Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 17 listopada 2022, 10:38 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1375
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
Ponieważ jestem człowiekiem mocno zapracowanym czasami robię pauzę i szukam odskoczni i w ten oto sposób trafiłem na wywiad moim zdaniem z ciekawym człowiekiem. Jeżeli ktoś znajdzie 30 min wolnego to polecam. Ciekawy jestem Waszych nie tyle opinii co spostrzeżeń. Opinie, choć nie jest to ich "sine qua non"przeważnie noszą cechy oceny pozytywnej lub negatywnej a nie o to mi chodzi. Ja postawiłem się w hipotetycznej sytuacji zmiany dotychczasowego stylu życia i po pierwszym odruchu irracjonalności całej tej myśli oraz po przesłuchaniu tego wywiadu do końca doszedłem do nieco przerażających wniosków ...Jakich? Jesli ktoś z Was podejmie temat to się podzielę. Przepraszam jednocześnie za taką formę komunikacji i to w takim nieco filozoficznym temacie. Wiem że na takie tematy najlepiej rozmawia się wieczorkiem na łonie natury gdy jest ciepło przy piwku czy tam innym wyśmienitym trunku ale co tam nie mamy takich możliwości głównie z uwagi na odległość geograficzną jaka nas wszystkich dzieli od siebie więc zaryzykuję.Zapraszam. :)

Jak umieścić filmy z YouTube w postach phpBB3




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle

„Doświadczenie to suma błędów popełnionych oraz tych, których się z żalem nie popełniło.“ - z przemyśleń




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 17 listopada 2022, 19:11 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6994
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Kelian napisał(a):
Ciekawy jestem Waszych nie tyle opinii co spostrzeżeń
Darek, Ty tak poważnie ......................
Na serwerach się nie znają, na Cnc się nie znają, nigdzie nie podróżują, nic nie piszą a Ty chcesz aby rozważali
"sens życia czy też istnienia .......................... "
Jesteś jednak niepoprawnym optymistą.
Podziwiam.




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 17 listopada 2022, 23:15 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 956
No cóż Darku - w każdym z nas /no, może prawie w każdym/ znajdzie się kawałek prehistorycznego człowieka, który - jak wiadomo - miał zaprogramowanego niespokojnego ducha mobilnego. W końcu z zasiedlania coraz nowych terenów zrodziła się głównie cywilizacja. Ten atawistyczny nomad budzi się od czasu do czasu i powoduje tęsknotę za pełną wolnością. Ale we współczesnych czasach pełna wolność nie istnieje. Ze wszystkich stron ograniczają nas - a to przepisy, a to obyczaje, a to uprzedzenia. Nasz nomada też nie jest całkowicie wolnym człowiekiem - musi przestrzegać wielu ograniczeń, musi kontaktować się z cywilizacją czy też korzystać z cywilizacyjnych udogodnień. My - niestety - jesteśmy już za starzy na całkowite zerwanie z praktykowanym sposobem życia - i nie mówię tu o wieku metrykalnym tylko psychicznym Przyzwyczailiśmy się do wygodnego trybu życia jakie prowadzimy, chociaż nie powiem - od czasu do czasu budzi w nas się zew wolnego człowieka i wtedy na ogół zaczepiamy nasze "budki" i jedziemy gdzie oczy poniosą w miejsca dzikie i blisko natury. Warunkiem dzikości miejsca jest dostęp do prądu, WC, prysznica, blisko sklep i wodopój /a raczej wódkopój :p /, dobrze, żeby było zadaszone miejsce na posiedzenie i konsumpcję oraz blisko jakaś woda. Często wybieramy wtedy a to Tumlin, a to Bolmin, a to Gawrę Miśków - czyli pełną dzikość :p Poza tym trzymają nas na uwięzi dzieci lub wnuki, którym chcielibyśmy zapewnić jak najlepszą przyszłość - więc jak widać jesteśmy takimi ptakami zamkniętymi w klatce okoliczności.
Poza tym urodziliśmy się w niewłaściwym czasie zamknięci w ciasnych granicach kraju i gdybyśmy wówczas chcieli wyruszyć na włóczęgę żeby lepiej poznać świat, to wylądowalibyśmy w więzieniu albo w psychiatryku. Współcześnie młodzi ludzie mogą prowadzić tryb życia jaki im odpowiada, mogą spełniać swoje fantazje i pragnienia. Córka moich przyjaciół wraz ze swoim chłopakiem - oboje niewiele więcej niż po dwadzieścia lat - zebrali się w sobie, wrzucili do plecaków trochę ciuchów, wzięli ze sobą garstkę pieniędzy /naprawdę niewiele/ i wyruszyli na zwiedzanie świata. Zwiedzili całą Europę, obie Ameryki, zawadzili też o Afrykę i w końcu wylądowali w Australii. Po drodze kiedy potrzebowali uzupełnić portfel pracowali dorywczo i po zarobieniu kilku pieniążków - wędrowali dalej. Bardzo Im zazdroszczę. Najbardziej jednak spodobała Im się Australia, toteż zarzucili tam kotwicę na dłużej i chyba tam już zostaną. Czy na zawsze - tego nie wie nikt. Ale na kilka/kilkanaście lat na pewno, bo mają teraz dwójkę dzieci, a z takim drobiazgiem to tylko Cyganie potrafili wędrować i to w dużej grupie. Zresztą - dziś prawdziwych Cyganów już nie ma... Jest dokładnie tak, jak w piosence Rodowiczki. Tyle tylko, że od czasu do czasu budzi się w nas nomada i namawia do włóczęgi bez żadnych zobowiązań. Ale cóż, rzeczywistość skrzeczy...
Jeśli chcielibyśmy naprawdę porzucić cywilizację - np na emeryturze - to powinniśmy kupić dzielny jacht morski i wyruszyć na prawdziwą żeglarską przygodę omijając sztormy i szkwały. To jest prawdziwa wolność, ale nie każdy lubi tylko i wyłącznie widok morskiej wody przez kilka/kilkanaście dni, potem port dwa-trzy dni i dalej na morze. Tak można zwiedzać świat i żyć właściwie poza cywilizacją. Aż do porządnego sztormu kiedy okaże się, że nasz jacht jednak taki dzielny nie jest, a i umiejętności nie dostają do warunków. I wtedy sprawdza się stare żeglarskie powiedzenie, że są odważni żeglarze i starzy żeglarze, ale nie ma starych, odważnych żeglarzy... Chociaż to też nieprawda.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 18 listopada 2022, 08:10 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2902
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Wciągnięcie Leona w dyskusję oznacza całkowite wyczerpanie tematu :)) :-bd




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 18 listopada 2022, 09:12 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1375
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
MISIO_PRZYTULAK napisał(a):
Wciągnięcie Leona w dyskusję oznacza całkowite wyczerpanie tematu :)) :-bd

Ja też jestem pod wrażeniem kunsztu wypowiedzi Leona i teraz główkuję co tu napisać aby to miało sens i się nie błaźnić. Tak naprawdę to wiedziałem że nie zawiedzie. :)




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle

„Doświadczenie to suma błędów popełnionych oraz tych, których się z żalem nie popełniło.“ - z przemyśleń




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 18 listopada 2022, 10:06 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1375
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
kocio128 napisał(a):
No cóż Darku - w każdym z nas /no, może prawie w każdym/ znajdzie się kawałek prehistorycznego człowieka, który - jak wiadomo - miał zaprogramowanego niespokojnego ducha mobilnego. W końcu z zasiedlania coraz nowych terenów zrodziła się głównie cywilizacja. Ten atawistyczny nomad budzi się od czasu do czasu i powoduje tęsknotę za pełną wolnością.

Leon trafiłeś w dychę i tu jest sedno sprawy. Pisząc o swoim przerażeniu naszły mnie takie myśli że życie które prowadzę jest miałkie, wiem rodzina, praca, zobowiązania,właśność rzeczy materialnych pewnego rodzaju "artefaktyczny" porządek jest niezbędny do funkcjonowania w naszej cywilizacji i to wszystko są bezwzględnie ważne sprawy. Pochwalę się w tym miejscu że w ostatnią niedzielę zostałem dziadkiem, kilku z Was tego doświadczyło. Dla mnie to nowa sytuacja i nie ukrywam że wyjątkowa oczywiście w pozytywnym znaczeniu zgodnie z maksymą, że jak człowiek myśli że już ma bardzo wiele za sobą i niewiele pozostało to wtedy pojawiają się wnuki i życie zaczyna się na nowo.:ymhug: :) Wracając do tematu gość z filmu jest około czterdziestoletnim prawdopodobnie singlem i nie ma tych wszystkich zobowiązań o których pisałem więc może sobie pozwolić na taki styl życia. Odpowiedź na pytanie czy chciałbym tak żyć jest przecząca, nie byłbym w stanie tak funkcjonować jak on. W pewnym sensie go podziwiam i z całą pewnością jego życie nie jest miałkie i ta myśl do końca życia nie będzie mi dawała spokoju. #:-s




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle

„Doświadczenie to suma błędów popełnionych oraz tych, których się z żalem nie popełniło.“ - z przemyśleń




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 18 listopada 2022, 11:12 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 956
G R A T U L U J Ę Darku!!! To teraz już wiesz co to jest prawdziwa MIŁOŚĆ :)




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 18 listopada 2022, 16:32 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1375
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
kocio128 napisał(a):
G R A T U L U J Ę Darku!!! To teraz już wiesz co to jest prawdziwa MIŁOŚĆ :)

Dziękuję Leon, jasne że wiem. :)




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle

„Doświadczenie to suma błędów popełnionych oraz tych, których się z żalem nie popełniło.“ - z przemyśleń




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 19 listopada 2022, 18:57 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2902
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Młody chłop, a już dziadek [-( :-? :-$
W takim razie Gratulacje od nas, dla babci Asi i dziadzia Darka :D :-bd




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 20 listopada 2022, 08:40 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1375
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
MISIO_PRZYTULAK napisał(a):
Młody chłop, a już dziadek [-( :-? :-$
W takim razie Gratulacje od nas, dla babci Asi i dziadzia Darka :D :-bd

Na dziadka to może i młody dobrze tak myśleć. Dziękuję Wam w swoim i Babci imieniu. :)




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle

„Doświadczenie to suma błędów popełnionych oraz tych, których się z żalem nie popełniło.“ - z przemyśleń




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL