Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 19 lutego 2015, 22:54 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 21:35
Posty: 1116
Niewiadów miał swój ośrodek wypoczynkowy w Ustce - Uroczysko. Był to ośrodek pobudowany w lesie ,bardzo blisko morza . Składał się z ponad 30 domków drewnianych, zaplecza kuchennego- kuchnia, stołówka-murowane. Byla możliwość wykąpania się w gorącej wodzie pod prysznicem, place zabaw dla dzieci, parking dla samochodów. Teren był ogrodzony- słowem raj dla dzieci.Do morza spacerkiem, 5 minut.Od początku istnienia osrodka do zakończenia- to same kierownictwo.Zawsze były jakieś zgrzyty, a to dzieci za bardzo rozrabiają, a to słabe jedzenie, no slowem różności. Przeważnie moja Żona ,,walczyła'' z kierowniczką.Dzisiaj po przemianach w kraju dawna kierowniczka osrodka stała się dzisiejszą właścicielką :)
Jak tylko nasz Syn skończył 9 miesięcy ( w Ustce nauczył się raczkować) jezdziliśmy na wczasy co roku, chociaz przydziałowo należały się co dwa lata.Działo sieę tak,że zawszw na turnusy pierwszy lub ostatni nie było chętnych, bo dzieci wtedy kończyły rok szkolny, bądź zaczynały.Nasz Darek nie chodził jeszcze do szkoly, więc jezdziliśmy rok w rok. Jak Darek poszedł do pierwszej klasy, wtedy do Ustki pojechał sam ( na kolonie) i tak już pozostało.Jezdził na kolonie. My w ośrodku nie byliśmy przeszlo 10 lat Gdy po dziesieciu latach niebytności będąc a Ustce postanowiliśmy odwiedzić osrodek, aby zobaczyć czy wogóle stoi nikt go nie zaorał :), weszliśmy na teren i Żona głośno zapytała czy ktoś jest - brama była otwarta na oścież usłyszelimy z zaplecza głos kierowniczki,,niemożliwe! Czyżbym słyszała głos Pani,,, i tutaj padło nazwisko moje i mojej Żony. :D Tak więc jak to głęboko musiała zapaść w pamięci moja Żona :) . a własciwie Jej głos.
Kierowniczka by ła bardzo ucieszona z odwiedzin.Zachowywała się jakby nie pamiętała żadnych zgrzytów. Szczęśliwa oprowadzała nas po SWOIM osrodku, pokazywała zmiany i wkład pracy jaki włozyła.
Ta pani ubrana na ciemno, to Pani Właścicielka Ośrodka w Ustce Uroczysku.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 20 lutego 2015, 08:33 
Avatar użytkownika


Fajnie, że to jeszcze działa, bo ja jak jakieś 10 lat temu, będąc w Łebie, poszedłem zobaczyć czy istnieje ośrodek zakładowy firmy w której pracowali moi rodzice i do którego jeździłem na kolonie w podstawówce to się mocno zdziwiłem, bo śladu po nim nie ma. Środek był podobny do tego co opisujesz, tylko domki były parterowe.




   
 
 
PostNapisane: piątek, 20 lutego 2015, 11:20 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 21:35
Posty: 1116
Taki domek miał dwa wejścia, Był taki sam układ pomieszczeń .Tak samo wygladał z przodu jak i z tyłu. Na dole bylo pomieszczenie z dwoma spaniami oraz WC z umywalką. Na górę prowadziły drewniane schody. Były tam także dwa spania.To samo było po drugiej stronie domku.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 20 lutego 2015, 11:23 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 21:35
Posty: 1116
Teraz chyba nawet w sezonie nie ma problemu z zakwaterowaniem> Tak sądzę po tym jak Kierowniczka nas serdecznie zapraszała.Teraz Ona musi starać się o wczasowiczów. :)




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 28 listopada 2018, 07:52 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:36
Posty: 285
Lokalizacja: Lubelskie
Musieli jeszcze na turnusy kolonijne wynajmować ośrodek też Poczcie Polskiej bo pamiętam , że też do tego ośrodka jeździłem na kolonie właśnie z Poczty




_________________

Jedźmy gdzieś ....




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL