Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 30 października 2018, 20:57 
Avatar użytkownika


Wiem że może to trochę nie w temacie,ale kiedyś dowiadywałem się,że w Polsce jak w dowodzie rejestracyjnym jest pojazd kempingowy to legalnie może maksymalnie poruszać się z prędkością tylko 80km/h....to jakiś horror. Np. w Niemczech nie ma takich ograniczeń dopiero powyżej 7,5 tony. Ciekawe czy kiedyś unia ujednolici te przepisy dla całej unii. Było by to naprawdę rozsądne.




   
 
 
PostNapisane: środa, 31 października 2018, 23:35 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2890
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Chyba trochę mijasz się z prawdą.
Kamperem możesz poruszać się według prędkości jakie obowiązują wszystkie pojazdy do 3,5t.
Natomiast ciągnąc przyczepę, nie ważne czy towarówkę, czy kempingową obowiązuje prędkość do 80km/h na autostradach i drogach ekspresowych. Natomiast 70km/h na pozostałych drogach, poza terenem zabudowanym.




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 2 listopada 2018, 22:15 
Avatar użytkownika


Czytałem kiedyś,że dopuszczalna prędkość samochodu kempingowego to 80 km/h bo to kamper i koniec,ale może się coś zmieniło. Było to też poruszane na forum o kamperach. Trzeba by jeszcze raz kiedyś to sprawdzić.




   
 
 
PostNapisane: piątek, 2 listopada 2018, 22:34 
Avatar użytkownika


Czytałem właśnie artykuł a więc...
Kamper do 3,5 tony autostrada 130,expresówka 110,na pozostałych drogach 90,miasto 50.
Kamper powyżej 3,5 tony autostr.80,expresówka 80,na pozostałych drogach 70,miasto 50.




   
 
 
PostNapisane: sobota, 3 listopada 2018, 11:37 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2890
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
nikita55 napisał(a):
Kamper powyżej 3,5 tony autostr.80,expresówka 80,na pozostałych drogach 70,miasto 50.
Przepis ten nie tyczy się wyłącznie kamperów, ale wszystkich ciężarówek i autobusów powyżej 3,5t.




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 5 listopada 2018, 11:45 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 936
MISIO_PRZYTULAK napisał(a):
Chyba trochę mijasz się z prawdą.
Kamperem możesz poruszać się według prędkości jakie obowiązują wszystkie pojazdy do 3,5t.
Natomiast ciągnąc przyczepę, nie ważne czy towarówkę, czy kempingową obowiązuje prędkość do 80km/h na autostradach i drogach ekspresowych. Natomiast 70km/h na pozostałych drogach, poza terenem zabudowanym.
Drobna korekta - 80 km/h także na drogach dwujezdniowych, nie tylko ekspresowych i autostradach. Na ten temat miałem drobną dyskusję z policjantem, który po telefonie do swojego przełożonego w końcu przyznał mi rację. Muszę dodać, że rozmowa odbywała się w sympatycznej atmosferze, bez straszenia i udowadniania swoich racji że moja racja jest bardziej mojsza :) Mam wrażenie, że jakoś policjanci są teraz przyjaźniej nastawieni do kierowcy - ale wiele zależy też od kultury samego kierowcy.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 5 listopada 2018, 23:02 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2890
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Pewnie dla tego, że protest mają ;)




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2020, 23:10 



Dołączył(a): środa, 3 czerwca 2020, 22:57
Posty: 10
Tak racja
Na Autostradzie A4 wroclaw kiedy sowjego n126n z 1989 sprowadzalem do niemiec SUV em to nas wyciagneli i na wage prosze, wynik 3400 massa calkowita troche sie zaglowe zlapalem.
Co do predkosci wiecej niz 90 km/h niechcialem ale dojechalem. I odrazu lozyska wymienilem
Pozdrawiam




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL