Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: "Cytryna C15"
PostNapisane: niedziela, 30 kwietnia 2023, 10:57 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6982
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Może nie nowość ale na pewno ciekawe rozwiązanie
C15 - mały kamper

Obrazek




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 30 kwietnia 2023, 11:20 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
Zanim kupiłem przyczepę rozważałem również taki podobny wariant może w nieco innym wydaniu gdyż myślałem o takim praktycznym aucie również na co dzień ale ceny nie były delikatnie ujmując zachęcające i po przemyśleniu sprawy jednak wycofałem się z tego pomysłu, chociaż uważam że dla młodych dwojga ludzi bez dzieci to jest bardzo ciekawe rozwiązanie.

https://francuskie.pl/citroen-berlingo- ... -sprzedaz/




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 30 kwietnia 2023, 11:36 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 936
Porównując obie wersje /C15 i Berlingo/ odnoszę wrażenie, że C15 jest lepiej rozwiązany, ma bowiem dłuższą część kempingową i tak na moje oko większy rozstaw osi niż furgon, a Berlingo jest zabudowane na typowym furgonie. Jeśli chodzi o napęd, to jeśli oba to diesle, to napędzane są świetnymi Citroenowskimi silnikami 1,9 D lub w przypadku C15 może to być 1,8 D. Silniki nie do zajechania - wiem, bo miałem woła roboczego C15 z tym silnikiem 1,8 D. Jedyną wadą tego samochodu było tylne zawieszenie na drążkach skrętnych, które wytrzymywało "tylko" ok 100 tys. km /co i tak w porównaniu do współczesnych wielowahaczowych wytrzymujących niejednokrotnie 50 tys.jest maratonem :) / oraz szybkie chrumchrum blach nadwozia.
Jako dowód wyższości C15 nad Berlingo załączam link do takiego Citroena gdzie jest szereg zdjęć pokazujących część kamperową.
https://francuskie.pl/citroen-c15-jako- ... i-pojemny/
a dla chcących mieć "taniego" kampera - jeszcze jedna wersja :
https://www.motorhomedepot.com/vehicle/ ... ke=Citroen




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 30 kwietnia 2023, 13:30 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2890
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
C15 naprawdę piękna sprawa.
Cacuszko powiedział bym.
No i jeszcze ten unoszony dach :D

Mój ojciec po rozstaniu z karawaningiem z przyczyn zdrowotnych, zapragnął po kilku latach powrotu do choćby namiastki tej wspaniałej formy wypoczynku.
W tej chwili adaptuje swojego seryjnego Nissana Townstar.
Wykonał demontowaną skrzynię na której po rozłożeniu materacy mogą swobodnie spać dwie osoby.
W skrzyni wysuwane dwie szuflady z umywalką i kuchenką.
Dostał też odemnie rozkładaną markizę Fiamy, więc będzie się to prezentowało mniej więcej jak w bliźniaczym Kangoo na filmie poniżej.


Jak umieścić filmy z YouTube w postach phpBB3




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 30 kwietnia 2023, 15:03 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
MISIO_PRZYTULAK napisał(a):
Mój ojciec po rozstaniu z karawaningiem z przyczyn zdrowotnych, zapragnął po kilku latach powrotu do choćby namiastki tej wspaniałej formy wypoczynku.
W tej chwili adaptuje swojego seryjnego Nissana Townstar.
Należy pogratulować takiego "autora". :ymapplause: Pomimo problemów zdrowotnych w dalszym ciągu mu się chce to jest naprawdę duża sprawa. Uszanowania dla Szanownego Taty proszę przekaż ode mnie i pozdrowienia. Gdyby u nas na forum tacy podobni byli to inaczej byśmy rozmawiali o spotkaniu choćby w tym roku. :x




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 30 kwietnia 2023, 15:33 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
kocio128 napisał(a):
a dla chcących mieć "taniego" kampera - jeszcze jedna wersja :
Leon ja ze względów kosztowych jedynie dostosowałem swojego X-Traila do wyjazdu w plener wtedy kiedy nie planuję zabierać przyczepy. Założyłem box dachowy który posiadałem już dawno i mogę tam spakować fotele, stolik, markizę zakładaną na relingi i parę innych gadżetów zaznaczam "Heniu" przydatnych ;) :D. Mam też uniwersalny przedsionek z Decathlona. W środku auta pompowany pasujacy materac zakupiony na "ali", gdyż po rozłożeniu siedzeń w aucie jest równa podłoga, zasłony a raczej panele wysłaniające okna z alufoksa oraz siatki na okna drzwiowe i pare jeszcze innych rzeczy również jakiś tam bank energii. Niestety nie mam jeszcze zdjęć bo nie zdążyłem przetestować takiego rozwiązania w praktyce. Nie wiem jak moja ładniejsza połowa (chociaż mi też niewiele brakuje =)) ), podejdzie do tematu spania w aucie choćby przez jedną noc. No zobaczymy. :-\ Nie spodziewam się entuzjazmu z jej strony.
Miałem robić również drugą podłogę a pod nią szuflady czyli rozwiazanie o którym pisze Michał w kontekście auta Jego Ojca ale stwierdziłem, że w moim aucie nie będzie to zbyt dobre rozwiązanie z uwagi na zbyt małą przestrzeń w środku a szczególnie do linii dachu wewnątrz. Wraz z wiekiem zbliżam się do kształtu idealnego czyli kuli więc myślę że musiałbym spać na wdechu nie wspominając już o przekręcaniu się z boku na bok. :-o :))




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL