Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 3 maja 2017, 09:40 
Avatar użytkownika


sikor78 napisał(a):
Rozsądek podpowiada od dawna "zmień auto!" :p.
Jeep grand scherokee 4.0 160KM , spalanie gazu 18-22 l/100km.
Jazda tym autem - ekonomicznie nieuzadadniona..


Ale jaka zabawa




   
 
 
PostNapisane: środa, 3 maja 2017, 16:09 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 956
Freelander - bez przyczepy 20/100, z przyczepką 22/100. Zużycie LPG w litrach na 100 mil :ymdevil:




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 4 maja 2017, 09:08 
Avatar użytkownika


U mnie spalanie wygląda tak
- Polonez 10l LPG solo, ,13l LPG z przyczepą
- Berlingo 7l On solo, ok. 9 On z przyczepą
Co do kosztów raz doposażasz cepke w niezbędne wyposażenie jezdzisz cieszysz się wolnością i niezależnościa




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 4 maja 2017, 12:17 
Avatar użytkownika


Czasami na polach kempingowych można znaleźć osobny cennik dla Niewiadówki i przyczep "tej wielkości" - niższy niż dla innych ;)




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 4 maja 2017, 18:25 
Avatar użytkownika


oooo właśnie, słuszna uwaga kolegi Zielony. Nasze przyczepki mieszczą się w najniższej taryfie cenników na kempingu. Nie są to jakieś wielkie różnice, ale np "Pod Brzozami" w Ustroniu Morskim , postawienie przyczepy kempingowej:
– do 4 metrów 5zł/doba
– 4-6 metrów 7zł/doba
– powyżej 6 metrów 9zł/doba.
I podobnie z przedsionkami jest - adekwatnie do długości przyczepy - za mniejszy przedsionek płacimy mniej. A to już są wymierne "oszczędności" :).
Płacić 10zł za dzień a 18zł za dzień - różnicę można przeznaczyć na gofry i lody dla dzieciaków :).
Wniosek jest w sumie jeden...mając niewiadówkę nie masz kosztów, właściwie to jeszcze zarabiasz :D.




   
 
 
PostNapisane: niedziela, 7 maja 2017, 22:34 



Dołączył(a): poniedziałek, 6 czerwca 2016, 23:27
Posty: 174
Lokalizacja: Kraków
W kwestii opłaty rocznej - OC zwanej, dla osób zrzeszonych w PZM, lub klubie pod PZM podlegającym, koszt ubezpieczenia niewiadówki w tym roku wyniósł mnie 16pln w PZU ;)




_________________

Byle do weekendu i w drogę :) Pozdrawiam




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 8 marca 2018, 13:52 
Avatar użytkownika


Zielony napisał(a):
Tylko OC. Różnica w kosztach jak przy każdym OC zależna od miejsca zamieszkania, Twoich zniżek, etc. Mi wyszło 50,-zł. :)
Apropos zniżek. Pytanie w drugą stronę, czy składki za ubezpieczenie cepki przedłużają okres do zniżek? Mam dobre zniżki, ale obecnie kupiłem auto w leasingu (PZU 100%) i za 2 lata stracę wszystko, co wypracowałem na swoje nazwisko.
Może ktoś ma znajomego w ubezpieczeniach i mógłby spytać?
Dziękuje i pozdrawiam.
P.S. jestem dopiero na etapie "szukam przyczepy"




   
 
 
PostNapisane: piątek, 9 marca 2018, 15:59 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 956
Ale dlaczego wziąłeś leasing z ubezpieczeniem na firmę leasingową? Ja dwa auta miałem w leasingu i oba ubezpieczałem indywidualnie, bo z posiadanymi zniżkami wychodziło dużo taniej. Chyba, że prowadzisz działalność jako spółka, a nie na własne nazwisko - to wtedy chyba nie można tak zrobić. Z tego, co się orientowałem jakiś rok temu, to posiadanie przyczepy towarowej zniżki przedłużało - jak jest z kempingową - nie wiem, ale chyba tak samo. Popytaj u agenta swojego ostatniego ubezpieczyciela - powinien Ci udzielić takiej odpowiedzi, pewnie nawet telefonicznie.




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL