Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 14 grudnia 2016, 11:38 
Avatar użytkownika


Jakoś się nie mogłem zdecydować na Stonkę. Malowanie czegokolwiek na zasiarczonych blachach UAZa przypomina mi rzeźby w lodzie.

W co wasza Buchanka była obuta (felgi, opony)?




   
 
 
PostNapisane: środa, 14 grudnia 2016, 11:49 
Avatar użytkownika


Felgi z jakiegoś koreanca, Hyundai czy inna Kia, a opony to fedimy 31x10,5r15. Niestety sprzedany już.




   
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 23 stycznia 2017, 23:51 
Avatar użytkownika


Doprowadzam ciągnik do stanu używalności. Niby elementy dobre, ale wolę mieć pewność. Każdego dotknąć, każdą śrubkę wykręcić, w każdym łożysku bieżnię obejrzeć itd.

Po długiej walce ze zgnitymi śrubami (jedyne cztery nieżywe w całym układzie napędowym) w końcu wyjąłem tę pierońską lewą zwrotnicę z mostu. Śruby musiałem pozbawić łbów, bo wgnite w gwinty. Prasa hydrauliczna, która dotychczas służyła do zabaw z częściami motocyklowymi, na moście Łajzy poległa, skrzywiło się tłoczysko pośrednie:
Obrazek

Trochę cięcia, toczenia, spawania i mamy tłoczysko pośrednie fi 50 w solidnej półce:
Obrazek

Stękało, puszczało chmurki rdzy za każdym wyprasowany milimetrem, ale w końcu wylazło:
Obrazek




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 24 stycznia 2017, 23:54 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 956
Dżizas, toż to istne 12 prac Heraklesa :D




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 25 stycznia 2017, 12:07 
Avatar użytkownika


Jest powiedzenie jak dbasz tak masz zrobi raz a dobrze I będzie miał spokój.




   
 
 
PostNapisane: środa, 25 stycznia 2017, 16:48 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 956
UAZ i spokój? To dwa przeciwieństwa =))




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 25 stycznia 2017, 16:55 
Avatar użytkownika


Zrobiony na tiptop i niekatowany, powinien te 5000 bez większych awarii przejechać. Znawcy twierdzą, że nawet więcej. Tylko zero skrótów i dziadowania przy naprawach.




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 26 stycznia 2017, 20:41 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 956
UAZ to złośliwiec. Nigdy nie wiadomo, co mu do łba strzeli. Niby elektroniki nie ma, młotkiem głównie był robiony - ale różne, różniste rzeczy potrafią w nim się spieprzyć ;) Pod tym względem Gazik był lepszy, chociaż UAZ w terenie leciutko przeważa.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 27 stycznia 2017, 10:43 
Avatar użytkownika


Właśnie dlatego, że młotkiem robiony, zamiast mikrometra czasem użyć...

Sadziłem się na Gazika, nawet miałem fajnego do kupienia, ale odradzono mi go ze względu na gnijącą ramę. A nie pomyślałem, że taka rama jest banalna do odbudowy/przebudowy. Ale kupiłem tego dziada i będę się z nim musiał pomęczyć.




   
 
 
PostNapisane: piątek, 27 stycznia 2017, 17:44 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 956
Te auta najlepiej się kupowało z demobilu przy likwidacji jednostek wojskowych. Najlepsze były takie ze stałej konserwacji, z t.zw. ZN-ów /zapasów nienaruszalnych/ - miewały po kilkadziesiąt-kilkaset przejechanych kilometrów. Drugim dobrym źródłem był zakup z jednostek artylerii z plutonu dowodzenia - te miały po kilka-kilkanaście tysięcy na liczniku, co najmniej 1/3 przebiegu nakręcona wiertarką a zaoszczędzona benzyna zamieniona na inne płyny :)) Kolega z koła kupił takiego gaza za psie pieniądze z przebiegiem niecałych 10 tysięcy km /wyglądał jak nowy z fabryki, tylko plandeka była lekko wypłowiała/ - ale Jemu było łatwiej, bo był pułkownikiem LWP :p Jeśli chodzi o sprawność w terenie, to współczesne t.zw. "terenówki" mogły mu co najwyżej buty - a nie, nie - opony - czyścić :D




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL