Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: N126n zakup
PostNapisane: piątek, 9 kwietnia 2021, 22:45 



Dołączył(a): piątek, 9 kwietnia 2021, 16:50
Posty: 2
Witam wszystkich. Przymierzam się do zakupu nowej N126ni stąd moje pytanie: kupować z hamulcem, czy bez ? Teraz ciągam zapiekankę bez hamulca, auto mam dosyć duże i ciężkie więc podczas hamowania nie widzę żadnych problemów, ale może są jakieś inne argumenty.




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: N126n zakup
PostNapisane: sobota, 10 kwietnia 2021, 09:37 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2902
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Witaj.
Każda N126n jest standardowo wyposażona w hamulec najazdowy :)




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: N126n zakup
PostNapisane: sobota, 10 kwietnia 2021, 19:09 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 954
MISIO_PRZYTULAK napisał(a):
Witaj.
Każda N126n jest standardowo wyposażona w hamulec najazdowy :)
Standardowo tak, ale widziałem już przeróbkę z zastosowaniem zaczepu kulowego z łącznikiem dyszla bez hamulca najazdowego - otwory montażowe pasowały do dyszla Niewiadówki. Sam się zastanawiałem nad taką zamianą - mam na haku 750 kg niehamowanej. Pewnie kiedy ten zaczep hamowany mi się posypie, to wymienię na taki prosty niehamowany.




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: N126n zakup
PostNapisane: niedziela, 11 kwietnia 2021, 17:00 



Dołączył(a): piątek, 9 kwietnia 2021, 16:50
Posty: 2
Chcę zakupić "stróżówkę", ona nie ma w standardzie hamulca.




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: N126n zakup
PostNapisane: niedziela, 11 kwietnia 2021, 18:50 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 954
pocztamalinowa napisał(a):
Chcę zakupić "stróżówkę", ona nie ma w standardzie hamulca.
Jak rozumiem chcesz zakupić N126n pustą, do własnej aranżacji. Taka przyczepa ma DMC chyba też 750 kg, więc w przypadku niehamowanej musisz mieć w dowodzie rejestracyjnym samochodu wpisaną możliwość holowania takiej przyczepy niehamowanej o DMC 750 kg /pozycja O2 w dowodzie rejestracyjnym/. Nie wszystkie ciągniki spełniają taki wymóg, niektóre nawet duże i ciężkie mają tę masę niższą. To warunek sine qua non, bez tego nie możesz holować przyczepy niehamowanej o tej masie i nie ma tutaj znaczenia czy przyczepa waży mniej, ważne jest to, co ma w swoim dowodzie rejestracyjnym. Jeśli chodzi o samo holowanie, to oczywiste jest, że przyczepę hamowaną holuje się dużo bezpieczniej, ten hamulec "za plecami" na pewno ułatwia zatrzymanie się w sytuacji awaryjnej. Z praktyki wiem, /bo holuję także niehamowaną przyczepę z łódką o DMC 750 kg i rzeczywistej masie nieco przekraczającej tę dopuszczalną/ że jadąc z przyczepą niehamowaną trzeba dużo bardziej uważać i przewidywać na drodze. Ale da się. Dlatego moja rada jest taka - jeśli nie jest to duża różnica w cenie, to ja kupowałbym tę hamowaną. Zależy też jak bardzo jesteś wagabundą, jeśli masz zamiar dużo podróżować z przyczepą - to raczej hamowana, mniej stresująca i mniej męcząca na drodze.




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL