wstawiał tylko jeden, a drugi załatam reperaturką którą znalazłem w moim składziku xD :) )

Oczywiście robię fotorelacje z każdego dnia pracy - póki co, auto jest już rozebrane do zera wewnątrz i w części na zewnątrz :P :) dziś będę usuwał z auta bak i instalację gazową, tak żebym mógł komfortowo wycinać rudą i spawać nową blachę :P

Dzień 1 - ogólne oględziny strupa:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dzień 2 - początkowa rozbiórka i oględziny rudej:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 27 kwietnia 2017, 22:36 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 955
Twój Opelek jak na trzydziesto- bez mała letni, francuski =)) :ymdevil: samochodzik trzyma się bardzo dzielnie :)




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 28 kwietnia 2017, 12:49 
Avatar użytkownika


Akurat Sedan to blacharski trup (jeszcze, w przyszłym tygodniu zaczynam spawać dziada), ale trafił w dobre ręce, się nim odpowiednio zaopiekuje i będę dbać, jak o resztę aut :)

Ale białas i szara łajza trzymają się świetnie - to fakt :P :)




   
 
 
PostNapisane: piątek, 28 kwietnia 2017, 14:29 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 955
Bo te francuskie auta mają swoje kaprysy ;) Moja dwudziestojednoletnia Vectra od kiedy dowiedziała się, że jest autem francuskim - zaczęła rdzewieć na potęgę :p




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 29 kwietnia 2017, 09:56 
Avatar użytkownika


Nie widzieliście mojego Jeepa - tam to ruda rządzi ... niestety. Progi nie istnieją, rdza na masce, błotnikach, nie ma kiedy ogarnąć. Najchętniej bym sprzedał, ale Jeep to stan umysłu :D




   
 
 
PostNapisane: sobota, 29 kwietnia 2017, 12:23 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6993
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
sikor78 napisał(a):
Nie widzieliście mojego Jeepa - tam to ruda rządzi ... niestety.
A mój był ładny prawie bez rdzy :)

Obrazek




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 30 kwietnia 2017, 21:22 
Avatar użytkownika


Sporo jest takich okazów bez rdzy, mój bardzo długo stał gdzieś w trawie co przyspieszyło bardzo korozję. Mojemu jeepkowi do lali sporo brakuje:). Ale cóż z tego - uwielbiam jazdę tym autem:). Bardzo wygodny dupowóz.




   
 
 
PostNapisane: niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:37 
Avatar użytkownika


Łooooo ale mnie dawno nie było :)

Wszystko z braku czasu na cokolwiek :)

Sedana wyjechał z garażu 19tego czerwca ;)

Baaaaaaaaaaaardzo się z nim polubiłem, zawiózł mnie na ogólnopolski zlot Kadettów, niestety podczas jego trwania postanowił 2 razy się zepsuć - dosyć drobne awarie, ale nerwów kosztowały sporo (ponad 300km od domu :P ) - udało się wszystko naprawić i sedan wrócił do domu na kołach ;)

Ogarnąłem kompletną blacharkę, wymieniłem praktycznie całe zawieszenie itp itd ;) Błąd popełniłem nie przeglądając rozrządu (zaufałem poprzedniemu właścicielowi który wymieniał rozrząd całkiem niedawno) Po kilkuset kilometrach okazało się że z silnika leje się olej jak z durszlaka - każdym możliwym uszczelniaczem, troszkę czasu później zerwał się pasek rozrządu - jak się później okazało rozrząd zmieniała niekompetentna osoba i wsadziła zły pasek - szybka kalkulacja, nie opłaca się tego naprawiać. Równie szybkie rozeznanie - kolega ma taki silnik w aucie które jest dawcą poszycia dachu - JEDZIEMY ;) Obecnie sedan stoi bez silnika, przygotowuję komorę do lakierowania, a nowy silnik (Polak mądry po szkodzie) przechodzi przegląd i wymieniam wszystkie rzeczy eksploatacyjne ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sedan przeszedł oczywiście bez problemowo przegląd

Obrazek

Mój tata również bardzo polubił sedana:

Obrazek

Króciutkie podsumowanie zlotu:

Obrazek

Kilka zdjęć z wycieczki po silnik - który musiałem z bratem wyciągnąć z samochodu:


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Troszkę części:

Obrazek
Obrazek

Silnik był tak brudny że 3 dni spędziłem ze szczoteczką do zębów w ręku :D - Przecież nie wsadzę brudnego silnika bo wstyd :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

To tyle póki co o sedanie ;)

Teraz troszkę o białym Kadecie ;)

Zacząłem już rozbierać go żeby popasować nowe elementy na auto i zacząć dopieszczać przed lakierowaniem.

Jednak zgon sedana wymusił u mnie ogarnięcie na szybko białego - bo najzwyczajniej na świecie nie miałem czym jeździć :P

Wpadło nowe koło - klasyczny monoblock - Azev A 16" 7,5J ET35 z oponką Hankook Ventus V12 195/45 (mega polecam - chyba najlepsza drogowa opona z jaką miałem styczność ;) )

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miało być inne koło, ale finansowo bym się nie wyrobił :P

Wpadło kilka gadżecików (elektryczna antena, podświetlane daszki w podsufitce itp itd ;) )




   
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 12:35 
Avatar użytkownika


Tylko jeden człowiek potrafi tak przekabacić Opla na swoją modłę. Podziwiam.
Ale w białym przesadziłeś z modyfikacjami zawieszenia. Patrzę na niego i "coś mi tu nie gra". Pięknie zadbane auto i taki kontrast między odległością opony od nadkola z boku i z góry. Pierwsza myśl - złom chłop nim wozi czy jak? Jakbym nie wiedział, że Twoje, to bym nawet uwierzył w pierwsze wrażenie.




   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5 6 7 8 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL