Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 9 kwietnia 2017, 12:52 
Avatar użytkownika


Moja Gawra jest nieźle dostosowana w teren. Oś skrętna sztywna jak niejeden most, rama usztywniona, heble od Sprintera, koła takoż. Prześwit, skoki itd spore. Poprzedni właściciel przejechał nią kiedyś wzdłuż zlikwidowane torowisko i nic jej się nie stało. Jakby co, służę fotkami brzucha, ew. zamienię się na lżejsze zawieszenie z oryg. 126-ki. Gawra służy stacjonarnie z przeprowadzkami raz na miesiąc i to zawieszenie trochę się u niej marnuje.




   
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 18:00 
Avatar użytkownika


hej!
jeżeli możesz przesłać zdjęcia będę wdzięczny.jestem zainteresowany wymianą.po co wyważać otwarte drzwi.z jakiej części Pl Jesteś?
pozdrawiam




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 11 kwietnia 2017, 10:15 
Avatar użytkownika


Ok, fotki porobię. Okolice Katowic. Aha, Gawra nie jest Niewiadówką, tylko byłą kebabiarnią, także do Niewiadki trzebaby tę oś przystosować przez przeróbkę mocowań. Warunki mam, żeby ugościć Niewiadkę i zrobić "machniom" zawieszeniom. Masz wersję z hamulcem najazdowym? Gawra ma potężne bębny (jak z UAZa) i szkoda żeby leniuchowały :)




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 13 kwietnia 2017, 08:59 
Avatar użytkownika


Tak to pod spodem wygląda. Rura - oś zawieszenia ma 90mm średnicy, pochodzi od przyczepy o DMC nieco większej niż Niewiadówka.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 13 kwietnia 2017, 14:58 
Avatar użytkownika


solidna robota :) teraz jestem przed wypróbowaniem mojego patentu czyli wstawieniem ceownika 100mm pomiędzy os a ramę. kończę po świętach. jeżeli to nie będzie to, wtedy ,,machniom,, :)




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 13 kwietnia 2017, 20:27 
Avatar użytkownika


Jaką DMC ma Twoja cepka?




   
 
 
PostNapisane: piątek, 14 kwietnia 2017, 18:33 
Avatar użytkownika


hej! 420 kg.




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 08:33 
Avatar użytkownika


Ups, może nie wyrobić pod ciężarem Gawry...




   
 
 
PostNapisane: niedziela, 4 czerwca 2017, 17:32 
Avatar użytkownika


hej!temat nieaktualny. udało mi się podnieść przyczepkę poprzez zamontowanie c-ówki pomiędzy ramę a oś. spełnia moje oczekiwania w 100% teraz tylko większe koła i będzie ok.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




   
 
 
PostNapisane: niedziela, 4 czerwca 2017, 18:19 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6993
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Powiedziałbym ze bardzo ryzykowne rozwiązanie. Masz/miałeś sporo miejsca. Osobiście już jakbym sie decydował na takie rozwiązanie, stosowałbym wózek/kratownice pod ramę. Wiem ciężar. :( Z tego co widzę przyczepa ma jechać w teren. Nie boisz się że konstrukcja będzie za mało sztywna ?
Ten profil wbrew pozorom jest mało sztywny.




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL