Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 8 grudnia 2016, 12:10 
Avatar użytkownika


Ciągnik muszę przemalować, ale kolor zostaje, bo to ten odcień na który już rok temu pomalowałem inny pojazd. Zieleń, którą dobierałem mieszając kilka godzin, bo ją lubię. Gawra też dostanie ten lakier, nie będzie ortodoksyjnie biała jak typowy kemping.




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 8 grudnia 2016, 17:28 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 954
Na takim pojeździe /UAZ/ zrobiłem interes życia :D Kupiłem za 40 tysi a po trzech latach sprzedałem za 2 miliony :p Tyle tylko, ze musiałem dołożyć jeszcze dwie opony nówki ;) I za te dwa miliony zrobiliśmy sobie z kolegą balangę w knajpie z tym, że On dorzucić musiał coś koło miliona do rachunku :)) Takie fajne czasy kiedyś były =))




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 8 grudnia 2016, 18:33 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6991
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
kocio , no to fajne imprezy robicie - za 3 bańki :-o .




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 8 grudnia 2016, 22:21 
Avatar użytkownika


A co się będą rozdrabniać i dziadować.




   
 
 
PostNapisane: piątek, 9 grudnia 2016, 23:44 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 954
Gwoli wyjaśnienia - zakup to jakieś wówczas 15 średnich zarobków miesięcznych, a te wydane w knajpie 3 bańki - to ówczesna około jedna średnia :))




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 24 stycznia 2017, 00:05 
Avatar użytkownika


Gawra świetnie się spisuje zimą. Dzięki piecykowi od kol. kocio128, dzisiaj w nocy miałem plus 12 stopni, a to tylko minimalny płomień jaki się da wycisnąć. Różnica 20 *C przy zużyciu energii ok. 400W i to z nieizolowaną podłogą - nienajgorzej. W środę jade po "aneks kuchenny" do Jerza Jerzego. Na wiosnę grube przemeblowanie, włącznie z przestawieniem drzwi. Nie mogłem wczoraj spać i rozrysowałem sobie trzy waria(n)ty umeblowania, każdy zawierający oddzielone części - kuchenno-łazienkową i salon-sypialnie-"liwing rum" :P Szyberdach z Łajzy będzie montowany w dachy Gawry w miejsce starego, usuniętego przez poprzedniego właściciela.




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 24 stycznia 2017, 23:48 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 954
Fajnie, że tak Ci grzeje - cieszę się, że piecyk do czegoś się przydał :) Mój - jak to mówi Heniek - curviel - jeszcze nie zamontowany, czekam na wiosnę :D




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 12 października 2017, 22:18 
Avatar użytkownika


Zamiast remontu - przeprowadzki. Ruszenie Gawrą z miejsca na miejsce to nie jest "na hak i wycieczka" tylko przeprowadzka - to bardzo stacjonarna przyczepa. Z wiosny zrobiło się lato, z lata jesień, od dwóch miesięcy mieszkam na Kaszubach i dopiero teraz cosik w Gawrze ruszyłem.

Rozebrałem meble. Ciężkie jak ... jak coś bardzo ciężkiego. Sklejka 6, 8 albo 12mm (im większa powierzchnia tym grubiej), rury 20x20x2, wykładzina PVC 3mm. Na ścianach pilśnia 5mm. Koło zapasowe 23 kg, bo z oponą ciężarową. Drzwi z pełnej płyty coś między typową paździerzówą a OSB, ciężkie od kleju. Na bogato... Myślę, że chatę odchudziłem o jakieś 200 kg.

Na zdjęciu p.t. "sąsiedztwo" widać "kapinosy" u dołu obrysu Gawry. Zrobiłem je z listew przypodłogowych PVC. Teraz woda nie podcieka ścian. Poprzedni właściciel garażował czepę cały rok poza dwoma tygodniami urlopu, więc jemu nigdy nie podciekała mimo sporego błędu w konstrukcji poszycia. 10 miesięcy u mnie, wieczne stanie pod chmurką i są efekty. Mimo uszczelnienia poszycia trochę wilgoci w ściany wlazło. Po zainstalowaniu listew problem zniknął, ale co wsiąknęło to wyleźć nie chce. Wystarczyło jednak wywalić dolne 80 cm pilśni i wyjąć styropian, żeby dokładnie przesuszyć i uszczelnić poszycie zewnętrzne. Górną część pilśni też wywalę, zastąpię drugą warstwą styropianu krytego czymś lekkim, może "remontówką" poza meblami i czymś odrobinę sztywniejszym wewnątrz mebli. Co z tego, że stracę po 6 cm z długości i szerokości, za to będzie 5 cm styropianu na ścianach :D

Piecyk gazowy Mora od Leona(kocio128) zamieniam na starą Trumę z kolegą, który te cztery i pół kilowata wykorzysta. Jakbym ją odpalił na full na godzinę, to chyba bym się usmażył. Ale zimę pozwolił przemieszkać, jeszcze raz dzięki.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 12 października 2017, 23:08 
Avatar użytkownika


Jak już pisałem, przeciągnąwszy Gawrę 650 km, osiadłem na dłużej na Kaszubach. Miejsce do niedawna administracyjnie nie istniało, aż kupił je gość, który chciał mieć tak duży teren żeby do sąsiada jeździć a nie chodzić, i przywrócił wieś na mapach. Magiczne miejsce, ale jak to mówią - decha wiochami zabita czy jakoś tak, niebo w nocy czarne, a na pobliskim szczycie całe stada gęsi, czapli i żurawi miały bazę zbiórek przed odlotem. Lasy, pola, gliniaste podłoże, więc wilgoć nie daje o sobie zapomnieć. Prawdziwy piździernik. Chwilowo mieszkam w starej, nieco rozłażącej się ale w miarę szczelnej Hobby z lat 80. Mam jako taki dostęp do warsztatu, więc jak tylko nie pada, robię niezbędny remont Gawry. Holenderka na zdjęciu obok to twierdza żony kolegi.
Jedyny stały mieszkaniec wsi mieszka w kiosku, który kiedyś był kwiaciarnią. Gawra kiedyś była budką z kebabem, więc pasuje tutaj :-bd


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL