Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 27 maja 2020, 09:57 



Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2020, 13:43
Posty: 9
Tutaj kilka fotek z początów prac :)
Z zewnątrz poza malowaniem ramy i wymianą kół, planuje tylko wymienić kliny, oświetlenie, wstawić nowe okna i uzupełnić ubytki żywića a na to szpachla dryfast.

W środku w planach podłoga ze sklejki/płyty szalunkowej, ekrany z obi na ściane + wykładzina remontowa.

Jak dostane dostęp, wrzuce postępy na dział o remontach :)

Screenshot_3.jpg

Screenshot_2.jpg

Screenshot_1.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 27 maja 2020, 10:00 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6991
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Baeks napisał(a):
Jak dostane dostęp, wrzuce postępy na dział o remontach
Przeniosłem posta do działu o remontach i odblokowałem Ci dostęp do całego forum.
Powodzenia w rozpoczętych pracach.




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 3 czerwca 2020, 00:07 



Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2020, 13:43
Posty: 9
Zapomniałem o krótkim opisie mojej skorupy.

Zakupiona w ubiegłym roku na "sezon choinkowy", stan skorupy OK, środek smród i tragedia za to zostało trochę oryginalnych elementów których stan przejrzę na dniach. Wielką niewiadomą jest przedsionek, był w przyczepie ale jeszcze nie składałem
Model N126E 1980 rok, DMC 720kg na stalowej ramie, niestety trochę pordzewiałej.
Resztę chyba widać na zdjęciach.

Czy to prawda, że jedne rozsądne wyjście odnośnie ramy i zawieszenia to jej całkowita wymiana?

Ostatnie pytanie, które mnie trapi na obecną chwilę to zdejmowanie długich listew zewnętrznych. Czy jeżeli nie planuje malowania, a listwy trzymają się dobrze, nie ma szpar pomiędzy nimi i skorupą, jest sens je zdejmować? Śruby wyglądają na pordzewiałe ale mam wrażenie, że za listwy mógłbym podnieść cała przyczepe.

Poniżej kilka zdjęć z postępów:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 3 czerwca 2020, 06:57 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2902
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Jeżeli rama jest w nienajgorszym stanie, to ratuj, pomyśl o ocynku i dodatkowych amortyzatorach jakie obecnie stosuje Niewiadów.
Listew bym nie ruszał.
Ważne aby nakrętki były zalaminowane od środka, ale stan wszystkich w/w musisz ocenić sam i podjąć jakąś decyzję.




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 3 czerwca 2020, 09:35 



Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2020, 13:43
Posty: 9
Takiej odpowiedzi potrzebowałem, dziękuję.

Listwy zostawiam, dodatkowo wzmocnie włóknem z żywicą od środka.

Z ramą tak jak wspomniałeś, będzie ratowana. Pierwszy wyjazd spróbuję zaliczyć na tej co mam, zobaczymy co z tego wyjdzie.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 3 czerwca 2020, 12:10 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6991
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Baeks napisał(a):
zdejmowanie długich listew zewnętrznych.
Prawie każdy napisze aby demontować, bo będziesz żałował. Ja nie demontowałem i nie żałuję :)) No bo co ? śrubki sobie wymienisz na ładniejsze, których i tak nie widać. No bo będzie ciekło !. Jasne jak śrub prawie nie ma bo "zgniły" od rdzy to mozna. Ja miałem to w całkiem dobrym stanie. Od środka jak Michał napisał zalaminowałem dodatkowo podkładki z nakrętkami i już kilka lat nie widzę problemu :-)

Obrazek

Listwy wyczyścić i tu dobrze sprawuje się gąbka ścierna, wypolerować. Dobrze wyczyścić miejsce na klin. Nowy klin w wybranym kolorze no i

Obrazek

Co do do ramy
Baeks napisał(a):
Czy to prawda, że jedne rozsądne wyjście odnośnie ramy i zawieszenia to jej całkowita wymiana?
A że tak zapytam wymiana na co ? Na ramie jest numer VIN, chyba nie muszę tłumaczyć co to oznacza. Tak jak Michał napisał
MISIO_PRZYTULAK napisał(a):
Jeżeli rama jest w nie najgorszym stanie, to ratuj
Toż nie technologia kosmiczna. Sam kiedyś reanimowałem dla "byłego Kolegi" :))

Obrazek




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 3 czerwca 2020, 15:49 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 954
Z ramy usunąć rdzę za pomocą szczotki drucianej na kątówce /ręcznie też można, ale upierdliwe/, pomalować przetwarzaczem rdzy - jest kilka rodzajów, broń Boże odrdzewiaczem, bo potem znów trzeba czyścić, pomalować podkładem antykorozyjnym, najlepiej takim też bezpośrednio na rdzę, na to nawierzchniowa antykorozyjna. Można też położyć dwie warstwy nawierzchniowej antykorozyjnej, ale takiej wiążącej rdzę. Jeśli chcesz dobrze zabezpieczyć, to na to jakiś preparat bitumiczny taki jak do podwozi samochodowych.
Gorzej, jeśli są wżery korozyjne tak głębokie, ze osłabiają konstrukcyjnie ramę. Ale jeśli są to tylko wżery miejscowe, to też wstawiałbym łaty/wzmocnienia z blachy stalowej - spawaniem. Rama to podstawa i trzeba ją doprowadzić do kultury :) Wymiana ramy wiąże się ze zmianami w dowodzie rejestracyjnym - a to teraz raczej proste nie jest. Poza tym skąd weźmiesz ramę w dobrym stanie?




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 3 czerwca 2020, 15:57 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6991
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
kocio128 napisał(a):
Poza tym skąd weźmiesz ramę w dobrym stanie?
Na "wiodącym" forum robią sami. Przecież to proste jak robota na:

Obrazek




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 3 czerwca 2020, 16:20 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2018, 17:43
Posty: 245
Lokalizacja: Białystok
Ja też listew nie demontowałem nie było takiej potrzeby. Dodatkowo jak Heniek od środka zalaminowałem. A ostatnio z zewnątrz pod listwy dodatkowo wepchnąłem pistoletem https://allegro.pl/oferta/sikalastomer- ... 6829216831




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 3 czerwca 2020, 18:23 



Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2020, 13:43
Posty: 9
Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Póki co zastosuje się do rad kocia i zostaje przy swojej ramie, nie jest przeżarta, jeden wżer przy haku planuje wzmocnić, dalej zobaczymy w praniu.

Oczywiście jak zwykle nie obejdzie się bez pytań:

Jestem na etapie zaimpregnowanych wkładania kantówek w podłogę, część zostawiam bo były w dobrym stanie.
W trakcie rozbierania zauważyłem że długie kantówki (165cm) są w dwóch elementach. Wcześniej tego nie widziałem bo były pod włóknem. Dwie są przegniłe więc do wymiany.
Pytania:
1. Czy warto dokładać dodatkowe kantówki?
2. Czy też powinny być w dwóch połowach po ~82,5cm czy może jednak jeden element?
3. Podłoga trzyma i się na 8 śrubach w tym dwie przechodzą przez jedną z długich kantówek. Pozostałe 6 przechodzi przez małe kantówki, widoczne na zdjęciach. W 5 na 6 małych kantówkach śruba przechodzi przez jej krawędź tak, że cześć wystaje poza kantówki (zdjęcie).
Pytanie czy powinienem zrobić dokładnie tak samo czy zastosować większe kantówki tak żeby śruba przechodziłą przez nie w całości?
4. Jak to jest z tym numerem ramy? Z tego co widzę w mojej został zakryty dołożoną kantówką, natomiast mam wszystkie dokumenty oraz umowę kupna. W dowodzie jest czterocyfrowy numer.

P.S. Pouczcie mnie jeżeli tematy były regularnie poruszne i mogę je wykopać na forum :)

Po raz kolejny z góry dzięki za wsparcie.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL