Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 15 sierpnia 2017, 17:30 
Avatar użytkownika


Cześć i czołem :)
Kupno przyczepy chodzi za mną jakiś czas. Regularnie coś zawsze przeszkadza w podjęciu ostatecznej decyzji, ale coś czuję, że moment ten wkrótce nadejdzie.
Zastanawiam się na kupnem niewielkiej przyczepy (jeździć będziemy z osobistą małżonką, bo dzieci już z nami nie chcą jeździć), niestety w budżecie około 15 tysięcy, znaleźć coś co się będzie nadawało do jazdy graniczny z cudem. Po dyskusji uznaliśmy, że w sumie Niewiadów też może być - małe, lekkie, poręczne, dla nas obojga wystarczające. Ale skoro do Niewiadowa raptem niecałe 40 km, to zaświtała mi myśl, czy by może nie dołożyć do budżetu i nie kupić nowej niewiadówki... Wiadomo sprzęt nowy, na gwarancji, bez problemów i niespodzianek.
I teraz pytania do Was: czy taki zakup jest opłacalny? Kupują ludzie nowe przyczepy z Niewiadowa? Czy to już tylko historia? Jakie są ceny (bo strona Niewiadowa to jedno wielkie nieporozumienie, tydzień temu poprosiłem o cennik i katalog na maile - brak jakiegokolwiek odezwu)? Czy może wytrwale szukać używanej?

Spróbujcie mi pomóc i wskażcie drogę, którą powinienem podążać...




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 15 sierpnia 2017, 21:07 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): czwartek, 12 lutego 2015, 13:09
Posty: 519
Obrazki: 44
Lokalizacja: Warsiawa WN
Czemu nie? Nigdy nie mialem innej przyczepy niz Niewiadów :) Dla dwóch osób to świat i ludzie. Moim zdaniem. Nowe, takie kilkuletnie bywają na olx ze 2-3 razy w roku w cenie około kilkunastu do dwudziestu tysiecy, wiec moze warto na taką się zasadzić i czekać. Nową można kupić prawie od razu.

Lwia cześć sprzedaży Niewiadowa to eksport - UK, Niemcy, Holandia, Japonia, ponoć i Australia. Ja mam enke z 1999 r. i mam fakture zakupu od dealera - kosztowała 13 tyś zł (nowa, ja jesterm 3 właścicielem). W 2000 r. kupowaliśmy nowe auto Skode Felicie, tez nową, płaciliśmy 32 tyś. zł i było to jedno z tańszych aut na rynku. Zatem za ok. 40% wartości nowego auta miałeś wtedy przyczepę - mozna powiedzieć, że wtedy zakup kempingu z Niewiadowa miał rację bytu, nawet ekonomicznie. Jak jest teraz, czy jest sens to zalezy tylko od ciebie. Tańszej nowej przyczepy nie znajdziesz, a wytrzyma dłużej niż teraźniejsze auta...

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka




_________________

Każda frytka to smutna historia zmarnowanych marzeń ziemniaka, który mógł stać się wódką.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 16 sierpnia 2017, 12:22 
Avatar użytkownika


https://www.otomoto.pl/oferta/niewiadow-kabe-eximo-sport-750kg-kabe-eximo-sport-370-dmc-750kg-mozliwa-zamiana-ID6yToiX.html#ad180ab668 takie cuś na przykład? Na otomoto już długo jest wystawiona, coś z nią nie tak??




   
 
 
PostNapisane: środa, 16 sierpnia 2017, 15:41 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 954
Najpierw odpowiedz sobie na jedno zajebiście ważne pytanie /to z "Chłopaki nie płaczą" :D / co chcesz w życiu robić? W tej przyczepie? A potem rób to :p
Tak po kolei:
- ile czasu zamierzasz spędzać na wyjazdach z przyczepką?
- czy masz zamiar biwakować "na dziko" czy raczej na zorganizowanych kempingach wyposażonych w sanitariaty, prąd, wodę itp duperele?
-czy masz zamiar kempingować mobilnie przenosząc się za jednym wyjazdem z miejsca na miejsce, czy raczej stacjonarnie?
- i wreszcie - jak dużo możesz poświęcić z wygód dnia codziennego /telewizorek, gazetka, kanapa/ dla fajnego wypoczynku i poznania fajnych ludzi?
W zależności od odpowiedzi na powyższe pytania wybierzesz sobie "domek ślimaka" ;)
Mogę Ci opowiedzieć, jakimi kryteriami kierowałem się ja podejmując decyzję o kupnie przyczepy. Przyczepa miała mi służyć jako nocleg na lądzie, bo spanie na łódce /co prawda kabinowej, ale niewielkiej - micro polo/ z uwagi na mój podeszły wiek stało się nieco upierdliwe :D Czyli - łódka przy kei, przyczepka na kempingu wyłącznie jako baza noclegowa. I pewnie by tak było, gdyby nie ludzie, którzy permanentnie odwiedzają ten kemping /nad Jeziorem Tarnobrzeskim, Heniek zna co najmniej jednego z tych "domowników", więc wie, o czym piszę :) / - wsiąkłem całkowicie w atmosferę karawaningowców i teraz już nie tyle łódka mnie tam ciągnie /chociaż to też/ co raczej towarzystwo :D
Niemniej kierując się kryteriami pierwotnymi kupiłem Niewiadówkę N126n - i nie żałuję! :p
Dlatego - jeśli mam coś doradzać - doradzałbym właśnie N126n. Dlaczego? Bo:
przyczepa wykonana jest z laminatu, więc żadna rdza ani korniki szyszkownika jej nie biorą, praktycznie jest wieczna /jeśli tylko będziesz o nią trochę dbał/
dla dwóch osób jest w zupełności wystarczająca - bez szału, d... nie urywa, ale w miarę wygodnie
jest lekka i nie musisz mieć holownika z 2 tonami na haku, holując często zapominasz, że coś wleczesz :p
podstawowe funkcje spełnia - możesz sobie w niej coś upichcić, umyć naczynia, a nawet umyć zęby ;)
i jeszcze co najmniej 69 zalet :p
Jeśli stoisz na kempingu, to raczej nie potrzebujesz kibelka w środku, zbędny szczególnie przy dwóch dorosłych osobach, bo z dziećmi może być przydatny - ale jak sam piszesz młodzież chodzi już własnymi ścieżkami :) Łazienka też jest "od czapy" bo na zorganizowanym kempingu masz jakąś łazienkę, niejednokrotnie z prysznicem. Jedno, co jest przydatne w naszym klimacie - o czym się dwukrotnie przekonałem - to jakieś grzanie, bo kiedy w nocy jest + 7 st C i o godzinie pierwszej lub drugiej wpełzasz zmarznięty na kość do śpiwora skutecznego dopiero od + 15 st C - to Mont Everest się kłania :))
Taką enkę po remoncie tapicerki, z lodówką i piecykiem da się kupić już za 7 - 10 tysi z przedsionkiem, wyposażeniem i gotową do wyjazdu. W aluminiaki na drewnianym szkielecie raczej bym nie wchodził, bo w używańcu nigdy nie będziesz wiedział, co kupiłeś.
Niewiadówki rządzą!
A wybór - jak daaawno temu u Chajzera - należy do Ciebie :)




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 17 sierpnia 2017, 08:32 
Avatar użytkownika


i myślisz, że tym wywodem ułatwiasz podjęcie decyzji? ;))
A tak na serio...
Na postawione pytania mniej więcej odpowiedzi znam, ale dopuszczam modyfikacje ;)
kocio128 napisał(a):
- ile czasu zamierzasz spędzać na wyjazdach z przyczepką?

Zakładam parę wyjazdów w sezonie - weekendowych i jeden - dwa dłuższe, bo jednym z głównych powodów skierowania się w stronę karawaningu jest niechęć do siedzenia na d... w domu.
kocio128 napisał(a):
- czy masz zamiar biwakować "na dziko" czy raczej na zorganizowanych kempingach wyposażonych w sanitariaty, prąd, wodę itp duperele?

W fazie początkowej kempingi, gdyż małżonka żąda minimum cywilizacyjnego ;)
kocio128 napisał(a):
-czy masz zamiar kempingować mobilnie przenosząc się za jednym wyjazdem z miejsca na miejsce, czy raczej stacjonarnie?

tu jesteśmy elastyczni i mobilność nie stanowi problemu :)
kocio128 napisał(a):
- i wreszcie - jak dużo możesz poświęcić z wygód dnia codziennego /telewizorek, gazetka, kanapa/ dla fajnego wypoczynku i poznania fajnych ludzi?

z tym nie mamy żadnego problemu :) spędzaliśmy już wakacje z przyczepą, na żaglach, czy w domkach, gdzie jedyną rozrywką był taras z widokiem na góry, także wymienione przez Ciebie atrybuty możemy spokojnie wyeliminować ;)
kocio128 napisał(a):
W zależności od odpowiedzi na powyższe pytania wybierzesz sobie "domek ślimaka" ;)

no i tu właśnie dochodzimy do sedna, przeglądając oferty przyczep używanych i oglądając je można się załamać ich stanem i szansą wtopienia paru tysięcy złotych. Dlatego też sam skłaniam się do Niewiadowa, bo jakoś mam wrażenie, że w tym przypadku szansa na wtopę jest mniejsza.

Pozostała część opowieści tylko utwierdza mnie, że kierunek chyba obrałem słuszny :) Dzięki.




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 17 sierpnia 2017, 12:30 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 954
Po odpowiedziach na te zajebiście ważne pytania widzę, że masz poważne zadatki na prawdziwego krawaningowca :D /ale to najlepiej oceni Heniek, bo ja cóż - żółtodziób jestem :p /
Wal w Niewiadówkę N126n jak w dym ;) Dlaczego w enkę, a nie w zapiekankę -ano dlatego, ze jest wygodniejsza, raczej nowsza /nieco/ i ma na pewno ocynkowaną ramę i hamulec najazdowy. Nie masz widzę przesadnych wymagań co do komfortu, nie musisz mieć osobnego salonu, sypialni i łazienki, więc Niewiadka spełni Twoje wymagania. Nie myśl jednak, że zakup enki - to taka prosta sprawa :D Trzeba trochę poszukać, uzbroić się w cierpliwość i zapewnić sobie /najlepiej/ eksperta - użytkownika Niewiadówki. Do sprawy trzeba podejść z dystansem i nie na hurra. Niektórzy z userów forum szukali dwa lata, innym się fartnęło i kupili prawie "od ręki"
Skoro będziesz korzystał z kempingów, to własna elektrownia nie jest priorytetem /chociaż później chyba za nią zatęsknisz :p /. Ważne, żeby była lodówka, najlepiej z możliwością pracy na gazie /przyda się później/ bo piwko czy gorzałkę lepiej pić zimne :)) / Ważne - jeśli nie chcesz robić remontów - żeby była po remoncie tapicerki i w stanie ogólnie dobrym. Najwięcej przyczep jest na OLX, bywają na Alledrogo oraz innych portalach typu Gratka. Ogłoszenia przeglądać trzeba możliwie często, bo enki znikają jak kamfora. W założonym przez Ciebie budżecie spokojnie kupisz enkę w dobrym stanie, z przedsionkiem i dobrze wyposażoną.
Enjoy!




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 26 sierpnia 2017, 18:47 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2902
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
jeżeli Twój budżet, to ok. 15 tysi, to szukaj enki w nowej budzie na stronach Niemieckich! Tam prędzej znajdziesz coś sensownego i z dobrym wyposażeniem!




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL