Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1 2 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 19:36 
Avatar użytkownika


Witam z racji, że jestem ze swoją przyczepką nastawiony na prąd. To może rozpocznę wątek, sam kompletuję wyposażenie do gotowania właśnie. Wybierając sprzęt opieram się o doświadczenie z jazdy pod namiot oraz takim codziennym użytkowaniem różnych sprzętów

Podstawa to czajnik elektryczny, prosta rzecz wystarczy wybrać odpowiednią dla nas pojemność. Przykładowo dla mojej rodzinki mam pojemność 1,7l. Starczy to na zalanie herbat dla nas. Oczywiście dla małej ilości osób wystarczy mniejszy czajnik przez co szybciej się zagotuje woda. Specyfikacja techniczna to 2200W. Czyli standard.
Koszt 30 zł wzwyż.

Druga rzecz to kuchenka na prąd. Jak komuś chce się gotować to świetna rzecz, nam wystarcza 1 palnikowa. Spokojnie można zupę ugotować czy też podsmażyć coś na patelni... Jak komuś marzą się ziemniaczki i schabowy to już polecam kuchenkę 2 palnikową szybciej się zrobi ;) cena 1 palnikowej wynosi 40 zł wzwyż.

Trzecia rzecz to już opcjonalnie, urządzenie do gotowania na parze... pod namiot był nie zabrał bo bałbym się o przechowywanie... ale do przyczepki? czemu nie? super rzecz... jak komuś marzy się pełnowartościowy posiłek, wstawiamy wszystko na parze i tyle?nic nie trzeba pilnować, samo się wyłącza a jedzonko super!!! używam w domu i mam zamiar na dłuższe pobyty zabierać ze sobą.
Koszt 100 zł wzwyż

Czwarta rzecz blender/mikser, urządzenie do robienie koktajli. Niezwykle proste urządzenie, wrzucasz na co masz ochotę miksujesz 1 minutę i gotowe... czego chcieć więcej jak nie masz czasu na posiłek? można w ten sposób śmiało zrobić także jakieś koktajle na zimno/shake. Koszt 70 zł wzwyż

Piąta rzecz to grill elektryczny... ojjj tak ale to już jak ktoś nie lubi tradycyjnego grillowania. Grill elektryczny to także prostota.
Koszt 90 zł wzwyż

Szósta rzecz jaka mi przychodzi do głowy to kuchenka mikrofalowa. Częsty widok w wyposażeniu przyczep. Ale wg. mnie śmiało można ten sprzęt zastąpić wcześniejszymi.
Koszt 130 zł wzwyż

Siódma rzecz toster/opiekacz. Lata świetności ma już za sobą ale dobry sposób to na trochę starszy chlebek już. Robisz kanapkę z tym co masz pod ręką i wsadzasz do opiekacza. Ciekawa alternatywa :)
Koszt 30 zł wzwyż

Ósma rzecz to pomyślałem o gofrownicy :) ale to ze względu, że bardzo łatwo się robi gofry... dzieciaki byłyby zachwycone i ten zapach pieczonych gofrów na polu.. mmmm :) pewnie dużo nowych ludzi by się poznało w ten sposób ;)
Koszt 30 zł wzwyż


*-:) *-:) Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? *-:) *-:) :-bd




   
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 19:50 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): czwartek, 12 lutego 2015, 13:09
Posty: 519
Obrazki: 44
Lokalizacja: Warsiawa WN
Nie wiem jak to z tym czajnikiem by było jak na słupku czasem i 6A bezpiecznik...w ogóle to czasem sempią tego prądu na polach. Ja jakoś bardziej jednak w kuchenki gazowe bym celował, nawet kartuszowe. Ale ja tam żadna wyga kempingową nie jestem.




_________________

Każda frytka to smutna historia zmarnowanych marzeń ziemniaka, który mógł stać się wódką.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 20:00 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2902
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Też jestem za gazem. Nawet pod namiot woziliśmy zawsze kuchenkę gazową. Z rzeczy wymienionych powyżej, to jedynie mało żerny czajnik dla wygody :)
Im mniej tym lepiej.




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 20:56 
Avatar użytkownika


Ja jeżdżąc do tej pory pod namiot opierałem się na 2 kilowej butli z palnikiem, można korzystać w każdym miejscu.
Przypomniało mi się jak a Austri na MOP-ie gotowaliśmy szybki obiad jak wielkie było zdziwienie




   
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 20:59 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2902
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
kloszardzi czy co...? =)) =)) =))




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2016, 19:35 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 954
Axtiff, będziesz musiał na Biesiadzie z wiaderkiem po prąd biegać ;) Prądu możesz dostać 1 kW, no góra 1,5 kW, resztę będziesz musiał wiaderkiem donieść ;) Zapisane jest 12 przyczep, niech tylko 10 chce prądu /bo tyle chyba będzie chciało/ i każda po 1,5 kW to chyba gospodarze muszą sobie małą elektrownię uruchomić, bo przecież sami też muszą korzystać z elektryki :D Dlatego - dobrze radzę - czajnik zostaw w domu, kuchenkę co najwyżej 1 kW możesz zabrać a i to używać zamiennie z grzejnikiem :p , mikrofalówkę też zamiennie. Ogólnie staraj się nie przekraczać jednoczesnie 1,5 kW bo inaczej będzie N.York, czyli blackout :D Jakie wyjście jest najprostsze? Kaczki, synu, kaczki - czyli poczciwy propan-butan :))




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2016, 19:44 
Avatar użytkownika


Heh, ja nie mam tych sprzętów w przyczepie, mam na wyposażeniu domowym ale do przyczepy ich targać nie zamierzam :) ino czajnik i piecyk olejowy na wszelki wypadek zimna dla synka (ma teraz 2 miesiące) będę kombinował coś z gazem, bo ja nie mam instalacji ani wodnej ani gazowej w przyczepce :) wszystko na prąd przerobione... nastawiony byłem głównie na prąd i przy kupnie nawet mi pasowało, że poprzednik przerobił na prąd wszystko... lodówka, pełno kontaktów... ale coraz częściej myślę o gazie... opieram się na właśnie Waszych opiniach i widzę że gaz to podstawa jednak...




   
 
 
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2016, 20:07 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6991
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Axtiff napisał(a):
*-:) *-:) Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? *-:) *-:) :-bd

Ja mam
Zero prundu 220v w przyczepie .
Większość tych urządzeń co wymieniłeś można zastąpić gazem lub 12 v :D




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2016, 21:16 
Avatar użytkownika


Axtiff damy rade :) weź jakiś garnek na wode to użycze butle z palnikiem




   
 
 
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2016, 21:25 
Avatar użytkownika


mehes napisał(a):
Axtiff damy rade :) weź jakiś garnek na wode to użycze butle z palnikiem


:) garnki to już mam na wyposażeniu :) w najgorszym przypadku będę gotował na:

Obrazek

=)) =))

zastanawiam się czy nie zabrać na biesiadę przedsionków :)
byście mi pomogli porozkładać =)) =))
Obrazek

i tak o to mamy plan dnia na czwartek : pomagamy Axtiffowi rozłożyć przedsionki =)) =))
potem robimy zrzutę na gaz dla niego jak zrobi blackout na polu =)) =)) :)




   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1 2 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL