Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1 2 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 8 października 2019, 11:05 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
Czy ktoś stosuje takie rozwiązanie w przyczepie? link poniżej:

https://www.allcamp.pl/zbiornik-lpg-27l ... -2660.html

Czy taka butla zmieści się w bakiście i będzie stabilnie obsadzona pomiędzy fabrycznymi uchwytami?

Widziałem rozwiązanie indywidualne w Heńka przyczepie z przeróbką mocowania.

Choć cena nie jest mała to może ma to sens, zastanawiam się w kontekście ogrzewania i palników i zależy mi aby jak najmniej przerabiać w przyczepie.




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 8 października 2019, 16:42 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 10 września 2017, 09:21
Posty: 317
Lokalizacja: Poznań
Rozwiązanie w przyczepie Heńka jest bardzo pomysłowe i daje możliwość zatankowania na prawie każdej stacji z gazem.
Ja poszedłem w innym kierunku

5AA3F956-9CBF-4042-BD7F-E3BBEB8173A2.jpeg

Dwie butle Nano razem 16 kg gazu plus DuoControl


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 8 października 2019, 17:56 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2890
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
BTFN99 napisał(a):
Dwie butle Nano razem 16 kg gazu plus DuoControl

Uuuu Panie, to miesiąc grzania gotowania i lodówkowania :))

Do butli Nano można dokupić reduktor i tankować na stacji, oczywiście nie jest to dozwolone.
Ja mam butlę 11kg. na wymianę i sam w razie potrzeby nabijam sobie turystyczne 1-2-3-5kg. Szkoda mi dodatkowy balast wozić, bo auto mało kucy ma. Lodówka, gotowanie i grzanie przyczepy przed snem, oraz z rana, średnio liczę 0,5kg gazu na dobę.
Jeszcze nigdy mi nie brakło :D




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 8 października 2019, 18:39 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
Panowie w swojej naiwności myślałem że temat rozwiązań technicznych i instalacji w przyczepach Niewiadow to nudna sprawa generalnie a tu z każdym moim pytaniem, przecieram oczy ze zdumienia. Ile głów tyle pomysłów. Jest z czego czerpać mam nadzieję że ja też będę mógł coś zamieścić za jakiś czas ale raczej z bieżącego użytkowania bo jak widać rozpracowaliście różne tematy a moje zaawansowanie techniczne to tak jak u humanisty, zwyczajowo przeciętne. :-\




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 8 października 2019, 18:50 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
MISIO_PRZYTULAK napisał(a):
BTFN99 napisał(a):
Dwie butle Nano razem 16 kg gazu plus DuoControl

Uuuu Panie, to miesiąc grzania gotowania i lodówkowania :))

Do butli Nano można dokupić reduktor i tankować na stacji, oczywiście nie jest to dozwolone.
Ja mam butlę 11kg. na wymianę i sam w razie potrzeby nabijam sobie turystyczne 1-2-3-5kg. Szkoda mi dodatkowy balast wozić, bo auto mało kucy ma. Lodówka, gotowanie i grzanie przyczepy przed snem, oraz z rana, średnio liczę 0,5kg gazu na dobę.
Jeszcze nigdy mi nie brakło :D

Jako laik zapytam to raczej nie śpisz z włączonym ogrzewaniem przez całą noc? Czy takie podgrzanie przed snem wystarczy przpuśćmy przy kilku stopniach w nocy? W tym roku zdarzyło mi się nocować przy 12 stopniach w przyczepie wynajmowanej na kempingu i bez ogrzewania i powiem że zmarzłem nieśle pomimo zapakowania w śpiwór oczywiście taki standardowy do kilku stopni. Czy spanie z włączoną Trumą to zbyt duże ryzyko?




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 8 października 2019, 18:59 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2890
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Mnie osobiście, było by szkoda wydać tysiaka na taką butlę.
Oczywiście na stacji gaz tańszy, ale po ilu latach by się taka butla zwróciła.
W przypadku Heńka, to rozumiem. On śmiga praktycznie cały rok.

Jeżeli instalacja jest sprawna to nie ma obawy. Przesypialiśmy i całą noc z włączoną Trumą, ale postawiliśmy też na ciepłe śpiwory i koc :)
Heniek sypia jak w domu, pod kołdrą.
Zawsze możesz w przyczepie zamontować detektor gazu aby spać spokojniej :)
W zimne noce Truma musi hulać cały czas.




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...


Ostatnio edytowano wtorek, 8 października 2019, 19:03 przez MISIO_PRZYTULAK, łącznie edytowano 1 raz



 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 8 października 2019, 19:02 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
Dobry pomysł.




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 8 października 2019, 19:15 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
Misio czy nie wozisz 11 kg również dlatego że się nie mieści czy tylko z tego powodu co napisałeś?




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 8 października 2019, 19:21 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
Dopatrzyłem że Ty masz nowszy kufer niż w mojej to i tak mi nic nie powie. Ja mam taki sam jak BTFN99.




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 8 października 2019, 19:46 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 10 września 2017, 09:21
Posty: 317
Lokalizacja: Poznań
Redukcja do tankowania Nano hmmm :-? Dzięki będę musiał odrobić lekcje.
Z tym gazem to jest tak....
W zeszłym roku jeszcze jak nie miałem „trumana” przez wszystkie wyjazdy łącznie z Bieszczadami z pierwszej butli spaliłem około 2 kg. Ten sezon zacząłem wiec z 6 kg gazu oraz już z piecem więc „tak na wszelki” wstawiłem drugą butlę. W trakcie naszego pobytu w Zakopanem temperatura spadała do okolic 6*C wiec „truman” pracował całą noc ( OCZYWIŚCIE DETEKTOR GAZU OBOWIĄZKOWO !!! ) a ja obstawiałem kiedy się ta butla wyczerpie. Gaz skończył się dopiero w Makowie oczywiście w nocy ! Po łącznie 7 dniach gotowania , grzania w nocy no i lodówka na gazie.
Ta nauczka popchnęła mnie do instalacji Duala i teraz mam spokój bo jak następnym razem butla się skończy automat przełączy na drugą a ja zobaczę tylko znacznik że butla wyzionęła resztkę gazu......
Kolega się nie przejmuje i nie zraża z tymi instalacjami ,pomysłami etc.... jesteśmy dopiero na początku.....
Od dwóch lat ciagle coś dorabiam ulepszam przerabiam .....




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1 2 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL