Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 15 października 2020, 11:53 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
jarekvolvo napisał(a):
:D :D
.. ale powiedz... nie przytuliłbyś takiej śliczności :ymhug: :ymhug: ?? Przecież to ładniejsze, niż "koszerne klasyki" {czytaj : na "kwadratowym Dukacie/J5"}Ojjj, brałbym :D
Jarek myślę że przeżywam tę samą nostalgię do lat przeszłych co Ty kiedy życie pomimo różnych trudności i komplikacji było, mam wrażenie, jednak o wiele prostsze i bardziej naturalne. Moja opinia jest taka że generalnie motoryzacja dzisiaj dąży do doskonałości podobnej do tej jak chociażby rozwój technologii elektronicznych wraz ich oprogramowaniem które ma pomagać a w wielu momentach jedynie uczy lenistwa i powoduje uzależnienia. (ciekawe co będzie jak ktoś wyłączy wtyczkę). Niestety mam wrażenie że te nowinki także w dziedzinie motoryzacji nie będą potrafiły już cieszyć na dłużej jak to było niegdyś. Jeździliśmy maluchami, kredensami, polonezami, żukami, tarpanami, nie zapomnę nigdy mojej podróży służbową nysą z ojca pracy na trasie W-wa -Katowice 60 km/h do 80km/h w porywach, to było dopiero przeżycie. Przyznaje się sam lubię względną wygodę ale raczej legowiska dinozaura niż wygody apartamentów "Pogody dla bogaczy". Zaznaczam również że jak w latach 80-tych oczywiście grubo po pamiętnym 81' jak wujek z ameryki przypłynął wraz z Fordem Taurusem (a jakże w automacie) do kraju i postawił przed blokiem to spałem w nim 3 doby. To był jeszcze pełnoprawny samochód choć dla mnie był wtedy jak pojazd z Gwiezdnych Wojen. Dzisiejsze zabawki motoryzacyjne są coraz bardziej doskonałe jednak dzieci które się nimi bawią jakieś takie jakby mniej szczęśliwe niż my kiedyś.
PS. ... może podświadomie przeczuwają tu jakiś szwindel, ot taka dygresja.




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle


Ostatnio edytowano czwartek, 15 października 2020, 12:16 przez Kelian, łącznie edytowano 1 raz



 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 15 października 2020, 12:02 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6982
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Tak dla przypomnienia
Żuk kamper

Obrazek

oraz

Obrazek

Obrazek




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 15 października 2020, 14:41 



Dołączył(a): niedziela, 16 lipca 2017, 21:57
Posty: 178
Obrazki: 14
Lokalizacja: Milanówek
Kelian napisał(a):
jarekvolvo napisał(a):
:D :D
.. ale powiedz... nie przytuliłbyś takiej śliczności :ymhug: :ymhug: ?? Przecież to ładniejsze, niż "koszerne klasyki" {czytaj : na "kwadratowym Dukacie/J5"}Ojjj, brałbym :D
Jarek myślę że przeżywam tę samą nostalgię do lat przeszłych co Ty kiedy życie pomimo różnych trudności i komplikacji było, mam wrażenie, jednak o wiele prostsze i bardziej naturalne.

Heh, masz słuszność. Teraz wszystko "jest" kiedyś trzeba było "zdobyć"
A podróż Syrenka do Mielna przez dwa dni i nocleg w Rudzkim Moscie na kempingu... . To se ne wratii..




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 15 października 2020, 14:44 



Dołączył(a): niedziela, 16 lipca 2017, 21:57
Posty: 178
Obrazki: 14
Lokalizacja: Milanówek
Heniek napisał(a):
Tak dla przypomnienia
Żuk kamper

Obrazek

oraz

Obrazek

Obrazek


Jesssu, Heniuuuuu !! Tej integry Żukopoldowej w życie nie widziałem :-bd :-bd . Normalnie, jest wyjeb,,,ana w kosmos !!! \m/ \m/


Qurcze, coś mi się cytowanie krzaczy..




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 16 października 2020, 11:02 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 936
Ja jednak - jako zdyscyplinowany :p user forum z rozmowami o niegdysiejszych mrozach uciekam z tematu "przygoda z N126n" tutaj, jako że tam nie mają nic /albo prawie nic/ wspólnego z Niewiadówkami.
Tak żeby wykazać wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą /lub odwrotnie - jak pouczał nas prof. mniemanologii stosowanej J.T. Stanisławski/ czyli wyższości Syreny nad wszystkimi innymi wyrobami samochodopodobnymi opiszę jeszcze pierwszy przypadek awarii, który mnie zaskoczył. Otóż jadę ja sobie i jadę dobrodzieju, jadę i jadę, aż tu jak coś nie zgrzytnie - i wehikuł stanął jak wryty. Próbuję zastartować - słychać tylko uderzenie zębatki bendiksa - i nic. To maska w górę i próba ruszenia silnika przez koło pasowe na wałku pompy wody/wentylatora. A tu - ani drgnie. Zatarty :( Cóż było czynić mnie nieszczęsnemu - o telefonii komórkowej nawet ptaszki jeszcze nie ćwierkały, droga boczna, ani widu ani słychu jakiegoś auta na niej, szczere pole, ziąb choć oko wykol :D . Zapaliłem EstraMocnego /wtedy jeszcze kurzyłem namiętnie/ i nuż myśleć co mi czynić przystoi. A że nic mądrego do głowy nie przychodziło, tedy włączyłem radio /a jakże, miałem w Skarpecie Safari 2 nawet przystosowane do plusa na masie - bo Syreny właśnie plus na masie miały/ - i słuchając Anny Marii Czerwonych Gitar zakurzyłem następnego EM-a. W tym czasie wskaźnik temperatury wody /bo głównie na wodzie w układzie chłodzącym się wtedy jeździło, uzupełnianie ubytków ewentualnego płynu niezamarzającego byłoby za drogie/ - działający, a jakże :p spadł do 30 st. C. Rozejrzałem się po terenie - było lekko z górki. Sprawdziłem silnik - dalej stał jak .... na weselu. Zamknąłem maskę, wrzuciłem luz,otworzyłem drzwi i zaparty za słupek przedni /bo to 104 "kurołapka" była/ dalejże pchać z górki! Potem wskok do środka, zwolnienie "wolnego koła" /to takie jednokierunkowe sprzęgiełko w skrzyni biegów było, na ogół nie działające :) / wrzucenie 3 biegu i powolne zwolnienie sprzęgła - coś jakby drgnęło ale znów stanęło :p To powtórka z rozrywki - i silnik zagadał! Jeździłem tak jeszcze chyba z pół roku zanim nie kupiłem drugiej Skarpety w opłakanym stanie - ale silnik miała po remoncie - to przełożyłem.
Podajcie mi proszę przykład innego auta które pojechało dalej o własnych siłach po zatarciu silnika :D




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 16 października 2020, 11:38 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6982
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
kocio128 napisał(a):
uciekam z tematu "przygoda z N126n"
Ależ Leonie drogi tu jest "Hydepark"

Obrazek

No i kto jak nie Ty, tak nam napiszesz o "pamiętnych" czasach.

Obrazek




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 16 października 2020, 21:29 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2890
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Do mnie osobiśćie bardziej przemawiają stare samochody, ale zrobione z "pazurem"
Choć nie powiem, taką Nysę, to bym przytulił :ymdaydream:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 20 maja 2021, 16:11 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 19 maja 2021, 19:47
Posty: 104
Obrazki: 24
Lokalizacja: Kalety ( Śląsk )
Jakby mój to na żywo zobaczył to na bank chciałby fotke mieć z taką Kampo-Nyską




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL