Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1 2 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 22 lutego 2023, 10:55 



Dołączył(a): wtorek, 21 lutego 2023, 12:17
Posty: 9
Cześć. Chcę kupić przyczepę Niewiadów. Myślę o nowej lub mało używanej, ale chyba najlepiej nowa. Co wy na to? Czy polecacie przyczepy, które teraz produkują? Czy to "porządny" produkt"?




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 22 lutego 2023, 12:32 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1375
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
Witaj na forum. Zależy co rozumiesz pod pojęciem "porzadny produkt". Miałem kiedyś znajomego który kupił starego Żuka blaszaka wstawił do środka wersalkę i objechał pół polski a może i całą. Przy jego sprzęcie kampery np: Dethleffs to pełny luksus lecz jemu wystarczał ten z Żuka i twierdził że ten jego :kamper" to poczciwy i porzadny staruszek. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Zarejestrowałeś się na forum miłośników niewiadówek więc odpowiedź może być tylko jedna choć niecałkowicie jednoznaczna lub całkowicie niejednoznaczna... . :x.
Na początek odpowiedz sobie na trzy pytania i potraktuj to jako wstęp do wielu kolejnych:
1. Własciwie w jakim celu chcesz zakupić przyczepę i czy to jest najlepszy wybór z możliwych bo są inne warianty szeroko pojętego karawaningu.
2. Czy interesuje Cię raczej duża mobilność kosztem wygody w użytkowaniu stacjonarnym przy założeniu że jednak wiecej czasu przeznaczonego na wypoczynek spędza się poza przyczepą, mała mobilność oznacza przeważnie większy komfort bytowania w niej, ilość osób podróżujących itp.
3. Jakim budżetem dysponuję.
Jak poczytasz różne wątki na forum to sam dojdziesz do właściwych wniosków czy Niewiadówka i który konkretnie model jest dla Ciebie. :)
... oczywiście pytaj o konkrety jak będziesz miał watpliwości po lekturze forum.




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle

„Doświadczenie to suma błędów popełnionych oraz tych, których się z żalem nie popełniło.“ - z przemyśleń




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 22 lutego 2023, 13:07 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1375
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
... osobiście uważam że Niewiadówki są za..biste. :D




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle

„Doświadczenie to suma błędów popełnionych oraz tych, których się z żalem nie popełniło.“ - z przemyśleń




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 22 lutego 2023, 21:02 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 9 lutego 2015, 22:10
Posty: 53
Obrazki: 0
MichałH napisał(a):
Chcę kupić przyczepę Niewiadów. Myślę o nowej lub mało używanej, ale chyba najlepiej nowa. Co wy na to? Czy polecacie przyczepy, które teraz produkują? Czy to "porządny" produkt"?
Może to coś pomoże
Zajki w N-Crossie




_________________

Obrazek
N.pl - Niewiadowki.pl :-)
Admin forum




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 23 lutego 2023, 11:20 



Dołączył(a): wtorek, 21 lutego 2023, 12:17
Posty: 9
Dzieki za odpowiedź.
W jakim celu kupuję przyczepę? Mam działkę rekreacyjną niedaleko jeziora, nie chce mi się tam nic budować narazie. Mam tam wodę i szambo (także z wylewaniem nieczystości nie ma problemu).
Przyczepa ma byc przede wszystkim mała, będą tam spały max 2 osoby dorosłe + dziecko.
Nie jestem wygodnicki, do dobrego samopoczucia wystarczy mi las, pole i jezioro.
Mocno myslę o przyczepie nowej - wszystko schludne, bez zacieków, wilgoci, zapachów itp.
Oczywiście to że ona ma być mała, to też chodzi o wyjazdy juz niezwiązane z działką rekreacyjną, nie che się męczyć z jakąś landarą wielką.
Ogólnie, bardzo przydałby mi się taki "mobilny domek", spędzanie czasu na łonie natury to jest moja ulubiona forma spędzania wolnego czasu.
Widzę, że za ok 50 tys nową niewiadówke mogę dostać. Takim tez budżetem mniej więcej dysponuję.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 23 lutego 2023, 11:34 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2902
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Jeżeli mała i dwie osoby plus dziecko, to N126n jest najlepszym rozwiązaniem o ile łazienka w przyczepie nie jest Ci niezbędna.
Można się jednak i bez niej obejść :D
Obrazek
Natomiast za niezbędne uważam posiadanie ogrzewania gazowego.
Docenisz to gdy spadnie temperatura, lub będzie lało przez kolejne parę dni.
Każdy z nas ma inny komfort cieplny i trzeba o to zadbać by przyjemność jednych nie przerodziła się w udrękę drugich.
Mieliśmy już tego przykłady podczas wyprawy Rubież wschodnia, gdzie pogorszyła się pogoda i jedna z załóg marzła pod śpiworami, a pozostali cieszyli się ciepłem w swoich przyczepkach.
Finał był taki, że zdecydowali się zawrócić do domu :(




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 23 lutego 2023, 14:53 



Dołączył(a): wtorek, 21 lutego 2023, 12:17
Posty: 9
Dokładnie taki namiocik używałem w zeszłym sezonie, wraz z tanią przenośną toaletą.
Jednak toaleta w przyczepie to dla mnie jednak rzecz niezbędna.
Dzięki za radę dotycząca ogrzewania.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 23 lutego 2023, 16:57 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1375
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
MichałH napisał(a):
Ogólnie, bardzo przydałby mi się taki "mobilny domek", spędzanie czasu na łonie natury to jest moja ulubiona forma spędzania wolnego czasu.

I to jest sedno sprawy, oczekiwania masz sprecyzowane i to dobrze. Łazienka na tak niewielkiej przestrzeni ma pewne wady, znacznie zabiera miejsce w przyczepie i masz jedyny możliwy układ z jednym łóżkiem 2+1. W tym budżecie jako nowa to ENKA jako pewien kompromis gdyż N-CROSS go znacznie przekracza. Przemyśl dokładnie temat łazienki. Zaznaczam każdy robi według swojego uznania. :)




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle

„Doświadczenie to suma błędów popełnionych oraz tych, których się z żalem nie popełniło.“ - z przemyśleń




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 23 lutego 2023, 17:58 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2902
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Trzyosobowa Enka z łazienką - wersja NTL, to straszna klita.
To musi być przyczepa 2+1 inaczej będziecie wchodzili sobie na głowę.
Jest jeszcze jedna kwestia dotyczącą wzrostu.
Do 1,8m. Enka jeszcze ujdzie.
Trzeba przecież mieć możliwość rozprostowania się przynajmniej w najwyższym punkcie przyczepy :)




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 24 lutego 2023, 11:28 



Dołączył(a): wtorek, 21 lutego 2023, 12:17
Posty: 9
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Musze chyba wejść do takiej przyczepy NTL, zeby sprawdzic czy ilość miejsca jest ok.
Toaleta być musi, już prysznic mniej, ale taeleta być musi.
N CROSS odpada. Za droga.




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1 2 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL