Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 12 lutego 2017, 19:50 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6993
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
dalsza część pod zdjęciem
Heniek napisał(a):
I bez Trumy
Heniek napisał(a):
Nic nie pomogą ocieplenia, docieplenia i takie tam inne :)
A kominek jasne że jest, no może być wydech pod podłogę. Ale to temat już poruszany na forum :)




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 12 lutego 2017, 23:02 
Avatar użytkownika


Ja bym ocieplał :). Mata zagrzejnikowa zawsze coś daje (wiadomo że to nie 10cm styropianu na zewnątrz) , eliminuje też prześwity remontówki. Dywan - choćby najgrubszy - nie będzie miał takiego współczynnika przenikania ciepła co kilkumilimetrowy styropian.
Ja mam w piwnicy uszykowane do ocieplania coś na kształt maty kauczukowej/karimaty. Grube gdzieś na 1cm. Na to jakiś materiał obiciowy. Nie wiem co dokładnie. Zastanawiam się troszkę, jak uszczelki właśnie się dopasują - ale, będę miał cepke, będę kombinował : ]




   
 
 
PostNapisane: niedziela, 12 lutego 2017, 23:18 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6993
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
sikor78 napisał(a):
eliminuje też prześwity remontówki.
Co wyscie się na tą remontówkę uparli . Jest tyle fajnych materiałów tapicerskich, kolorowych, gładkich No ale Jak Pan chce ..................
A i jeszcze jedno
Gdzieś czytałem że na remontówce jak siadzie jakiś owad, nie ma szans na ponowny start :D . Poważnie.
Struktura tego badziewia jest taka że trzyma te komary i inne gadostwo ja Us podatki :))
sikor78 napisał(a):
Grube gdzieś na 1cm.
Centymetr z jednej centymetr z drugiej na to wykładzina powiedzmy też razem centymetr - co z szafkami jak wchodzą na wcisk ?
I jeszcze jedno jaką macie gwarancje że styropian się nie będzie kruszył podczas jazdy ? Ile kilometrów przejechali ludzie z tymi ekranami ?
Jak już wolałbym piankę, coś na wzór karimaty !




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 12 lutego 2017, 23:45 
Avatar użytkownika


Też mi się ten pomysł karimaty/kauczuku podoba :)
A mebelki ... Heniek, co mam powiedzieć - będę myślał jak będę działał w temacie :D
Teoretycznie, mebel szybciej ogarnę jak sam laminat, jakieś uszkodzenia skorupy np.
Samo wykończenie wnętrza to już naprawdę trzeba zrobić ze smakiem. Można wszystko okleić jedną remontówką, a można pokombinować. Sufit inaczej, ściany inaczej. Są dywany, wykładziny, korki, skóry/skaje - sporo materiałów do wyboru. Styl jaki mi by sie podobał - ściany w jasnej tonacji (beżyki , kremiki ) , szafki : fronty biel, korpusy, blaty i półki ciemny brąz; pokrowce skóropodobne brązy (odcienie jasne). Ale to temat odległy. Pierwszy sezon rodzinę muszę przekonać do tego typu spontanów jakim będzie wypad nad morze czy nad jezioro;). Jestem dobrej myśli.

ps. w efekcie, kolorystyke mogą mi dzieciaki narzucić ;), niebieskie, różowe i takie tam ..




   
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 13 lutego 2017, 12:17 
Avatar użytkownika


Ale się rozpisaliście :D
mehes napisał(a):
Jedź na stację diagnostyczną dostaniesz zastępczą tabliczkę
W WK ustaliłem, że mam dwie możliwości - pojechać na stację diagnostyczą, gdzie diagnosta ustali dane wagowe przyczepy albo skombinować zaświadczenie z Niewiadowa. Także mały problem :)
Heniek napisał(a):
Łatwiej jest wymieniać uszczelki po wymianie wykładziny .
Racja, ale nie mam aż tak dużego garażu, żeby wstawić przyczepę do roboty. Wszystko będzie musiało być robione na ulicy, a szkoda, aby do środka dostała się woda na nową tapicerkę :(
Heniek napisał(a):
Tak, moje zdanie na temat ocieplenia - nic to nie daje. Ale to moje zdanie. Ocieplenie z ekranu zagrzejnikowego ? . Ciekawe dlaczego na chałupę zalecali u mnie 10-15 cm styropianu ? Ekran fajnie by się kładło, szybko, tanio...................
Ale to jest moje zdanie
Jak to mawiają, lepiej mieć niż nie mieć. :D
Heniek napisał(a):
Gdzieś czytałem że na remontówce jak siadzie jakiś owad, nie ma szans na ponowny start . Poważnie.
Struktura tego badziewia jest taka że trzyma te komary i inne gadostwo ja Us podatki
To akurat zaleta! Komary są dość denerwujące :P
Heniek napisał(a):
Centymetr z jednej centymetr z drugiej na to wykładzina powiedzmy też razem centymetr - co z szafkami jak wchodzą na wcisk ?
I jeszcze jedno jaką macie gwarancje że styropian się nie będzie kruszył podczas jazdy ? Ile kilometrów przejechali ludzie z tymi ekranami ?
Jak już wolałbym piankę, coś na wzór karimaty !
Szafkami się nie martwię - i tak całe wnętrze będzie robione od nowa ala n126et (właśnie, ma ktoś zapiekankę z oryginalną łazienką? Mógłby mi ktoś zwymiarować to pomieszczenie lub czy są gdzieś dostępne jakieś pomiary? No właśnie o to pytałem też w pierwszym poście - są dwa rodzaje ekranu zagrzejnikowego. Jeden oparty na styropianie, a drugi na piance.
sikor78, może ty chcesz kupić tą moją pierwszą, pustą w środku? :D
No i wracając do podstawowego problemu - jakieś inne pomysły co do śrub najazdu? Zalewam je na razie środkiem odrdzewiającym. Ale dalej nie mam pomysłu na śrubę najbliżej zabezpieczenia najazdu przy cofaniu...




   
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 13 lutego 2017, 15:14 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6993
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Zielony napisał(a):
Ale dalej nie mam pomysłu na śrubę najbliżej zabezpieczenia najazdu przy cofaniu...
Jak byś normalnie wszystko porozkręcał, śruba powinna wyjść obok blokady.




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 13 lutego 2017, 19:16 
Avatar użytkownika


Zielony - dziękuję za propozycję, ale jednak pustej w środku nie chcę ;). Może, jakbym miał garaż, miejsce pod dachem - cokolwiek, to bym sobie coś stworzył. Ale zapewne taniej jest też bazować na tym co się ma. Inaczej jest mieć coś i na tym się wzorować, a inaczej budować od zera.

Dzisiaj na jednej budowie oglądałem zapiekankę/stróżówkę ... smutny widok:(
Popękana cała skorupa, okna, wszędzie silikon, drzwi na skobel zamykane, środek kompletna rudera.

Co do ekranu zagrzejnikowego - wydaje mi się, że jak już, to ta na piance. Większość klei chyba jednak rozpuszcza styropian. Warto na to zwrócić uwagę.




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 14 lutego 2017, 21:58 



Dołączył(a): niedziela, 17 kwietnia 2016, 22:49
Posty: 136
Witaj . Też robiłem remont prawie od zera, wybrałem grubszą wykładzinę ,najwięcej problemów, miałem z popękanym laminatem,koszty przeszły moje oczekiwania .pozdrawiam




_________________

Passat 2.0 140KM,
N126E




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 14 lutego 2017, 22:35 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2902
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Chcesz mieć ładniejszą łazienkę, inwestujesz w droższe kafelki i armaturę.
Tak samo z przyczepką jest :-B




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 14 lutego 2017, 22:39 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6993
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Michał, no co Ty za brednie opowiadasz. Tylko remontówka i klyj :))
Oj cięzko będzie obalić ten stereotyp :(




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL