Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 25 czerwca 2021, 21:27 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2902
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
A nakrętki od środka zalaminowane?




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 26 czerwca 2021, 14:10 



Dołączył(a): niedziela, 16 lipca 2017, 21:57
Posty: 178
Obrazki: 14
Lokalizacja: Milanówek
"Myślę", że tak ;) Nie widać, bo poprzedni właściciel przykleił nową wykładzinę. Ale gdyby było coś "nie teges", to pojawiała by sie wilgoć. Mogę więc przypuszczać, że od tej strony jest ok..:)




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 28 czerwca 2021, 17:47 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6998
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
jarekvolvo napisał(a):
czy jest sens ZDEJMOWANIA listew ??
Jarku przecież już napisali że zdejmuj bo to jest jedyne rozwiązanie.
Cytuj:
Jeśli chcesz mieć pewność, że nie będzie niespodzianek, zdejmij.
Cytuj:
Zdejmuj, szpachluj, sika pod spód, śruby nierdzewne i zapominasz o temacie
Cytuj:
rwij to i się nie zastanawiaj
Zastanawiam się dlaczego nikt nie zadał pytania jak to wygląda ? Może ktoś zadał sobie troszeczkę trudu i przed tapicerką to poprawił, zrobił, uszczelnił ale nie demontuj - bo ...............
No bo wszyscy na Fkn-nie tak robią. Może przyczepa przeszła jakiś mały "liftyng" z zewnątrz. Może ........Nieważne. Może właśnie się nie znam :-( Dziwi mnie też fakt że pomimo co tu piszesz o szczelności przyczepy i podejrzeniu że ktoś tam coś poprawiał tak szybko dałeś się "przekonać".
Cytuj:
Nooooo i przekonali :) :) Zdejmę, oczyszczę, uszczelnię
Nie nmiej jednak to Twoja przyczepa i sam tak zadecydowałeś.
Powodzenia w upierdliwej robocie.

Obrazek




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 17 czerwca 2022, 00:20 



Dołączył(a): niedziela, 22 maja 2022, 09:37
Posty: 5
Jarekvolvo, zdejmowałeś one listwy w końcu? :-q U mnie są w takim stanie że w zasadzie ich wartość najlepiej oszacować kładąc je na wagę w najbliższej składnicy złomu. Bardziej brzegi szpary na kedrę dolegają do siebie (więc z przedsionka i tak nici), niż listwa do skorupy :-q Podejrzewam też one listwy o pewną bezczelność. Nawet jeśli nie cieknie do środka, to chyba w strukturę laminatu.

Przy moich zastosowaniach, co już w poprzedniej przyczepie przepraktykowałem, przedsionek czy inna jurta doczepiana do czepy nie wchodzą w grę, więc tu strata żadna. Przedsionek z "Gawry" podarowałem komuś na działke i z tego co wiem funkcjonuje do teraz stacjonarnie.

Gdyby nie kewstie estetyki, które są mi obce ale tylko do pewnego stopnia, kupiłbym rolkę taśmy dekarskiej, przeciął na pół i taką 6-centymetrową taśmą obleciał szpary w 10 minut z pomocą opalarki. Tyle że tu dochodzi druga (po laminatowej konstrukcji) cenna dla mnie cecha Zapiekanki - przyczepa jest z zewnątrz "z mordy podobna do nikogo" czyli dla osób niesiedzących w temacie ma nie posiadać cech indywidualnych takich jak kolor inny niż biały czy jakies grafiki.

Sąsiad trzy miejsca parkingowe dalej mieszka w jakimś mega wczesnym egzemplarzu. Koła "cytrynki" obute w Stomile, oryginalne światła zewnętrzne, brak omawianych listew, czarna tablica rejestracyjna. Jedynie komin "kozy" bardzo ładnie i bezpiecznie wkomponowany w dach ale zdejmowalny do stanu niewidocznego. Jak ja mu zazdraszczam tej bezlistwowej skorupy... Musi ciekawy człowiek ale nie udało mi się go dorwać. Programista podobno.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 18 czerwca 2022, 00:51 



Dołączył(a): niedziela, 16 lipca 2017, 21:57
Posty: 178
Obrazki: 14
Lokalizacja: Milanówek
Tak, zdjąłem. I okazało się, że wszystkie śruby są koszmarnie zardzewiałe, a pod laminatem od środka porobiły sie purchle, miejscowo wysadzając warstwę laminatu i potęgując działanie wody.. Gdybym ich nie zdjął, to za miesiąc tapicerka byłaby nasycona wodą.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 18 czerwca 2022, 00:53 



Dołączył(a): niedziela, 16 lipca 2017, 21:57
Posty: 178
Obrazki: 14
Lokalizacja: Milanówek
jarekvolvo napisał(a):
"Myślę", że tak ;) Nie widać, bo poprzedni właściciel przykleił nową wykładzinę. Ale gdyby było coś "nie teges", to pojawiała by sie wilgoć. Mogę więc przypuszczać, że od tej strony jest ok..:)


I to moje myślenie okazało sie do dooopy..




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 18 czerwca 2022, 13:15 



Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2022, 15:59
Posty: 1
Witam szanownych forumowiczów:)
Czy ktoś podzieli się sprawdzonym patentem na zdjęcie tych listew aluminiowych (z kompletnie zardzewiałymi , nie dającymi się odkręcić śrubami - N126n) tak by nie narobić większych szkód.

Z góry dziękuję




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 18 czerwca 2022, 15:23 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6998
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Tomek napisał(a):
Witam szanownych forumowiczów:)
Czy ktoś podzieli się sprawdzonym patentem na zdjęcie tych listew aluminiowych
Tak, podzieli się jak forumowicze będą postępować zgodnie z sugestiami
admina. :D
A nie pierwszy post i od razu dawajcie odpowiedź. Tak to nie działa - niestety




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 18 czerwca 2022, 18:05 



Dołączył(a): niedziela, 16 lipca 2017, 21:57
Posty: 178
Obrazki: 14
Lokalizacja: Milanówek
Tomek napisał(a):
Witam szanownych forumowiczów:)
Czy ktoś podzieli się sprawdzonym patentem na zdjęcie tych listew aluminiowych (z kompletnie zardzewiałymi , nie dającymi się odkręcić śrubami - N126n) tak by nie narobić większych szkód.
Z góry dziękuję
Nic innego poza Dremelem albo inną miniszlifierką - tniesz łby śrub i resztki wybijasz dornikiem do środka. Wcześniej trzeba "rozdłubać" pozaklejane laminatem nakrętki by nie wybić większych dziur. Ktoś kiedyś proponował wycinanie dłutem wbijanym między laminat a listwę - NEVER !!!! Po takim działaniu każda dziura wielka, jak u bratowej. Szkoda roboty i marnowania skorupy.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2022, 18:20 



Dołączył(a): niedziela, 22 maja 2022, 09:37
Posty: 5
jarekvolvo napisał(a):
Tak, zdjąłem. I okazało się, że wszystkie śruby są koszmarnie zardzewiałe, a pod laminatem od środka porobiły sie purchle, miejscowo wysadzając warstwę laminatu i potęgując działanie wody.. Gdybym ich nie zdjął, to za miesiąc tapicerka byłaby nasycona wodą.
I zakładałeś je z powrotem czy jakoś zaszpachlowałeś ślady po nich?




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL