Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 27 października 2015, 09:27 
Avatar użytkownika


Chciałbym zaprezentować Wam swoją przyczepkę, którą od dziś zaczynam remontować :)

Na początek będę chciał ogarnąć ją technicznie do ideału, a później zajmę się wnętrzem (za dużo modyfikować jej w środku nie będę - stawiam na oryginał i klimat PRL )

I tu mam pierwsze pytanie:

Bawił się już ktoś w zmianę rozstawu na 4x100 (obecnie mam Maluchowskie cytryny)?

Drugie pytanie:

Obniżał już ktoś kiedyś Niewiadówkę? Nie chcę jej mocno obniżać - chcę tylko żeby cały zestaw leżał równo na ziemii :P

Sama przyczepka w momencie kupna prezentowała się tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Autko którym będzie ciągana to Opel Kadett z 1990r w bdb stanie (moje autko które użytkuje na co dzień)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście fabryczne też nie pozostaje - cały czas coś się zmienia (ale żadnych "wyścigowych" modyfikacji - od zabawy mam drugie auto - ten jest w 100% użytkowy :) )

Na wyposażeniu są fabryczne skórzane kubełki Recaro, 4x elektryczne szyby, elektryczny szyberdach, porządne audio, kompletuje teraz komplet podgrzewanych siedzeń - wszystko to żeby podróżować w jak najdogodniejszych warunkach, ale czując klimat starego auta

Miałem problem żeby znaleźć odpowiedni hak do niego - taki żeby nie ciąć mocno zderzaka - znalazłem swój wymarzony pakiet dokładek firmy Kamei, i serce by mi pękło gdybym musiał w tylnej dokładce wycinać dziurę :P

Wybór padł na hak firmy Steinhof dedykowany do Kadetta :)

Obrazek

Oczywiście po montażu musiała być pierwsza testowa jazda z Niewiadówką :D

Cały zestaw wygląda przeuroczo :D

Obrazek

Obrazek

Dalsze prace będę przedstawiał w tym temacie :D




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 27 października 2015, 12:12 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 21:35
Posty: 1116
Cytuj:
I tu mam pierwsze pytanie:

Bawił się już ktoś w zmianę rozstawu na 4x100 (obecnie mam Maluchowskie cytryny)?


Jak dobrze pamiętam, to rozstaw śrub piast kół w przyczepach bez hamulca wynosił 4x98mm.
Zamiana ,,cytryn Maluchowskich'' na takie jest możliwa, pod warunkiem,że zdobędziesz gdzieś dwie kpl. piasty kół, których ośki będą pasować do otworu w wahaczu Twojego zawieszenia.
Drugim kosztowniejszym sposobem będxzie wymiana całego zespołu jezdnego o ile takie bez hamulca jeszcze produkują :(




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 27 października 2015, 12:36 
Avatar użytkownika


Jest jeszcze jedna opcja - adaptery zmieniające rozstaw śub - tylko nie wiem czy wejdą mi wtedy koła :) Będę musiał pomierzyć :P




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 27 października 2015, 12:49 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 21:35
Posty: 1116
Piszesz, że stawiasz na oryginał.Zdecyduj się więc o co Ci chodzi.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 27 października 2015, 13:19 
Avatar użytkownika


Kabat napisał(a):

[...] za dużo modyfikować jej w środku nie będę [...]


;)

Przy dystansach jeszcze jest taki problem, że docelowe koło może mi nie wejść jeśli chodzi o szerokość :)




   
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2015, 23:13 
Avatar użytkownika


Kolekcja Niewiadówek dziś mi się niechcący rozrosła :)

Jechaliśmy z rodzinką na groby na wieś - kierował mój tatko, oczywiście ja jako zapalony miłośnik starych złomków, zawsze patrzę po podwórkach jakie ludzie skarby kiszą po kątach :D

W pewnym momencie na widok opuszczonego Autosana "Dziewiątki" zażartowałem:

"A może przygarniemy autobus? Jeszcze autobusu nie miałem..."

W tym samym momencie mój tata hamulec w podłogę...

"Yyyyyy... ale ja nie mówiłem serio..."

"Pieprzyć autobus, jak coś zobaczysz to się zes*asz!"

Wtem!

W przybudówce do stodoły ukazał mi się Niewiadów N250 :D

Szybkie rozeznanie co i jak, znaleźliśmy właściciela :D

Szybki dialog:

- Chce Pan sprzedać tą przyczepkę?

- A paaaaaaaaanie, czekałem na ten dzień - stoi już 37 lat i mnie tylko wku*wia :D

- Ile $?

- 100pln

Trzeba było wrócić do domu po przyczepkę i zapakować przyczepkę na przyczepkę :D

Czemu? Od nowości nie była rejestrowana i stała sobie tam na dwóch cegiełkach, czyli rzec można że jest NOWA :D - dokumenty się niestety zgubiły, ale problemu z zarejestrowaniem nawet na zwykłe białe blachy nie będzie :)

Do roboty niewiele, układ jezdny - nówka :D, skorupa - potrzebny nowy lakier (stary popękał od różnic temperatur) no i trzeba pociągnąć nową instalację do świateł :) , no i będę potrzebował opon - nie było w komplecie (felgi mam - oczywiście maluchowskie cytryny :D )

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Decyzja zapadła taka że obie Niewiadówki zostają jednak 100% fabryczne z niewielkimi odejściami od fabryki :)




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 3 listopada 2015, 00:07 
Avatar użytkownika


Fajna opowieść i jakże cenny nabytek. Gratulacje dla taty za bystre oko :) \m/




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 3 listopada 2015, 14:10 
Avatar użytkownika


Nie jest to aż takie zagmatwane :)

Ja będę ją rejestrować na białe blachy - żółte są lekko głupawe i ich nie chcę :)

Już z tym pewne doświadczenie mam :P Udało mi się nawet zarejestrować auto które stało już w kolejce do zgniatarki i oczywiście wcześniej zostało wyrejestrowane :P

Potrzebna będzie tylko umowa z poprzednim właścicielem, przegląd i opinia rzeczoznawcy samochodowego o unikalności i historycznej wartości przyczepki :)

Ale odnośnie homologacji do Niewiadowa też napiszę - dzięki za podpowiedź :)




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 2 lutego 2016, 22:24 
Avatar użytkownika


Witam,
czy mógłbyś mi powiedzieć jakie dane widnieją w dowodzie kadetta?
Sam chcę stworzyć podobny zestaw tylko z konkurencyjnej marki i chciałbym porównać DMC na haku i masę własną.
Pozdrawiam Paweł.




   
 
 
PostNapisane: środa, 2 marca 2016, 16:49 
Avatar użytkownika


Do kolekcji przyczepek z Niewiadowa doszła przyczepa podłodziowa P400

Powiem tak - wykonanie takie sobie, plus taki że jest lekka, nowa i nie droga :)

Czeka mnie sporo przeróbek żeby jej komfortowo i bez żadnych zgrzytów użytkować :)

Obrazek

Jeśli chodzi o dane z dowodu Kadetta to:

Masa własna 885kg

DMC nie mam podanego.

Maksymalna masa przyczepy bez hamulca: 1000kg




   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL