Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2023, 12:23 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1344
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
Odwieczne pytanie a zarazem dylemat dla zainteresowanych. Ostatnio rozmawiałem ze znajomymi którzy mieli kampera i sprzedali go a w zamian kupili przyczepę kempingową, co prawda większą od niewiadówek taką 1300kg. Frapowało mnie pytanie dlaczego takiego wyboru dokonali a wiedziałem że na pewno nie ze względu na koszty utrzymania, garażowanie czy takie tam podobne sprawy. Czułem że taka decyzja była podyktowana względami praktycznymi. Zadałem to pytanie przy pierwszej nadażającej sie okazji i czego się dowiedziałem. Odpowiedź była prosta i zwięzła, że ich zdaniem podrózowanie kamperem po Polsce nie ma większego sensu gdyż miejsc do dzikiego biwakowania jest niewiele, że infrastruktura kempingowa jest coraz lepsza ale kamper posiada wiele ograniczeń na takich miejscówkach jak kempingi, w szczególności wtedy kiedy pobyt jest dłuższy niż jedna doba, taki krótki pobyt nie wzbudza również entuzjazmu u właścicieli wielu kempingów. Miejscówki są często dość ciasne, składanie majdanu po to aby ruszyć sie z miejsca ma mały sens co rodzi ograniczenia mobilności np: przy zwiedzaniu "wokół komina", pewnym rozwiązaniem jest rower bądź w najlepszym wypadku skuter, jednak powyższe nie zastapią zalet auta osobowego. Kamper jest mimo wszystko ciasny, mam na myśli półintergrę gdyż o takim tutaj piszę, czyli buda typowo kempingowa na bazie dostawczaka nie mylić z autem dostawczym tzw "blaszakiem" zaadaptowanym na kampera, który jest jeszcze ciaśniejszy. Zaznaczam tutaj że piszę o turystyce wiosenno-letniej nie zimowej gdyż w takim przypadku np: wyjazd na narty tak aby zaparkować pod samym stokiem ma niepodważalne zalety, to oczywiście można również praktykować z przyczepą kempingową. Bujanie się kamperem chociażby po Europie zachodniej, północnej czy południowej to już inna bajka ale nie będę w tym momencie rozwijał tego tematu. Ci moi znajomi i byli już użytkownicy kampera stwierdzili że dla ich komfortu i sposobu spędzania wolnego czasu przyczepa kempingowa jest dużo lepszym pomysłem i doszli do tego wniosku po 3 latach uzywania kampera. Nota bene w tym roku na urlop wybieraja się do Chorwacji autem wyposażonym awaryjnie w namiot gdyż zamierzają spędzać noce głównie na kwaterach prywatnych. Przyczepa kempingowa ma im służyć głownie na wyjazdy i odpoczynek w naszym kraju. :)




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2023, 17:37 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2890
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Ale oczywiście, że przyczepa jest wygodniejsza!
No chyba że... :-?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 25 lipca 2023, 21:19 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6982
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
A co tu bić pianę ...............
Najlepiej mieć i jedno i drugie :D . A tak całkiem poważnie to nie ma idealnych rozwiązań. Z przyczepą odpoczywamy z kamperm zwiedzamy.
At i cała filozofa świata karawaningowego.

Obrazek




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 28 lipca 2023, 18:32 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6982
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Jak byłem w Bieszczadach z Miśkiem zawitał taki oto "kamper" Może nie powala pod względem wyglądu ochów i achów, ale ............
Jak właściciel powiedział:
Dojechał (z Warszawy) i spełnia swoje zadanie.

Obrazek




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 29 lipca 2023, 08:22 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2890
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
A tak już na marginesie i jako ciekawostka, to tą właśnie Nysą przyjechał z synem https://www.zabki24.pl/2022/03/silna-ekipa-sobierajskich-w-ninja-warrior-polska-v/




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 29 lipca 2023, 09:38 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1344
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
MISIO_PRZYTULAK napisał(a):
A tak już na marginesie i jako ciekawostka, to tą właśnie Nysą przyjechał z synem https://www.zabki24.pl/2022/03/silna-ekipa-sobierajskich-w-ninja-warrior-polska-v/
Nietuzinkowy "kamper" to i nietuzinkowa rodzinka.

Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 31 lipca 2023, 19:33 



Dołączył(a): niedziela, 23 lipca 2023, 10:15
Posty: 9
Jestem za przyczepką. Po pierwsze gdy już rozłożymy się ze stolikami i innymi rzeczami a zorientujemy się, że nie wzięliśmy oleju czy soli wsiadamy w autko i zaraz szybko uzupełniamy braki w pobliskim sklepie. Po drugie kamper spala co najmniej dwa razy więcej niż przeciętna osobówka. Po trzecie po całodniowym zwiedzaniu okolicy wracamy wieczorem do naszej już przygotowanej Niewiadówki, by rozpalić ognisko a potem miło umieścić się w łożu. Tylko przyczepa kampingowa i tylko Niewiadówka :D :ymhug:




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 31 lipca 2023, 19:50 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1344
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
ArtekJ napisał(a):
Po drugie kamper spala co najmniej dwa razy więcej niż przeciętna osobówka.
Holownik osobowy z przyczepą również pali 2-3 litry więcej niż bez niej.

Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 1 sierpnia 2023, 04:37 



Dołączył(a): niedziela, 23 lipca 2023, 10:15
Posty: 9
Mój spala 9 litrów gazu z przyczepą na trasie. Razy 3 zł(gaz) to 27 zł. Podzielić na 6,40 zł(benzyna) = 4,2L benzyny na sto km B-).




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 1 sierpnia 2023, 07:17 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1344
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
ArtekJ napisał(a):
Mój spala 9 litrów gazu z przyczepą na trasie. Razy 3 zł(gaz) to 27 zł. Podzielić na 6,40 zł(benzyna) = 4,2L benzyny na sto km B-).
No to pozostaje Ci pogratulować w takim razie gdyż moje auto 2,5 litra pojemności w benzynie z pełnym obciążeniem i kufrem na dachu pali 10l i 2 litry dodatkowo z ENKĄ na haku. Niestety silnik w moim aucie nie nadaje się do gazu.

Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL