Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 12 czerwca 2016, 16:57 
Avatar użytkownika


tacho a masz podłączone do bojlera też tą wentylację?




   
 
 
PostNapisane: niedziela, 12 czerwca 2016, 20:52 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2015, 23:46
Posty: 831
Obrazki: 376
Lokalizacja: ETM
Nie jest to wentylacja, tylko trumavent, czyli ciepłe powietrze z piecyka ogrzewa jednocześnie wodę w bojlerze. Nie do takiej temperatury jak grzałka, ale utrzymuje ciepło.




_________________

N126N
TABBERT 450TD
AUDI S6
VW GOLF MK1
VW GARBUS

Mądry człowiek uczy się od każdego,głupi wie wszystko...

1791




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2019, 18:56 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2018, 17:43
Posty: 245
Lokalizacja: Białystok
Tacho jak masz piec zapalony i przepływa ciepłe powietrze przez ten bojler to jaka jest temp wody wypływająca z kranu mierzyłeś może? Bo tak się zastanawiam i chyba jest to dobre rozwiązanie co do posiadania ciepłej wody. Chyba że macie jeszcze jakieś inne patenty u siebie.
Możesz opisać jak jest to podłączone u Ciebie i wrzucić zdjęcia?




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2019, 19:14 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 9 lutego 2015, 22:10
Posty: 52
Obrazki: 0
Tacho był ostatnio na forum
19-03-2018, więc
raczej nie odpowie.




_________________

Obrazek
N.pl - Niewiadowki.pl :-)
Admin forum




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2019, 22:20 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2018, 17:43
Posty: 245
Lokalizacja: Białystok
To szkoda.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 8 stycznia 2019, 21:14 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 10 września 2017, 09:21
Posty: 317
Lokalizacja: Poznań
Hej Hej A jaki kolega ma ( planuje) zbiornik na wodę? Instalacja wody jest na zimną i ciepłą czy tylko na zimną? Jak jest uruchamiana pompa standardowo przyciskiem na podłodze?




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 9 stycznia 2019, 11:15 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2018, 17:43
Posty: 245
Lokalizacja: Białystok
Na razie gromadzę części potrzebne i myślę jak to rozwiązać aby było dobrze:)
Zbiornik na wodę - myślę o prostokątnym pod łóżko coś mniej wiecej takiego:
https://sprzedajemy.pl/sprzedam-zbiorni ... nr55200556
Instalacja wody będzie zrobiona że ze zbiornika zimnej wody bo tylko taki będzie planuję ją podgrzać i skierować z powrotem do zbiornika. Dopiero podgrzana woda ze zbiornika drugą pompką będzie dawana do zlewu czy na inne wyjście gdzie by była potrzebna.
Co do sterowania czy to będzie sterowanie nożne czy inne jeszcze nie wiem.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 9 stycznia 2019, 11:19 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2018, 17:43
Posty: 245
Lokalizacja: Białystok
Myślałem że może ma ktoś na forum zamontowaną u siebie truma therme tt2 i by powiedział jak to się spisuję i wrzucił kilka zdjęć poglądowych jak to jest podłączone.
Jak rozumiem ten bojler jest ogrzewany ciepłym powietrzem z pieca lub zasilaniem 220v.
A ja chcę mieć ciepłą wodę niezależnie czy piec chodzi czy nie i szukam rozwiązania takiego.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 9 stycznia 2019, 20:59 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 10 września 2017, 09:21
Posty: 317
Lokalizacja: Poznań
Co prawda nie mam tego bojlera zamontowanego w swojej przyczepce ale w pracy mam do czynienia z tymi bojlerami wiec jeśli koledzy pozwolą „pomądrze” się trochę.
Pytałem jaki zbiornik będzie montowany bo N126N ma około 100kg ładowności, zbiornik taki jak na linku to 50l = 50kg a gdzie piecyk, akumulator, lodówka ...... bagaż czy kto co tam montuje ???
Taki bojler ma pojemność 8l, przed uruchomieniem musi zostać wypełniony wodą, ciepłą wodę wypycha pompa po otwarciu kranu a zatem musimy mieć zbiornik pozwalający na przynajmniej wypchnięcie ogrzanej wody. Moim zdaniem minimum to 25l czyli woda to 25kg + 8kg + waga zbiornika,bojlera..... Działa tylko na 230v ogrzewanie powietrzem tylko jak działa piec czyli zimą. Jak zmieniamy miejsce postoju przy minusowej temperaturze musimy przeprowadzić całą procedurę spuszczenia wody z bojlera bo jest on wykonany z tworzywa i jak wodę złapie mróz to go rozsadzi.
Standartem w Niewiadowce jest zbiorniczek, kanister 10-12 lub 15 czasem 20l też myślałem o zamontowaniu większego ale stwierdziłem że nie tyle ilość przeworzonej wody a łatwość jej uzupełniania jest istotna ( mogę się mylić ) Mam zbiorniczek 12l z wykonanym wlewem z zewnątrz aby uniknąć ciągłego wyciągania, dopinania po prostu konewka korek......
Ogrzewanie , podgrzewanie wody planuję kupić grzałkę do wody na 230v w jednym z sklepów z częściami do przyczep i wpakować ją do tego zbiorniczka i tyle. Grzałki na 12v chyba też nie mają sensu bo akumulator by raczej padł.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 9 stycznia 2019, 21:19 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6982
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
CANISLUPUS napisał(a):
A ja chcę mieć ciepłą wodę niezależnie czy piec chodzi czy nie i szukam rozwiązania takiego
Tylko i wyłącznie bojler gazowy TRUMA




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL