Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7 8 9 10 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 11 czerwca 2017, 22:53 
Avatar użytkownika


A mnie te szklane bezpieczniki zaskoczyły :P. Nie ukrywam, to jeden z powodów dla którego bym wymienił gniazdo. Bezpieczniki esowe tak czy siak założyłem, a te szklane - no właśnie, musze się w takie zaopatrzyć chyba. Bo gdzie ja je znajdę na kempingu? Gdybym nie rozkręcał gniazda, to nie wiedziałbym nawet że tam takie coś jest.
Gdybym wymieniał gniazdo, to pewnie na jedno z takich co to ma wbudowane gniazdo antenowe i chyba dodatkowe 12v do podpięcia pod auto. Jak napiszecie mi, że te bezpieczniki szklane są bo są ale nie przepalają się - to na ten sezon nie ruszę gniazda :) :) :).




   
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 12 czerwca 2017, 08:44 



Dołączył(a): piątek, 3 lipca 2015, 22:21
Posty: 159
Lokalizacja: WOT
W razie draki i braku bezp. szklanych możesz wstawić chwilowo zastępczo druciki cynowe długie tak jak bezpiecznik kiedy dochodzi do zwarcia drucik cynowy odkształca się lub dostaje na końcach kontaktowych jakiegoś takiego utlenienia nie wiem jak to nazwać i rozłącza instalacje, sam praktykowałem takie rzeczy działało (naśladownictwo tylko na własną odpowiedzialność).Bezpieczniki przepalają się zawsze kiedy przeciążysz instalacje jeżeli wiesz jaki odbiornik najmocniejszy w watach możesz podłączyć to co za różnica jakie bezpieczniki będą założone :) .




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 12 czerwca 2017, 14:21 
Avatar użytkownika


To sru, nie wymieniam gniazda:). Jak nie zapomnę to zakupię dzisiaj dwa bezpieczniki na zapas.

Nie wiem na 100% jeszcze, ale nie będę ciągał Familii na pierwszy wyjazd nad morze. Na karawaning.pl znalazłem 115-120km od Poznania ładny kemping w lesie, z jeziorkiem, basenem, placem zabaw (siłownią na dworze) ;)
Świderek
Niby nie robię remontu, lekkie odświerzenie, ale czasu to zajmuje że hej:). Dzisiaj wczesniej pracę kończę, szybko obiad w domku zjadam i jadę dłubać :D. W piątek rano chcemy wyjechać.




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 13 czerwca 2017, 13:54 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): czwartek, 12 lutego 2015, 13:09
Posty: 519
Obrazki: 44
Lokalizacja: Warsiawa WN
sikor78 napisał(a):
A mnie te szklane bezpieczniki zaskoczyły :P. Nie ukrywam, to jeden z powodów dla którego bym wymienił gniazdo. Bezpieczniki esowe tak czy siak założyłem, a te szklane - no właśnie, musze się w takie zaopatrzyć chyba. Bo gdzie ja je znajdę na kempingu? Gdybym nie rozkręcał gniazda, to nie wiedziałbym nawet że tam takie coś jest.
Gdybym wymieniał gniazdo, to pewnie na jedno z takich co to ma wbudowane gniazdo antenowe i chyba dodatkowe 12v do podpięcia pod auto. Jak napiszecie mi, że te bezpieczniki szklane są bo są ale nie przepalają się - to na ten sezon nie ruszę gniazda :) :) :).
Ja tam bym poszedł z duchem czasu jednakowoż. :) Tym bardziej, że aparaturę już zakupiłeś.




_________________

Każda frytka to smutna historia zmarnowanych marzeń ziemniaka, który mógł stać się wódką.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 13 czerwca 2017, 22:45 
Avatar użytkownika


Też się coraz bardziej nad tym zastanawiam...ale jak mnie żona złapie, że znowu coś kupiłem do przyczepy co to wszystko miała mieć w chwili zakupu ... :P
Drobne prace posuwają się pomalutku do przodu. Nie wiem ile czasu pochłania remont, ale z moim zaangażowaniem to chyba z rok :D. Jak mi coś do łba strzeli , to kupię jeszcze zapiekankę do remontu - wkręca to dłubanie , oj wkręca.




   
 
 
PostNapisane: środa, 14 czerwca 2017, 18:53 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): czwartek, 12 lutego 2015, 13:09
Posty: 519
Obrazki: 44
Lokalizacja: Warsiawa WN
Tylko pamiętaj, że gniazdo przyczepowe (przyłączeniowe) przyczepy jest właściwie wtyczka. Pisałeś o tych gniazdkach multi, szkopul w tym że tam są faktycznie gniazdka. Więc one za przyłączeniowe służyć nie mogą, bo musiałbyś mieć przedłużacz zakończony dwoma wtyczkami. A to się może skończyć źle!




_________________

Każda frytka to smutna historia zmarnowanych marzeń ziemniaka, który mógł stać się wódką.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 14 czerwca 2017, 21:16 
Avatar użytkownika


Nie zwróciłem na to uwagi. : O , mnie już taki kabel - z dwoma wtyczkami - raz poraził kiedyś. Miałem może z 6lat. Nie pamiętam po co on był, ja trzymałem z jednej strony, a sąsiadka podłączała do gniazdka w domu. Dobrze że przez okno patrzyła i zataz mnie odłączyła :D. Mimo, że grzebie przy prądach trochę w życiu zawodowym, do prądu zawsze mam dystans. Wolę ogrzewanie podłogowe wodne montować ;).




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 20 czerwca 2017, 22:55 
Avatar użytkownika


Foty zrobię jak już wszystko posprzątam, ale powiem Wam...jestem mega zadowolony : )
Wykładzina /gumoleum/ wymieniona, wszystkie lampki/lampeczki, gniazdka usb , CETEK i inne gadżety - wszystko działa, mebelki pokończone, kibelek wyjeżdżający z szafki - działa, wyszło naprawdę funkcjonalnie. Od Mamy odebrałem już firanki i zasłonki - zdradzę , że będzie troszkę jak w akwarium :P, jutro ostatnie porządki i chyba już firanki powieszę, pojutrze wjeżdżają nowe materace - w piątek wyjazd na zawody karpiowe , i cała Familia jedzie ze mną :).
NARESZCIE :D!

Z drobnej rzeczy , którą robiłem od 3 miesięcy i zawsze zapominałem - dołożyłem w końcu dzisiaj nowe koło manewrowe, bez niego to lipa straszna była z ręcznym parkowaniem :D.

Gniazdo zewnętrzne "działa" , więc zostawiłem... narazie ;)




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 20 czerwca 2017, 23:40 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6991
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Obrazek




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 21 czerwca 2017, 23:43 
Avatar użytkownika


Wygląda to mniejwięcej tak: ;) , foty nie wchodzą, ale skreny tak, choć jakością nie powala.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7 8 9 10 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL