Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 26 maja 2017, 16:53 
Avatar użytkownika


Temat zalozylem z mysla o wymianie doswiadczen, co lepsze lub co zmienic aby ludziom zylo sie lepiej (na wyjezdzie)

Grill, ale taki co grzeje od gory, czyli widzimy jak sie usmazy.
Bez dymu i plomieni i efekty spalania nie przechodza przez kielbaske.
W zasadzie piecze sie jak w piekarniku.
Sporo pisza pochlebnych opini, wiec zdobylem i ja.
Faktycznie tak jest. No i nie smierdzi tluszczem (spalonym)

Obraz 265 (Kopiowanie).jpg

Daszek. Co prawda posiadam przedsionek, ale rozkladanie na jeden dzien to nie bardzo sie chce. Daszek raczej ma chronic od slonca, dawac cien.
Zalety to: leciutki, rozkladanie 3 minuty, maly pakunek.Do zdjecia nawet nie naciagany, wsadzona kedra i patyki na sznurek-2 min. i tyle nam wystarcza. Ale prawidlowo naciagniety, prezentuje sie ok. A, wersja 2,5x2,5 m pasuje idealnie do N 126N. Ten 3,5 m bylby za duzy, bo w Juli takie tez sa.
Daszek jest delikatny, a taki wlasciwie ma byc. Raczej nie wytrzyma wichury i duzego deszczu, ale nie taki byl plan zakupu. Mialem kupic z kalenica, ten z Lodzi, ale ciezki i trzy rury, komplikacja, jak dla mnie

Obraz 215 (Kopiowanie).jpg

Obraz 216 (Kopiowanie) (Kopiowanie).jpg

Obraz 263 (Kopiowanie).jpg

Panele sloneczne. Standard, ale pradu mam tyle ze moge obdzielic ze dwie przyczepki. Nie uzywam timera w regulatorze, wiec skoro tylko slonce wstanie , pelna jazda ...

Kompletowanie gadzetow do przyczepy bede chyba ciagnal az przekroczy DMC, a to juz blisko jak tak spojrze ....


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Ostatnio edytowano piątek, 26 maja 2017, 17:49 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz



   
 
 
PostNapisane: piątek, 26 maja 2017, 17:36 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2902
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
No fajna sprawa, a butle nano wymieniasz, czy nabijasz?




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 26 maja 2017, 17:57 
Avatar użytkownika


A, butla Nano to temat poezja, zwlaszcza w Obi.
Butle bede wymienial, ale juz widze ze propan jest lepciejszy od propanu-butanu w stalowych ciezkich bekach




   
 
 
PostNapisane: piątek, 26 maja 2017, 22:22 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2902
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Z tego co się orientuję, to wymiana butli nano nie jest zbyt opłacalna. Osobiście, to ja kupuję propan-butan w 11kg. butlach i sam nabijam trójkę, lub piątkę, bo najtaniej wychodzi. Jeszcze tańszą alternatywą jest dorobienie odpowiedniego reduktora i tankowanie nano na stacji benzynowej. Co do markizy, to polecam jednak kalenicę, bo ułatwia odprowadzanie wody. Za dorobienie teleskopowej, aluminiowej, zapłaciłem niecałe 60 złotych razem z kurierem :)
No, a elektrownia, fajna sprawa :ymdaydream:




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 26 czerwca 2017, 16:01 
Avatar użytkownika


Gdzie taki daszek można nabyć? mam N126e i do niej chciałbym daszek.




   
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 26 czerwca 2017, 21:36 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2902
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Na III Biesiadzie nasz kolega miał fajnie zrobioną markizę z plandeki :-bd
Osobiście kupowałem w http://www.przedsionki.pl/ ale musisz sprecyzować, czy ma być przeciwsłoneczna, czy przeciwdeszczowa. Mam przeciwsłoneczną i jest półprzepuszczalna.




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 28 czerwca 2017, 09:21 



Dołączył(a): niedziela, 13 marca 2016, 16:29
Posty: 102
Lokalizacja: Małopolska - Gorlice
Michał pisze o mojej markizie. Ponieważ mnie chodziło o przeciwdeszczową głównie na krótkie wyjazdy na ryby, kiedy nie chce się rozkładać pełnego przedsionka to wybrałem właśnie takie rozwiązanie. 1. Plandeka gospodarcza w kolorze srebrno-szarym wym 2x3m zakupiona w sklepie z chemią gospodarczą cena chyba coś ok 30 pln. Ma ona fabrycznie obszyte boki i metalowe kółka (otwory). 2. Rymarz obszył mi jeden bok ten dłuższy tak aby ciasno można było wsunąć przewód koncentryczny antenowy i w ten sposób powstała taka kedra do połączenia daszku z listwą przyczepy (cena usługi 15 Pln). 3. Jako stelaż użyłem starych aluminiowych rurek (3x maszt + poprzeczka)od namiotu z okresu PRL), szpice masztów wchodzą w metalowe otwory daszka do tego oczywiście 3x linki i gotowe. Wyszło nawet nieźle chociaż szczerze powiem bardziej chodziło mi o funkcjonalność niż o wygląd. Po kilku wyjazdach z obfitym deszczem doszedłem do przekonania, że trzeba jeszcze dołożyć do stelaża jedną rurkę tzn. kalenicę żeby woda lepiej spływała i nie zbierała się na środku daszka. (daszek jest widoczny na kilku zdjęciach z relacji III biesiady)




_________________

N 126 B od 2008 do 2020
N 126 N od 2020
Peugeot 207 SW 90 KM do 2021
Fiat Tipo Cross 100 KM od 2021




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 29 czerwca 2017, 10:20 
Avatar użytkownika


Co do kwestii daszku/markizy. Posiadam przedsionek, ale tak jak piszesz, rozkładanie go na 1,2 dni to katorga. Kupiłem sobie markizę w dekaltonie za jakieś 99zł. Przeciw deszczowy, podpierany na dwóch kijkach. Na drugim końcu planuję doszyć kedrę i wsuwać go normalnie w szynę.
Sprawdził się na jednym wyjeździe, co prawda bez kedry jeszcze, lecz tylko napięty sznurkami. Wytrzymał ulewę i nic nie przeciekło ;)
Wszyję kedrę i zobaczymy jak to będzie.




   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL