Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 26 kwietnia 2016, 14:05 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 21:35
Posty: 1116
Widzę,że solidnie wkleiłeś te ,,ameliniowe''rurki :)

Uważam jednak,że nie wzmocniłeś dachu na tyle aby Ciebie to zadowalało.Po prostu dach tam gdzie był najsłabszy, nadal pozostał.Do załamania dachu przyczyniły się prawdopodobnie źle działające podnośniki krzyżakowe zakrycia przyczepy.Trzeba je solidnie przesmarować i rozruszać.
Aby wzmocnić dach, musisz podlaminować go w narożach otworu dachowego, tak, aby mata wywinięta była na kołnierz otworu dachowego.Po wylaminowaniu wyprzyj cały dach przygotowanym stemplem.Tylko nie za bardzo, bo może pozostać w takiej pozycji i będzie przekoszenie.Wielkość maty, to ok 45-50cm na 45-50cm Wystarczą dwie warstwy maty o granulacji 300-400




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 26 kwietnia 2016, 20:46 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6991
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Nie wiem czy te rurki to dobry pomysł . Dach przyczepy powinien trzymać się sam z siebie . Wiem że czasami tak nie jest , a nawet bardzo często . O czym pisałem w swoim wątku remontowym . Moje obawy co do zastosowanych rurek/wzmocnień to to że powierzchnia dachu straci swoją elastyczność . Oby nie chciał pod wpływem wstrząsów , wibracji nie chciał pękać . Rurki będą wywierać nacisk na dosyć małą powierzchnię , a ich sztywność chyba nie wpłynie pozytywnie na konstrukcje przyczepy . Robiąc remont i wzmacnianie swojego dachu , też myślałem nad jakimiś wzmocnieniami . Ostatecznie zrezygnowałem . Który sposób się sprawdzi czas i kilometry pokażą .




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 29 kwietnia 2016, 01:44 
Avatar użytkownika


Mieczysław napisał(a):
musisz podlaminować go w narożach otworu dachowego


Mieczysławie, piszesz o matach ok 50x50 cm.
Jak sugerujesz. Czy po dwie takie maty na róg (razem 8 mat x 2 warstwy (=16)):
(widoki od wnętrza przyczepy)
1.JPG
Czy też jedna mata na róg (razem 4 maty x 2 warstwy (=8)):
2.JPG
Wydaje mi się że 2 wariant o tyle lepszy, że też róg kołnierza jest bardziej wzmocniony (na rysunku wydaje się że w wariancie 1 maty na siebie zachodzą,ale tak nie będzie po wywinięciu ich na kołnierz). Co prawda trochę rzeźba żeby ułożyć tą matę wg. wariantu 2, bo będzie się fałdować i zniekształcać
Albo wariant 1 i dodatkowo w samych rogach kołnierza dać wąskie paski o szerokości kołnierza a o długości ok 20-30 cm?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




   
 
 
PostNapisane: piątek, 29 kwietnia 2016, 07:45 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 21:35
Posty: 1116
Pisząc o wymiarach maty miałem na uwadze ułatwienie laminowania :)Jakimi mniej więcej wielkościami się posługiwać. Większej powierzchni matę bardzo trudno przylaminować do sufitu.Pisząc o laminowaniu narożników i okolic,chodziło mi o ich wzmocnienie.Zwykle one się zapadają i powodują załamania dachu.O laminowaniu tam, gdzie dach był załamany nie pisałem,ponieważ wydawało mi się to oczywiste.
Obydwa poglądowe rysunki , w skali jakiej narysowałeś wielkości maty raczej ośmieszają moje rady, ponieważ nikt poważny nie uwierzy,że osiem kawałków maty wlaminowane w naroża otworu dachowego znacznie go wzmocni. :) Dach wzmocni kątownik utworzony z maty wywiniętej na kołnierz dachowy na całej długości jego boku.
Nie wiem, czy zrozumiale to napisałem, ale jakby coś, to pytaj dalej :)




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 29 kwietnia 2016, 09:43 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 21:35
Posty: 1116
Mieczysław napisał(a):
Pisząc o wymiarach maty miałem na uwadze ułatwienie laminowania :)Jakimi mniej więcej wielkościami się posługiwać. Większej powierzchni matę bardzo trudno przylaminować do sufitu.Pisząc o laminowaniu narożników i okolic,chodziło mi o ich wzmocnienie.Zwykle one się zapadają i powodują załamania dachu.O laminowaniu tam, gdzie dach był załamany nie pisałem,ponieważ wydawało mi się to oczywiste.
Obydwa poglądowe rysunki , w skali jakiej narysowałeś wielkości maty raczej ośmieszają moje rady, ponieważ nikt poważny nie uwierzy,że osiem kawałków maty wlaminowane w naroża otworu dachowego znacznie go wzmocni. :) Dach zostanie wzmocniony poprzez kątownik utworzony z maty wywiniętej na kołnierz dachowy na całej długości jego boku.
Nie wiem, czy zrozumiale to napisałem, ale jakby coś, to pytaj dalej :)


Jeszcze jedno, dla tych, którzy nigdy nie laminowali za pomocą maty szklanej.Przed zalaminowaniem radziłbym sie dobrze jej przyjrzeć. Mata posiada tzw. prawą jak i ,,lewą'' stronę.
Lewa strona jest stworzona z luźniejszych ,,nitek'' maty.Gdyby przesączać matę od lewej strony, to te nitki powstawały by oraz przylegały by do pędzla . W efekcie mata nie układała by sie jak należy i zalaminowanie jej do dachu byłoby niemożliwe.
Nasączać matę należy zawsze od ,,prawej''strony. Wtedy nitki szklane nie powstaną i nie będą się ciągnąć ani przylegać do pędzla.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 11 października 2016, 01:22 
Avatar użytkownika


Nigdy nie jest za późno by odpowiedzieć, co niniejszym czynię.
Dzięki Mieczysławie za dopowiedzenie. Już teraz rozumiem że chodziło ci o dodatkowy kołnierz z wełny. Choć wydaje mi się że wzmocnienie samych rogów wraz z ich okolicami też by coś dało, ale rzeczywiście, najmocniejsze byłoby zrobienie kołnierza byłoby najsensowniejsze.

Wydaje mi się też że drugim najlepszym sposobem na wzmocnienie naszych dachów jest zamknięcie tych podłużnych profili dachowych laminatem od spodu, w ten sposób by w przekroju uzyskać kształt zbliżony do trójkąta. Profil bym zostawił w środku pusty by nie obciążać dachu. A na pewno bym nie dawał pianki.




   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL