Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4 5 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 15 czerwca 2019, 14:51 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2890
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Z wypowiedzi domniemuje, że kolega PESEL ma jeszcze rzymskim cyframi zapisany ;) :)
Jednak to fakt, że kiedyś nie było takich problemów jak obecnie. Człowiek jest coraz bardziej wygodny.




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 16 czerwca 2019, 16:10 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 936
MISIO_PRZYTULAK napisał(a):
Z wypowiedzi domniemuje, że kolega PESEL ma jeszcze rzymskim cyframi zapisany ;) :)
I tutaj, drogi Kolego jesteś - jak to teraz mówią głównie przedstawiciele pewnej formacji - "w mylnym błędzie" ;) Ponieważ ludzie nie żyją tak długo, to zostałem urzędowo pozbawiony numeru PESEL i przeniesiony dokumentacyjnie do podzbioru zombie :D =))




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 4 października 2019, 08:08 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
BTFN99 napisał(a):
Wlew do wody taaak !!! zamontowałem bo mnie szlak trafiał z wlewaniem doń wody. Początkowo mój zamysł polegał na braniu baniaka i zalewaniu go pod kurkiem, w rzeczywistości okazało się to strasznie upierdliwe. O ile próby z pustym zbiorniczkiem były ok to po jego napełnieniu „wymanewrowanie” go na swoje miejsce były już gimnastyką, a jeszcze wsadzenie pompki ......... X(

Tak to wyglądało

Baniak.jpeg

Po dorobieniu wlewu mamy inną sytuację
Z zewnątrz wygląda to tak

Wlew.jpeg

Od wewnątrz jeszcze przed założeniem pułki

baniak-1.jpeg

Teraz to zupełnie inna bajka biorę konewkę i sobie wlewam bez problemów.
Dorobiłem jeszcze gniazdo 230v i 12v do przedsionka oraz oświetlenie z listwy led

Led.jpeg

W planach jeszcze mam „wykombinować” jakąś opcję podgrzewania tej wody oraz wody do baniaka w zewnętrznym prysznicu (takim namiotowym z Decathlonu) namiot, prysznic nabyłem ale woda w nim chłodna puki co :ymhug:


Pomysł świetny. Mam pytanie w jaki sposób woda napełniana z zewnątrz wypełnia pojemnik gdyż patrząc na zdjęcie mam wrażenie że rura dopływowa jest wprowadzona w jego dolnej części i wlew jest usytuowany w podobnej płaszczyźnie?




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 4 października 2019, 11:58 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 10 września 2017, 09:21
Posty: 317
Lokalizacja: Poznań
Nie to tylko złudzenie. Rura oczywiście opada w kierunku zbiornika dochodząc w górnej części bocznej ścianki , wlew natomiast jest zamontowany tak że dolna krawędź otworu jest ma maksymalnym poziomie wody w zbiorniku. Dzięki temu nie ma opcji „przelania” wody jak zaczyna się wylewać znaczy zbiorniczek pełny.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 4 października 2019, 12:29 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
Super! bardzo mi się ten pomysł podoba i pewnie go w przyszłości zastosuje. Pompkę mam "pierwotną" z lat 90-tych jak wszystko inne w mojej cepce i ona pasuje do wlewu DIN 61 u Ciebie chyba jest pojemnik z otworem DIN 96. Szukałem pojemnika o podobnych wymiarach czyli płaskiego ale nie znalazłem takiego z otworem DIN 61 wszystkie były z DIN 96, chyba że zastosuję jakąś nakrętkę redukcyjną. Prawdę mówiąc to szukając też nie znalazłem takiej redukcji w ofertach więc może to nie najlepszy pomysł.




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 4 października 2019, 14:25 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 10 września 2017, 09:21
Posty: 317
Lokalizacja: Poznań
Ja odrazu montowałem standard 96 bo najwiecej teraz części , korków ,lejków etc.... tak samo prysznic zewnętrzny też na standard 96. Zbiorników na wodę też większy wybór.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 2 kwietnia 2020, 12:41 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
Witaj w jaki sposób zamocowałeś rurę wlewu wody w baniaku po umywalką?




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 2 kwietnia 2020, 21:25 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 10 września 2017, 09:21
Posty: 317
Lokalizacja: Poznań
Baniak nawierciłem i zastosowałem kolanko z jednej strony z gwintowaną końcówką, a drugi koniec to króciec na rurę 40 mm bo na taki rozmiar są przygotowane wszystkie wlewy.
Jeśli idzie o instalacje wodna będę wprowadzał modyfikacje bo ten 13 l zbiorniczek to jednak mało !!! Prawdopodobnie zamontuje zbiornik pod przyczepą i pojawi się boiler na gaz oraz wyjście na zewnętrzny prysznic.
Oj będą w tym sezonie nowości !!!

Jeśli to Koledze pomoże to zrobię jutro fotki bo przyczepę na szczęście przywiozłem z przechowalni i mam pod domem.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2020, 13:35 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 15:35
Posty: 1345
Obrazki: 369
Lokalizacja: WPN
Będę wdzięczny za foty. Pozdrawiam




_________________

X-Trail 165 KM N126n

„Przeszkoda pociąga człowieka z charakterem, jako że pokonując ją sam się urzeczywistnia.“ — Charles de Gaulle




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 4 kwietnia 2020, 11:48 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 10 września 2017, 09:21
Posty: 317
Lokalizacja: Poznań
Przesyłam fotki obrazujące połączenie zbiornika z wlewem.

389C38D4-9243-4FAC-9F92-A39734833429.jpeg

54B855E4-292D-4114-B447-F68C9C376B27.jpeg

F6CCF209-FEA4-4186-B291-760EBEB2EF41.jpeg

2A754F6E-652C-4D3F-BD77-24871B522C16.jpeg

Pozdrawiam miłej zabawy


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4 5 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL