Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 12 listopada 2017, 00:44 



Dołączył(a): sobota, 28 lutego 2015, 00:51
Posty: 225
Obrazki: 0
Lokalizacja: Wieliczka
Postanowiliśmy zamienić naszą astre na coś większego. Mianowicie myślimy Konkretnie kia sportage lub hunday tucson. Ktoś ma taki samochód? Chodzi mi jak to wygląda podczas jazdy. W suvie hak jest chyba wyżej- raczej napewno. U nas też obawiam się bo nasza przyczepa trochę"siedzi". Ktoś coś doradzi, podpowie :-? :-\




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 12 listopada 2017, 01:44 
Avatar użytkownika


Nie mam ale również planuje właśnie coś takiego. Jak na razie wszystko stoi na ekonomii. Oprócz zalet, bo duże, fajne, wysokie i w ogóle są też wady.
Pierwsze to sieka w środku czyli nic, wieś tańczy i śpiewa. Plastik, tandeta i lata dziewięćdziesiąte, szkoda...
W kijance dobry silnik 2.5 ale potrafi zeżreć, opony, wielość robi swoje.
Coś za coś, trzeba decydować....
Z zewnątrz ideał to cepki tyko ten kompromis...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka




   
 
 
PostNapisane: niedziela, 12 listopada 2017, 18:33 



Dołączył(a): niedziela, 17 kwietnia 2016, 22:49
Posty: 136
Hej .Miałem Hyundai Tucson 2.0 nie byłem zadowolony hak wysoko , pali dużo z przyczepa 12l benzyny, Golf 5 pali ok 8l. siedzi się dobrze ale w cztery osoby , tapicerka trzeszczy,i koszty utrzymania są duże .... :D




_________________

Passat 2.0 140KM,
N126E




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 12 listopada 2017, 19:47 



Dołączył(a): sobota, 28 lutego 2015, 00:51
Posty: 225
Obrazki: 0
Lokalizacja: Wieliczka
Grześ napisał(a):
Hej .Miałem Hyundai Tucson 2.0 nie byłem zadowolony hak wysoko , pali dużo z przyczepa 12l benzyny, Golf 5 pali ok 8l. siedzi się dobrze ale w cztery osoby , tapicerka trzeszczy,i koszty utrzymania są duże .... :D
No właśnie o tą wysokość haka się martwię, tym bardziej że pisałem że nasza cepa jest trochę "siadnięta". W takim razie głos rozsądku mówi odpuść bo co potem. Myślę coś na wygląd sharana lub zafira może




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 12 listopada 2017, 23:03 
Avatar użytkownika


wydaje mi sie ze wyskosc haka jest mniej wiecej znormalizowana.sam zminielem z opla vectry 1.8,która słabo sobie radziła z przyczepa na s6 quattro teraz dopiero się jedzie z przyczepa




   
 
 
PostNapisane: niedziela, 12 listopada 2017, 23:54 



Dołączył(a): niedziela, 17 kwietnia 2016, 22:49
Posty: 136
Hak w Suvie jest chyba z 15 cm wyżej ale się go obniża,znajomy ma sharana 2.0 gaz 150km i jest zadowolony, mnie starcza golf, z przyczepa robie rocznie ok 5tyś km , często jeżdzę w bieszczady[ większych gorek nie będzie] i daje radę a przyczepę mam bez hamulca .///.




_________________

Passat 2.0 140KM,
N126E




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 14 listopada 2017, 10:55 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 956
Ja do ciągnięcia przyczep mam Freelandera z 2004 roku benzyna/gaz. Ciągnę nim podłodziówkę z Micro Polo /ok. 1000 kg/, towarówkę DMC 750 kg /ale czasem przeszło tona na przyczepce, bo bywa, że wiozę paletę pelletu/ oraz N126n. Jazda bezproblemowa, nie bardzo czuć, że na haku coś jest - chociaż z łódką z uwagi na gabaryty jeżdżę ostrożniej i wolniej. Rzadko muszę redukować do 4 /skrzynia 5-tka/, spalanie o 10% wyższe /ok. 12 - 13 l gazu/100 km/. Wysokość haka - o około 5 cm wyżej niż w osobówce, różnica zupełnie nie gra roli przy holowaniu. Freelandera używam też czasem do wyjazdów na polowania /szczególnie zimowe/ oraz zimą jak bardzo zasypie lub mam jechać po słabo odśnieżanych drogach. Wtedy napęd 4x4 jest jak znalazł. Bardzo pomocny jest też przy wyciąganiu łódki z wody na stromych slipach. Do jazdy na co dzień jednak takie auto się nie bardzo nadaje. Dlatego mam trzy - do miasta, do przyczep i na dalsze trasy




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 1 grudnia 2017, 22:53 



Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 12:43
Posty: 12
Obrazki: 0
Lokalizacja: Łętownia
hej, i jak zmiana holownika ? bo my już po hehe i też miał być Tucson ale niestety ma same minusy jak dla nas i cena taka sobie jak za niektóre egzemplarze które powinny kosztować polowe mniej ")




_________________

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem. Najczęściej jest to wieko od trumny.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 3 grudnia 2017, 12:54 



Dołączył(a): sobota, 28 lutego 2015, 00:51
Posty: 225
Obrazki: 0
Lokalizacja: Wieliczka
MarcinRLE napisał(a):
hej, i jak zmiana holownika ? bo my już po hehe i też miał być Tucson ale niestety ma same minusy jak dla nas i cena taka sobie jak za niektóre egzemplarze które powinny kosztować polowe mniej ")
My szukamy nadal... A co wy kupiliście? My tucsona chyba też raczej odpuszczamy. Bardziej skłaniamy się ku tej kianki. A z ciekawości czemu tucson u was jest zdecydowanie na nie?




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 29 grudnia 2017, 16:51 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2016, 20:26
Posty: 102
Lokalizacja: DW
Ja bym osobiście chyba bardzej poszedl w kierunku Rav4 lub Verso... Niestety ceny za Toyoty są ciut inne i to może być głowna wada...




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL