Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tapicerka
PostNapisane: sobota, 28 sierpnia 2021, 15:16 



Dołączył(a): sobota, 3 kwietnia 2021, 23:17
Posty: 45
Lokalizacja: Poznań
Mam pytanie głównie do osób wymieniających tapicerki w swoich przyczepach: Czy tapicerki z Niewiadowa albo innych sklepów występowały bez pianki, taka jakby grubsza wykładzina niż remontówka. Po zakupie przyczepy będę wymieniał meble i podłogę ale ściany widać były już wymieniane na takową wykładzinę, wszystko ładnie trzyma,równo docięte i obszyte i zastanawiam się czy dać na to tylko inny kolor cienkiej wykładziny a ta położona posłuży jako ocieplenie czy zrywać mimo wszystko i dawać np. alufoxa i dopiero wykładzinę.




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: Tapicerka
PostNapisane: sobota, 28 sierpnia 2021, 20:54 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
Pablozzz napisał(a):
Po zakupie przyczepy będę wymieniał meble i podłogę ale ściany widać były już wymieniane na takową wykładzinę, wszystko ładnie trzyma,równo docięte
Hołduje zasadzie że lepsze jest wrogiem dobrego. Po co chcesz wymieniać tapicerkę na ścianach skoro jet dobrze zrobiona?




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: Tapicerka
PostNapisane: sobota, 28 sierpnia 2021, 21:49 



Dołączył(a): sobota, 3 kwietnia 2021, 23:17
Posty: 45
Lokalizacja: Poznań
Kompletnie mi kolor nie odpowiada, jak dla mnie taki PRL-owski i założenia miałem takie że po zakupie przyczepki trochę ją ocieple ale nie sądziłem że uda mi się kupić z już wymienioną tapicerką, więc teraz dylemat co z tym zrobić.




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: Tapicerka
PostNapisane: sobota, 28 sierpnia 2021, 22:41 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2890
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Co do ocieplenia, to polecam Trumę, lub Carvera i jest ciepło :D Z żadnego ocieplenia nie będzie pożytku jeżeli nie nagrzejesz.
Jeśli nie zamierzasz biwakować zimą, to szkoda czasu, pieniędzy i przestrzeni w przyczepie.
Chciałeś zaoszczędzić na szybach, a w wypadku ocieplania przyczepy przydały by się podwójne.




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: Tapicerka
PostNapisane: niedziela, 29 sierpnia 2021, 10:41 



Dołączył(a): sobota, 3 kwietnia 2021, 23:17
Posty: 45
Lokalizacja: Poznań
No właśnie może to mój błąd że nie mam w ogóle doświadczenia z biwakowaniem w przyczepie i chce zrobić za dużo a będę użytkował przyczepke góra do 10°C , zimą napewno nie. Chyba nie ma sensu tego niszczyć tylko dołożę swój ładniejszy kolor wykładziny i tak zostawię.




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: Tapicerka
PostNapisane: niedziela, 29 sierpnia 2021, 11:10 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2890
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
W takim razie kładzenie warstwy izolacyjnej w Twoim przypadku, mogłoby delikatnie poprawić komfort termiczny podczas upałów.
Jednak moim skromnym zdaniem szkoda wydawać na to pieniędzy.
Małe wnętrze i tak szybko się nagrzeje, tak jak i nagrzeje się od odpalonej Trumy, czy Carvera w zimniejszy dzień.
I naprawdę lepiej zainwestować we wszystkie oryginalne szyby.
Oczywiście jest to moja subiektywna opinia i nie wszyscy ocieplający swoje Niewiadówki mogą się z nią zgodzić. Jednak jeszcze nigdy nie spotkałem się z opinią na ten temat, czy ocieplenie przyczepki przyniosło komuś jakieś zauważalne korzyści :-\




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: Tapicerka
PostNapisane: niedziela, 29 sierpnia 2021, 12:47 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 936
Sama mądrość i doświadczenie przemawia przez Ciebie Michał :-bd .Zgadzam się z Tobą w każdym słowie. Szczerze powiedziawszy nie bardzo też rozumiem chęć zmiany koloru wykładziny skoro istniejąca jest położona profesjonalnie. Że kolor PRLowski? Bo ta przyczepa z PRLu jest :p . W końcu przyczepa nie służy do niczego innego niż tylko spanie i osłona przed deszczem, ewentualnie pichcenie - całe pozostałe życie odbywa się poza przyczepą. Ale de gustibus non est disputandum jak mawiali starożytni Rosjanie :D




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: Tapicerka
PostNapisane: niedziela, 29 sierpnia 2021, 14:10 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
Pablozzz napisał(a):
Kompletnie mi kolor nie odpowiada, jak dla mnie taki PRL-owski

... a u mnie zobacz taki ładny a PRL-owski właśnie żona wczoraj uzupełniała a ja okno zamurowałem aby zbyt jasno w środku nie było bo jak ciemno to przyjemno ;) :D


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: Tapicerka
PostNapisane: niedziela, 29 sierpnia 2021, 16:24 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2890
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Kelian napisał(a):
...a ja okno zamurowałem aby zbyt jasno w środku nie było bo jak ciemno to przyjemno ;) :D

Miałem kupować blaszaka, ale jak z Ciebie Darku taki murarz, to jednak chyba przemyślę sprawę i w razie W drynknę :)] :-c
Trzeba wykorzystywać znajomości ;) :))
Co do wykładziny u kolegi, to wcale się nie dziwię, bo mnie też pewne rzeczy niezmiernie irytują i jak nie zrobię po własnej myśli, to chory chodzę 8-}




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: Tapicerka
PostNapisane: niedziela, 29 sierpnia 2021, 17:36 



Dołączył(a): sobota, 3 kwietnia 2021, 23:17
Posty: 45
Lokalizacja: Poznań
MISIO_PRZYTULAK napisał(a):
jak nie zrobię po własnej myśli, to chory chodzę 8-}
Dokładnie mam podobnie ale zawsze chce wysłuchać podpowiedzi kilku osób co by razem do kupy złączyć porady i wybrać najsensowniej.
Chyba pozostanie to co jest bo szkoda rwać ten materiał ale na to pójdzie jakaś cienka remontówka żeby poprawić kolor. Najwyżej za rok może dwa będą zmiany na grubsze ocieplenie.




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL