Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 11:43 

MISIO_PRZYTULAK napisał(a):
Uuuuu, a jak słońca nie ma, a jak drzewa?
No i spróbuj 40l wody na dwóch metrach zawiesić :-B
Jak się ma kondychę i siłę w "ręcach" to i 60 l da radę zawiesić od kiedy ludzie /a właściwie pono Archimedes/ dźwignię i pochodną dźwigni - wieloblok - wymyślili :) Gorzej z gałęzią :p A kto siły nie ma, to kupuje dwa prysznice po 20 l w cenie niewiele odbiegającej od jednego 40 l - i ma :D
Swego czasu widziałem sprzedawane przez t.zw. ruskich prysznice turystyczne składające się z jednego dużego czarnego wora na wodę /nie wiem o jakiej pojemności, ale był duży/, "napędu" prysznica - pompy na której stawało się nogami i depcząc naprzemiennie dwie półkule pompowało się ciepłą, nagrzaną uprzednio słońcem wodę do sitka prysznicowego które można było zamocować za pomocą różnych mocowań w tym przyssawki do np. ściany przyczepki. Żałuję, że wówczas tego nie kupiłem, bo wołali za to jakieś grosze - ale wtedy nie miałem przyczepki. Był to prysznic nie zużywający żadnej energii prócz słonecznej, no i "depliwej" :p
Znalazłem jeszcze coś takiego w Decathlonie:
https://www.decathlon.pl/prysznic-8-l-id_8333161.html
Tego też nie trzeba dźwigać, a w połączeniu z worem od prysznica 20 l /tyle, że trzeba przelać ciepłą wodę/ daje już sporo litrów :)

PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 17:47 

Obrazki: 945
Właśnie taki z Decathlon-u mamy jako awaryjny.
Co do tego deptanego, to mieliśmy taki. Bardzo niewygodny i trochę waży - nie polecam.
Deptanie i jednoczesne spłukiwanie porażka i wody nie dozuje jak trzeba (duże zużycie, a słaby efekt)
No i jeszcze równowagę trzeba utrzymywać :(

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...

PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 18:09 

Misio to coś takiego:
https://www.campingshop.pl/turystyczny- ... gLtfPD_BwE
Jak to działa, woda ciepła jest cały czas?

PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 19:42 

Tak, to ten prysznic, ale on wody nie grzeje!
Do mycia napełniamy 3/4 baniaka zimną wodą, resztę dopełniamy wrzątkiem i kąpiel gotowa :D

Obrazek

Punto 69KM
N260
N126n

PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 21:58 

O proszę to też jest dobre rozwiązanie trochę dodatkowego sprzętu i się da:)
Dzięki Misio za odpowiedź.

PostNapisane: poniedziałek, 10 cze 2019, 00:29 

Dziękuje koledze kocio128 za szczegółowe obliczenia są absolutnie trafne. Muszę się przyznać do głupoty jakiej się dopuściłem otóż zakupiłem takową grzałkę 75W 12v bo tak jeszcze w swojej głupocie myślałem, że Niemcy pewnie coś pokombinowali i to będzie działać, a cha akurat. Otrzymaną grzałkę umieściłem w 10L zbiorniku woda 15* No i czekam................………… dwie i pół godziny później woda miała 24*. Spakowałem i odesłałem to cudo zanim „ostygło”
Kabinę mam prysznic elektryczny też już wcześniej nabyłem. Pobiegłem zatem do Decathlonu po awaryjny ten z pompką i tak jak robi to MISIO_PRZYTULAK będę grzał wodę na maszynce gazowej. Jakiś chyba większy czajnik skombinuję do czasu aż nie wymyślę znowu czegoś „ genialnego”. Ta lodówka nie daje mi spokoju. :-?

PostNapisane: poniedziałek, 10 cze 2019, 17:47 

Olek, myślę, że jak zaczniesz grzać na gazie, to już przy tym pozostaniesz. Jest to bez wątpienia najszybsza metoda, a
do kąpieli i tak musisz mieć drugi zbiornik na zewnątrz.

Punto 69KM
N260
N126n

PostNapisane: sobota, 15 cze 2019, 13:10 
Admin

Obrazki: 1165
Pisałem z x-razy. Taki prysznic miałem i
Silnik po dłuższym nieużywaniu nie chce wystartować - mój rdzewiały oski. Może teraz robią lepiej.
Druga sprawa to obsługa. Mówiąc krótko bardzo mało komfortowa. Jak włączać i wyłączać ten pstryczek elektryczek ?. No chyba że do pomocy mamy drugą osobę.

Obrazek

Od dłuższego czasu używam coś takiego

Obrazek

Sprawdza się super. Ręczną pompką się pompuje, zawór na wylewce sprawia że zużywa się mało wody no i jest wygodnie, Naciskasz i woda leci i już

Obrazek

I na słońcu bardzo szybko się nagrzewa :)
Do tego przenośny zestaw z "kaczuszką"

Obrazek

I pozamiatane :))

Obrazek

Do zobaczenia na trasie

PostNapisane: sobota, 15 cze 2019, 13:40 

No, to fakt, ten pstryczek trzeba opanować :))
Jednak praktyka czyni mistrza, a my kąpiemy się codziennie ;)

Punto 69KM
N260
N126n

PostNapisane: sobota, 15 cze 2019, 14:13 

Oj koledzy, koledzy...
Że zacytuję nadszyszkownika z "Kingsajz" - "w d...ch im się poprzewracało, ciurlać im się chce" :ymdevil:
A to prysznic, a to zegarek z wodotryskiem :ymdevil: A kałuża niezbyt duża to nie wystarczy? Zęby zimną wodą /albo i nie :p /, wieczorkiem hop do sadzawki - i już człowiek po prysznicu :)
Poza tym - częste mycie skraca życie, bo skóra się wyciera i człowiek umiera =)) Pamiętam pierwsze wyprawy na Mazury /ale to było kiedy jeszcze mamuty po drzewach chodziły, a tygrysy szablozębne pilnowały jaskiń/ - jedna Omega na 15 osób plus jeden czteroosobowy namiot /to głównie dla dziewczyn/, na Omedze cztery osoby pod pałatką na bomie, cztery dziewczyny w namiocie, reszta owinięta w płaszcze przeciwdeszczowe po kopkach siana albo snopkach, do jedzenia chleb ze smalcem lub margaryną i z cebulą, na obiad upieczone w ognisku ziemniaki "podprowadzone" rolnikowi z pola - i się żyło ;) - i to jak! Za to jaboli nigdy nie zabrakło :)) A teraz? Prysznice, fifnice i inne ice :p

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4 5  Następna strona