Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 16 listopada 2016, 21:38 
Avatar użytkownika


Witam,
Chcę się zabrać za remont wnętrza mojej N126B, przeglądam forum i nigdzie nie widzę najpotrzebniejszych do tego celu informacji zebranych w jednym miejscu, dlatego chciałbym utworzyć nowy wątek w którym proszę o pomoc tak aby wszystkie informacje zebrać w jednym wątku.
Potrzebujemy informacji takich jak:
1. ile metrów kwadratowych wykładziny potrzeba na obicie całego wnętrza N126B
2. jakiego kleju i ile użyć do przyklejenia styropianowych płyt zagrzejnikowych (izolacja cieplna)
3. jaki klej do wykładziny na maty zagrzejnikowe i ile go mniej więcej potrzeba?

Co wątek to inne propozycje i nigdzie nie ma wszystkiego w jednym miejscu...




   
 
 
PostNapisane: środa, 16 listopada 2016, 22:20 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6991
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Simon1986 napisał(a):
Co wątek to inne propozycje i nigdzie nie ma wszystkiego w jednym miejscu...
Bo takie jest życie że każdy chce coś innego i robi z innych materiałów . Większośc poleca remontówkę , osobiście nie położyłbym tego nawet na podłogę , ocieplenie też uważam za zbędne a każdy kładzie . Ja kupuję nowe opony co trzy lata inni zmieniają co 10 . Nie da się tego ujednolicić , ale ..............
próbuj sił . Co nie jest zabronione jest dozwolone . :)




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 17 listopada 2016, 08:52 
Avatar użytkownika


Co do pianki tzw termo to był bym ostrożny na pozór izolacja cieplna ok.ale co ze skraplinami ? Bez pianki Przez materiał obiciowy odparuje z izolacja podłoga powie dowodzenia i problem zapachu .. warto to wziąść pod uwagę pozdrawiam




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 17 listopada 2016, 13:34 
Avatar użytkownika


Jak będzie izolacja na ściankach przyczepki, to skropliny nie wystąpią - a jak już z jakiegoś powodu miałoby się coś skraplać w środku - to na szybach tylko. Jakbym miał robić podłogę, to włożę pod spód styropian, ale tak, by nie dotykał podłogi, a w podłodze dziurki - coś się zawsze nazwijmy zwentyluje. Nie wiem jak z tematem ewentualnych robali co by tam miały wchodzić, ale i na to pewnie byłby jakiś sposób. Może jakaś drobna siateczka? Dziurki by nie były duże - 6mm może?




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 17 listopada 2016, 15:01 
Avatar użytkownika


Na podłogę polecam styrodur.
Co do kleju to zależy czy będziesz kładł pistoletem natryskowym czy pędzlem, w grę tez wchodzi struktura wykładziny którą będziesz kładł.




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 17 listopada 2016, 16:11 
Avatar użytkownika


myślałem o czymś takim:
http://allegro.pl/wykladzina-targowa-5m ... 98514.html
Pytanie czy jak wykładzina dość gruba to czy warto jeszcze dawać matę zagrzejnikową?
Klej chciałem nakładać np. pędzlem, raczej nie natryskowo bo to dużo zabawy.




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 17 listopada 2016, 16:28 
Avatar użytkownika


Napiszę coś o czym sam czytałem:) . Tego typu wykładzina przyklejona bez ekranu czy innej izolacji pod spodem, może mieć efekt "prześwitów". Czyli padające światło na przyczepe może dawać kiepski efekt w środku. Ale chyba też zależy to od tego jak gruby jest sam laminat w danym miejscu w przyczepie. Tam gdzie jest go mniej będzie bardziej prześwitywać.




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 17 listopada 2016, 17:04 
Avatar użytkownika


Ta wykładzina targowa fajna. Kolorowa, gruba. Wezmę w niektóre miejsca do Gawry (zamiast HDF, które jest obecnie) bo muszę chatę odchudzić i walczę z każdym kilogramem.




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 15 grudnia 2016, 15:44 
Avatar użytkownika


Szybkie pytanie, Od czego pasują koła do niewiadów N126 z '86roku - nowy typ felg.
Słyszałem, że cinquecento/seicento/matiz itd. Czy to prawda?




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 15 grudnia 2016, 18:02 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): czwartek, 12 lutego 2015, 13:09
Posty: 519
Obrazki: 44
Lokalizacja: Warsiawa WN
Pasują te felgi co mają rozstaw 4x98, więc Seicento, Cinquecento. Kwestia et jeszcze pozostaje. Ja jeździłem na seryjnych maluszkowych felgach. Ale na zapasie miałem felgę 13 z Cinquecento właśnie. Nigdy jej nie założyłem ale skoro poprzedni właściciel miał to pewnie git była.




_________________

Każda frytka to smutna historia zmarnowanych marzeń ziemniaka, który mógł stać się wódką.




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL