Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2016, 12:37 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2016, 20:26
Posty: 102
Lokalizacja: DW
Przedstawiam swieży zakup , czyli N126N z 1989 roku , ogolnie wnetrze do remontu ale nie jest w stanie jakimś drastycznie złym czyli w tym roku planujemy jeszcze wybrać sie nią na wakacje w stanie w jakim jest, a na jesień remont wnetrza. Narazie doprowadzam ją z zewnątrz do jako takiego wyglądu , przednie pozycyjne jak chcialem klosz zdemontować to się rozpadly w rekach i zastanawiam się jakie inne lampki zastosować , no chyba ze trafie gdzies oryginalne nowe ale watpie...

Fotki z dzisiajszego wietrzenia :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z lodowką wyjechalem z szafki i nie moge jej wcisnąc na swoje miejsce teraz ;)
Obrazek
Obrazek

Mam też stara N126E ktorą posiadamy od okolo 1991 roku , rocznik niewiadowki to 1981 z datą pierwszej rejestracji 84 , ale tamta nadaje się do remontu juz teraz , ze ścian wszystko zostalo zerwane bo odpadalo , materacy nie ma , planuje ja sprzedać , tylko zastanawiam się czy ktos to kupi. Ostatni raz buda jezdzila 10 lat temu i od tamtej pory stoi caly czas.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2016, 14:09 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 956
Dwie kratki na lewej ściance na wysokości lodówki sugerowały by, ze lodówka jest też na gaz. Jeśli tak jest, to niewłaściwym rozwiązaniem jest zamontowanie kratki wywietrznika zamiast "kominka" Chyba, że to tylko ma ułatwić chłodzenie wymiennika lodówki i "grzałki" gazowej nie ma.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2016, 15:09 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): czwartek, 12 lutego 2015, 13:09
Posty: 519
Obrazki: 44
Lokalizacja: Warsiawa WN
Lampy przednie pozycyjne bez problemu kupisz, czy u Dariusa, czy na allegro, czy w porządnym sklepie rolniczo-motoryzacyjnym. Proszę
Lampa
kiedyś i same klosze były bodajże.




_________________

Każda frytka to smutna historia zmarnowanych marzeń ziemniaka, który mógł stać się wódką.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2016, 15:19 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2016, 20:26
Posty: 102
Lokalizacja: DW
Lodowka jest na 220 tylko , kratki juz byly. Te kratki mi psuja cały wizerunek przyczepy z lewej strony no ale jak juz sa to trudno , musza juz zostac :).




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2016, 15:30 
Avatar użytkownika


fajna przyczepka, trochę ją dopieścisz i będzie cacy ;-) do zobaczenia gdzieś




   
 
 
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2016, 18:15 
Avatar użytkownika


Mam chyba ten klosz, będę za tydzień w domu to sprawdzę, dam Ci go w Julinku. Zdążysz zawsze kupić jak będziesz robił remont i to dwa żeby się stary od nowego nie odróżniał.
Grunt że wnętrze w dobrym stanie




   
 
 
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2016, 19:18 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 956
Może Cię troszkę pocieszę - te kratki nie są takie bez sensu, poprawiają obieg powietrza wokół wymiennika ciepła - powodują lepsze opływanie powietrza i lepsze chłodzenie tej części, która oddaje ciepło, poprawiając tym samym sprawność lodówki. Mogłyby być te mniejsze, od wywietrzników bocznych - ale nawet z tymi większymi przyczepka wygląda fajnie :)




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2016, 21:08 
Avatar użytkownika


Przyczepa ładna widać że pare drobnostek zostało już wymienionych.




   
 
 
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2016, 22:19 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2016, 20:26
Posty: 102
Lokalizacja: DW
niebieski-n2 napisał(a):
Mam chyba ten klosz, będę za tydzień w domu to sprawdzę, dam Ci go w Julinku. Zdążysz zawsze kupić jak będziesz robił remont i to dwa żeby się stary od nowego nie odróżniał.
Grunt że wnętrze w dobrym stanie
Juz nie aktualne ;) , zamowilem dziś w niewiadowie dwie sztuki po cale 6,00zl od sztuki ;).
Wymienie obie bo jedna i druga w srodku jest skorodowana na maksa , juz nie mówie o wkretach ktore je trzymają , lby sie urywają tak skorodowane są.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2016, 23:40 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2016, 20:26
Posty: 102
Lokalizacja: DW
mehes napisał(a):
Przyczepa ładna widać że pare drobnostek zostało już wymienionych.
Odkąd ją mam to coś cały czas przy niej grzebię , a ze długi okres to nie jest więc narazie powoli szykuje do pierwszego planowego wyjazdu w długi weekend w boże ciało ;). Już moja druga połowa mówi ze sie przeprowadziłem prawie do tej przyczepy ;).
kocio128 napisał(a):
Może Cię troszkę pocieszę - te kratki nie są takie bez sensu, poprawiają obieg powietrza wokół wymiennika ciepła - powodują lepsze opływanie powietrza i lepsze chłodzenie tej części, która oddaje ciepło, poprawiając tym samym sprawność lodówki. Mogłyby być te mniejsze, od wywietrzników bocznych - ale nawet z tymi większymi przyczepka wygląda fajnie :)
Domyślam się ze poprawiają obieg powietrza ;), no juz są więc muszą być , ktoś kiedyś wcześniej robił dziury pod nie... trochę nie trafione miejsce jest z tą górną bo jak ją wymieniałem to trochę zabawy było aby ją dopasować do tego profilu bo sporo za szeroka była. Musiałem ją uszczelnić masą uszczelniającą bo miejsce na oryginalną uszczelkę musiałem ściąć.




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL