Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4 5 6 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 15:51 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 10 września 2017, 09:21
Posty: 317
Lokalizacja: Poznań
Wzmocnienie dachu zawsze się przyda ,ja tego nie robiłem bo musiałbym zrywać tapicerkę a nie ma takiej potrzeby. Jak za kilka lat zacznie odłazić to pewnie wzmocnie.
Z sztywnego panela zrezygnowałem po tym jak podniosłem takowy to ładnych kilka-naście kilo ,sama ramka jest dość cieniutka natomiast całą wagę robi szyba która to wszystko przykrywa. Do tego jeszcze relingi ....... kilogramy.
Panel elastyczny plus ramka według mojej wersji nie przekroczy 5mm grubości więc opór krawędzi będzie mały, napór powietrza na powierzchnie panelu będzie identyczny jak na powierzchnię dachu którą przykrywa. Cała masa przyklejona na wzmocnieniach i podparta na narożnikach przez dystanse i śruby rozłoży się na dużej powierzchni a nie skupi w punktach podparcia relingów.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 19:18 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2018, 17:43
Posty: 245
Lokalizacja: Białystok
Masz jakiś namiar gdzie kupowałeś panel? Jeśli tak jak możesz podaj linka.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 19:19 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2018, 17:43
Posty: 245
Lokalizacja: Białystok
A jaki regulator napięcia zamierzasz dać?




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 21:13 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 10 września 2017, 09:21
Posty: 317
Lokalizacja: Poznań
Kurcze zrobiłem rysunki i nie mogę ich wstawić.
Brałem panel i regulator z 4sun

http://www.4sun.eu/mobile/pl

Regulator dałem 20 A bo chcę podpiąć całą instalację przyczepy pod akumulator (oprócz lodówki) a 230v i zasilania z auta urzywać tylko do ładowania aku.

http://www.4sun.eu/mobile/pl/p/Regulato ... 1224V-/411




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 21:51 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2018, 17:43
Posty: 245
Lokalizacja: Białystok
Regulator jeden z lepszych dostępnych na rynku.
A panel dokładnie jaki?




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 18 grudnia 2018, 23:51 



Dołączył(a): środa, 14 listopada 2018, 19:48
Posty: 21
Lokalizacja: Białystok
Jeżeli chodzi o panele, zaglądaliście tu:
Panele




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 18 grudnia 2018, 23:57 



Dołączył(a): środa, 14 listopada 2018, 19:48
Posty: 21
Lokalizacja: Białystok
Można przyjrzeć się regulatorom:
Regulatory
Mam za sobą kilka zakupów u Chińczyka... i wszystko jest 0k




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 19 grudnia 2018, 21:02 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 10 września 2017, 09:21
Posty: 317
Lokalizacja: Poznań
Wracając do tematu przedstawiam rysunki poglądowe mojej koncepcji
3407B2A6-E188-4009-8788-17B82519F087.jpeg
Na pierwszym miejsca klejenia zaznaczone na czerwono
E67630C0-ADF3-49B1-B8F2-62262E3D4ACE.jpeg
Drugi przedstawia szczegół A. Narożniki , krawędzie przednia i tylna ( dłuższe) przyklejony na powierzchni panelu kontownik aluminiowy 5mm x 25mm , boczne krawędzie (krótsze) przyklejony pod panelem płaskownik aluminiowy 25mm dodatkowo wygięte tak samo jak krzywizna dachu w tym miejscu. Całość przewiercona i przy urzyciu dystansu pomiędzy panelem a powierzchnią dachu skręcona śrubą. Wszystko skręcone z odpowiednim uszczelnieniem oczywiście. Idąc dalej od środka wystające śruby planuje zakręcić nakrętkami z takim oczkiem (nie wiem jak one fachowo się nazywają) co umożliwi mi założenie pod sufit siatki, takiej jak w bagażniku samochodowym i wykorzystaniu jako miejsca do przewozu jakichś leciutkich przedmiotów.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 19 grudnia 2018, 21:04 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 10 września 2017, 09:21
Posty: 317
Lokalizacja: Poznań
Jeśli się nie pomyliłem to brałem ten zestaw
http://www.4sun.eu/mobile/pl/p/Zestaw-n ... PPT20A/572




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 19 grudnia 2018, 23:29 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 936
Ja dwa sezony używałem solara 100W sztywnego w ramce alu. Wykonałem ramę drewnianą w której osadziłem solar, a mocowałem go na rzepy przyklejone do poprzeczek ramy drewnianej i dachu przyczepki. Kleiłem rzepy jakimś klejem żywicznym dwuskładnikowym, już nawet nie pamiętam którym. Oczywiście na czas transportu panel był demontowany. Żadnych otworów nie robiłem w przyczepce, gdyż regulator MPPT i akumulator zamontowane mam w kufrze. Jedyną wadą takiego solara była jego waga - razem z wykonaną przeze mnie ramką ważył ok. 20 kg i trudno było go umieścić na dachu w jedną osobę nawet z drabinki. Dlatego zamówiłem na AliExpresie panel fotowoltaiczny elastyczny 100W za trzysta kilkadziesiąt złociszy który waży niecałe 3 kg - zrobię do niego delikatną ramkę drewnianą o wymiarach dopasowanych do naklejonych już rzepów. Tym, czy mi się zmieszczą pomiędzy wzmocnieniami dachu martwił się nie będę, gdyż zawsze mogę do ramki dokleić listwy dystansowe tak, żeby się mieściły pomiędzy wzmocnieniami dachu i ramka wystawała ponad nie. Taka konstrukcja nie będzie ważyła więcej niż 5 - 6 kg i umieszczenie jej na dachu będzie samą przyjemnością. Reszta zostaje bez zmian. Tak dobrany układ pozwala przy w miarę słonecznym dniu doładować aku 20 Ah co w zupełności wystarcza mi na doładowanie akumulatora do silnika łódki /na jakieś pół godziny pracy silnika/ oraz pokrycie potrzeb oświetlenia przyczepy + pompka wody + jakieś 2 h TV + doładowanie telefonu/telefonów/tableta.
Panel /wysyłany z Hiszpanii, więc o dodatkowych podatkach nie ma mowy/ właśnie dzisiaj dotarł do mnie i będzie czekał do wiosny, bo cepka pod plandeką :)




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4 5 6 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL