Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 26 września 2016, 18:08 



Dołączył(a): piątek, 16 września 2016, 18:40
Posty: 14
Obrazki: 0
A jeżeli bym zdecydował się kupić nowy układ jezdny to idzie kupić w Niewiadowie? czy dobierać jakiegoś innego producenta?




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 26 września 2016, 21:46 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 21:35
Posty: 1116
Nie wiem po co chcesz sobie komplikować życie.
Tutaj masz namiary na Dariusa, który handluje częściami do niewiadowskich przyczep.
tel. stacjonarny- 48-44-719-37-11
tel komórkowy -48-696-073-642
email- darius@darius-przyczepy.pl
Jako użytkownik Forum niewiadówki .pl masz 10% rabatu. Musisz sie dopominać.
Dowiedz się,czy mają w sprzedaży rury z wahaczami z otworami 25 mm, czy tez mogą zrobić na zamówienie( będzie Cię to dużo taniej kosztować niż zakup kompletnego zespołu jezdnego z piastami)
Jezeli nie mają takich , to dowiedz sie ile kosztuje zakup całego układu jezdnego, ile wysyłka. Podejrzewam,że bardziej opłaca się wysyłka nawet za pobraniem, niż jazda 600km z Poznania do Niewiadowa i z powrotem




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 27 września 2016, 12:41 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6991
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Zyzio2267 napisał(a):
A jeżeli bym zdecydował się kupić nowy układ jezdny to idzie kupić w Niewiadowie? czy dobierać jakiegoś innego producenta?
I właśnie tu jest ogromna zaleta przyczep Niewiadów że kupisz wszystko . No może prawie , wszystko .




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 27 września 2016, 19:16 
Avatar użytkownika


Ja właśnie zakupiłem całą oś skretną niehamowaną do 750kg firmy AL-KO za jakieś 441zł + k.w. tak dla Twojej informacji jeśli chciałbyś kupić coś z allegro.

Pozdr ArroW!




   
 
 
PostNapisane: środa, 28 września 2016, 00:31 



Dołączył(a): piątek, 16 września 2016, 18:40
Posty: 14
Obrazki: 0
Kupić nową oś, zrobić adaptery pod "cytrynki", wygląd zostanie oryginalny i bez problemowa eksploatacja na kilka lat. Tylko muszę poszukać jakiejś ciotki w Ameryce co by mi dolary wysłała :)

Ale jak remont to remont. Musiałem pozbyć się lokatorek, które zostały nabyte wraz z przyczepą, (zółto-czarne ok.2cm długości) Osy bo to o nich mowa zostały spacyfikowane gaśnicą na owady.
I dziś wreszcie ruszyłem z pracami stricte remontowymi wymieniłem wtyczkę świateł i zacząłem rozbierać wnętrze :)
Idzie dość wolno, bo czas pozwala mi dopiero popołudniami grzebać przy przyczepce, a wieczory szybko się ciemne robią. Praca przy lampkach na baterie, latarkach i innych alternatywnych źródłach światła niestety nie jest zbyt komfortowa ;/

Najpierw wyleciały materace:

Obrazek



Następnie wszystkie półki, firanki, sklejki z łóżek,

Obrazek

Obrazek

Chciałem uratować jak najwięcej elementów niestety zostały "powzmacniane" dodatkowymi wkrętami i większość kantówek jest spękanych i pozarywanych, sklejki wypaczone, więc będziemy robić wszystko od nowa, może minimalnie podniosę siedziska (2-3cm). Jakie drewno będzie najlepsze do wykonania stelaży?
Oprócz kuchennej szafki nic nie było zgniłe ani zagrzybione więc nie jest najgorzej.
Zjąłem obicie z przedniej i lewej ściany.
Do wywalenia zostały "półko-siatki", Wysoka szafka i Podłoga.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do końca tygodnia chciałbym rozebrać środek i ogołocić skorupę z zewnątrz. A po weekendzie zdjęć laminat z ramy. Jak wyjdzie z czasem zobaczymy :)




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 28 września 2016, 08:27 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6991
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Poprawiłem fotki . :)
Tak zdecydowanie lepiej się przegląda forum .
powodzenia w remoncie .




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 9 marca 2017, 02:34 



Dołączył(a): piątek, 16 września 2016, 18:40
Posty: 14
Obrazki: 0
Prace w przyczepce musiały zostać wstrzymane, spowodowane było to nabyciem drugiego epokowego holownika PF125p i brakiem funduszy.
Jednak ok kilku dni każdą wolną chwile i gotówkę poświęcam przyczepie pieniążki są gorzej z czasem ale chciałbym na majówkę wyjechać :)
Aktualnie jestem na ukończeniu ze szlifowaniem kleju we wnętrzu.
Chciałem zdjąć budę z ramy aby móc robić wszystko na raz, jednak wszystko robię sam i postanowiłem najpierw uszczelnić i wzmocnić laminat ponieważ troszkę przeceniłem jego stan, a poza tym czekam na troszkę wyższe temperatury które pozwolą na malowanie i szpachlowanie.

Pierwszy problem to wypchnięte dolne części bocznych ścian. Mam zamiar podeprzeć je z zewnątrz a następnie wzmocnić matą i żywicą. Czy dodatkowo do ściany kantówkę od dołu do przetłoczenia po środku czy sama dodatkowa warstwa maty i żywicy wystarczy?

Drugim problemem pęknięcie-rozwarstwienie przyczepy nad przednim oknem nie widziałem go do póki nie zdjąłem aluminiowej listwy progowej przykręconej wkrętami do płyt g-k. Podejrzewam, że to łączenie dachu i przedniej ściany.
Od środka wiadomo mata żywica, pytanie o naprawę z zewnątrz "odkuć" tylko odstający żelkot i zaszpachlować czy też pas maty szklanej wyszlifować i dopiero szpachlówka.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 9 marca 2017, 22:50 



Dołączył(a): poniedziałek, 6 czerwca 2016, 23:27
Posty: 174
Lokalizacja: Kraków
Heniek napisał(a):
Poprawiłem fotki . :)
Tak zdecydowanie lepiej się przegląda forum .
powodzenia w remoncie .


Hmmm, nie wiem jak Wy, ale ja widzę w miejscu zdjęcia - słowo OBRAZEK... i raczej mi się lepiej nie ogląda ;)

A tak przede wszystkim to witam :) Fajnie że kolejna buda powstaje w zasadzie od podstaw, na dobrym szkielecie z Niewiadowa. Plany mamy dość podobne jak widzę, tyle że ja założyłem zdecydowanie dłuższy czas realizacji ;) Od odkręcenia ramy od budy dzielą mnie już ostatnie (jakby ich od groma było) śrubki. W kwestii ocynku to ponoć około 3pln za kilogram przedmiotu cynkowanego (przynajmniej tam gdzie pytałem - Niepołomice) W kwestii cytrynek to też podobne dylematy mam, i choć Mieczysław niby mnie uspakajał iż w moim przypadku z tymi wahaczami aż takiej tragedii nie ma (poza starymi wałkami gumowymi jak mniemam), to jednak cały czas rozważam zakup nowej osi. Na pewno osie z piastami z rozstawem 4X98 są do dostania ale tę średnicę 25mm i 30mm muszę zbadać.
Chętnie zobaczyłbym Twą wersję "B" zwłaszcza, iż widzę, że mamy bardzo podobne zamiłowania do klasyków :) Pozdrawiam, powodzenia.




_________________

Byle do weekendu i w drogę :) Pozdrawiam




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 9 marca 2017, 23:07 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6991
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
ketrab napisał(a):
Hmmm, nie wiem jak Wy, ale ja widzę w miejscu zdjęcia - słowo OBRAZEK...
Prosiłem o wgrywanie fotek na serwer Niewiadowki.pl, ale nie ..................... Użytkownicy wgrywają na serwery zewnętrzne (Darmowe). Po pewnym czasie wygasa sesja serwera i mamy taki właśnie skutek




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 9 marca 2017, 23:46 



Dołączył(a): piątek, 16 września 2016, 18:40
Posty: 14
Obrazki: 0
Co do zdjęć to temat założyłem zanim przeczytałem inne wątki na temat zdjęć.. Znajdę chwilkę i poprawie :)




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL