Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 2 września 2020, 18:35 



Dołączył(a): środa, 2 września 2020, 09:52
Posty: 20
Rozważam zakup przyczepy n126 ponieważ zależy mi na jak najmniejszej przyczepie.
Najlepszy byłby układ D, E, bądź N.
Przejrzałem wszytskie ogłoszenia i rozpiętość cen jest duża, i stan także różny.
Niektóre tańsze nie remontowane wyglądają lepiej niż takie po generalnym remoncie.
Stąd też pytanie, w jakim stanie przeciętnie są te przyczepy za np ok 5k?
Czy może lepiej znaleźć zdrową skorupę i wnętrze wykonać samemu od podstaw i na świeżo?
Widziałem że różne wersje mają różne DMC, od czego ono zależy? I jaka wersja ma największe dmc?
Przyczepe planował bym zakupić zamiast namiotu dachowego na auto terenowe, więc ma spełniać funkcję głównie tylko spania, a przebywanie w niej odbywało by się w przypadku nie pogody itp, więc np kuchnia w środku nie jest wymagana.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 2 września 2020, 20:09 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6982
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Żeby coś doradzić to "musisz " się Panu Administratorowi :))


Jak umieścić filmy z YouTube w postach phpBB3

Ja to widzę tak:
Za mało danych z Twojej strony :). Pozwól że tak zapytam
Stan załogi - ?
Wzrost - ?
Jaki charakter będą miały wyjazdy bardziej objazdowo czy stacjonarnie ?




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 2 września 2020, 21:36 



Dołączył(a): środa, 2 września 2020, 09:52
Posty: 20
Stan załogi 2+2,dlatego np wersja D byłaby interesująca bo widziałem że ktoś zrobił sobie łóżko piętrowe.
Wzrost 185cm więc dosłownie na styk z tego co widziałem.
Trasy głównie objazdowe.
Na pewno byłoby wymienione zawieszenie na wyższe i wzmocniona rama, bo trasy to głównie po za asfaltem.
Myślę o przyczepie ponieważ wydaje mi się że wrazie gorszej pogody daje większą swobodę, w zimniejsze noce letnie, powinno być ciepłej i ew. Łatwiej powinno się dać nagrzać przyczepę, no i największy plus to że nie miałbym problemu z spakowaniem się do auta.
Instalacja elektryczna uważam że tylko 12V byłaby potrzebna, z akumulatorem ładowanym z auta.
Na pokładzie przewoził bym z cięższych rzeczy: akumulatory i zbiornik na wodę z pozostałych to lżejsze graty zależnie jaką powierzchnie schowków bym posiadał.

Dopuszczalna ładowność od czego zależy? Czy chodzi o wytrzymałość ramy?




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 3 września 2020, 09:06 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6982
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Przy tym składzie i wzroście brałbym tylko N126N.
DMC 720 Kg, hamulec najazdowy, rama ocynk.

Obrazek




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 3 września 2020, 12:54 



Dołączył(a): środa, 2 września 2020, 09:52
Posty: 20
Tylko że ona już jest większa i wyższa. Na rynku też ich mniej, na olx widziałem chyba z dwie w miarę "ciekawe".
Co do wysokości to chciałbym iść w tym kierunku: https://piespustyni.pl/niewiadow-n126-off-road/
no i dlatego obawiam się wysokości, mimo tego że auto ma z 2m, to przyczepa byłaby sporo wyższa.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 3 września 2020, 13:53 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
szymon.ha napisał(a):
Co do wysokości to chciałbym iść w tym kierunku: https://piespustyni.pl/niewiadow-n126-off-road/
no i dlatego obawiam się wysokości, mimo tego że auto ma z 2m, to przyczepa byłaby sporo wyższa.
... o Panie to już inna bajka, brać zapiekankę i w postawie uniżonej wewnątrz bo chyba i tak niewiele czasu tam spędzisz no może podczas burzy piaskowej trochę dłużej ;)




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 3 września 2020, 14:43 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6982
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
szymon.ha napisał(a):
Co do wysokości to chciałbym iść w tym kierunku:
Wszystko fajnie tylko musisz sobie zdawać sprawę że:

Obrazek

I albo sam spędzisz w garażu/warsztacie x- godzin, albo będziesz szukał kogoś kto przyjmie wyzwanie przeróbki ramy i zawieszenia.
A to tez nie będzie ani łatwe ani tanie.
Niemniej życzę powodzenia w realizacji planów i marzeń.




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 3 września 2020, 20:55 



Dołączył(a): środa, 2 września 2020, 09:52
Posty: 20
Oczywiście po Afryce jeździć nie planowałem, ale musiałaby w terenie wytrzymać dość.
Pracę całkowicie we własnym zakresie, przekładałem już zawieszenie z jednego auta do innego.
Za przyczepą przemawia fakt że łatwiej byłoby się spakowac(więcej miejsca) i przekonanie że w środku przyczepy jest ciepłej i bardziej sucho w przypadku nie pogody.
Dlatego właśnie zacząłem teraz rozważać ten pomysł tak aby wyrobic się na następny sezon bądź za 2 lata.
Przyczepa mała ma w środku wymiar 185cmX280 z tego co mi wiadomo, namiot dachowy ma wymiar wewnątrz 190x240, pod namiotem można zamontować przedsionek co daje na "pokój" o wymiarach 185x190 i np dodatkowo markiza na 2 strony auta ze ścianami i jest kolejne pomieszczenie o powierzchni kilku m2, a mobilność sporo większa.
Auto mam już na tyle przerobione że szkoda nim ciągnąć zwykłą przyczepę tylko po szutrach.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 4 września 2020, 09:06 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
szymon.ha napisał(a):
Oczywiście po Afryce jeździć nie planowałem, ale musiałaby w terenie wytrzymać dość.


Taka mała dygresja, nie jestem specjalistą ale z tego co się orientuję to jazda off road z przyczepą wymaga nie tylko wytrzymałości układu jezdnego lecz także skorupy i wyposażenia wewnątrz niej. Generalnie zasada jest taka że im skorupa mniejsza tym bardziej kompaktowa.Wyposażenie też musi być odpowiednio wytrzymałe i zamocowane we właściwy sposób. Czy tak czy siak swoje musi kosztować zarówno "dudków panocku" jak i nakładu pracy. #:-s. Każdy ma swoje potrzeby, umiejętności i wiedzę. Ja bym się nie pisał na taki projekt przeróbki niewiadówki i szukałbym przyczepy do tego przeznaczonej lecz niezmierzona jest myśl racjonalizatorska w narodzie a co za tym idzie potencjał twórczy. Podziwiam zawsze ludzi którzy się takich wyzwań podejmują.

pobrane (1).jpg

offroad-trailer-przyczepa-wyprawowa-mini-camping-rok-produkcji-2019-leszno-507725161.jpg

galeriaoffroad12.jpg

... oczywiście w takiej dedykowanej do off road przyczepie rodzina 2+2 to raczej ciężko no chyba że cześć spi w holowniku
.
.
.
Połączyłem dwa posty
Heniek


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 4 września 2020, 09:25 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6982
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Darku, tylko ceny tych przyczep to na siedząco trzeba oglądać :-o
Inaczej powali Cię na kolana.
A siedząc też relanium trzeba mieć pod ręką :))




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL