Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 15:59 
Avatar użytkownika


Dzięki za info. Jeszcze z raz obadam ten daszek któregoś dnia. Jak te rurki teleskopowe wyglądają, jakieś foto by się przydało, jak to na żywo jest zainstalowane, to będę wiedział czego szukać bądź co skonstuować jako zamiennik. Idzie je dokupić?
W tym moim daszku to nie kojarzę ani sznurka ani nic.
U mnie remoncik się posuwa powoli, tylko muszę fotki do galerii wrzucić.




   
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 21:22 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2902
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Rurki przedsionka




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 31 maja 2017, 00:01 
Avatar użytkownika


To może kilka słów n.t. remonciku ... Przyczepeczka jest już goła i wesoła:
Obrazek

Obrazek

Odkręcenie śrub podłogi nie było banalnie proste ... u mnie było po 2 nakrętki skontrowane na każdej śrubie. Po jednej nakrętce z każdej z ośmiu śrub udało się odkręcić. Drugi komplet nakrętek albo szlifierką leciał a gdzie nie było podejścia - to młotek i przecinak - i musiało pójść ;-).
A tak wyglądały śruby po wyjęciu z podłogi:

Obrazek

Szczególnie jedna była mocno odchudzona przez rdzę. Podejrzewam, że wytrzymałyby drugi taki okres czasu, jak dotychczas. Ale skoro już wyjęte to pójdą nowe - wiadomo.
Podłoga wiadomo była jeszcze bita gwoździami do deseczek pod spodem. Żeby nie rwać na chama, coby desek nie pozrywać i sklejki nie połamać, to postanowiłem szlifierką zeszlifować łby gwoździ:

Obrazek

Niektóre łepki są mało widoczne, ale jak się ciągnie podłogę do góry to czuć wyraźnie jak któryś gwóźdź trzyma. Po zeszlifowaniu wszystkich podłoga ładnie bez większych oporów daje się podnieść do góry. Po tej operacji z deseczek pod spodem wystają pozostałości gwoździ, które bez problemu wyjmiemy obcęgami czy kombinerkami.

U mnie pod spodem wszystkie deski ładnie są przylaminowane do podłogi. Żadna się nie rusza, więc już do nich się nie odzywam więcej. Pod podłogą znalazłem kilka kawałków włókna szklanego, które jest czyste (bez żywicy) i można je wykorzystać ;-) (widoczne kilka foto wyżej na błotniku)

Zdemontowałem obie aluminiowe listwy ozdobne z zewnątrz cepki. Najpierw zeszlifowałem łby śrub, aby były płaskie:

Obrazek

Po tej czynności wiertło łatwiej wprowadzić w punkt, który chcemy rozwiercać czyli środek śruby. Tak wyglądało po rozwierceniu:

Obrazek

Nie wszystkie wyszły idealnie, ale tych już nie będę pokazywał :-P. Ponowny montaż listew będzie w nowych otworach.
Po zdjęciu listew resztę śruby zeszlifowałem.

Od środka zeszlifowałem żywice na śrubach, większość z nich z zewnątrz wypchnąłem śrubokrętem do środka i powstały dziury na wylot. Na chwilę obecną zalaminowałem jedną warstwą włókna od środka:

Obrazek

Widać białe punkty w narożniku. Myślę jeszcze jedną warstwę żywicy na to machnąć z włóknem.

Gorzej jest od zewnątrz, bo są dziury około 0,5 cm głębokości. Zastanawiam się czym je zalepić. Czy szpachlówka czy żywicą a na wierzch topkotem zamalować jeszcze?

Oderwałem od środka ten laminat co idzie wokół okna, żeby mieć dostęp do śrub. Potem trza go będzie z powrotem do ramki drewnianej przykleić. Pewnie nie będzie to proste, ale jakoś może dam radę.

Zacząłem kleić ekrany na ściany przed szlifowaniem jeszcze laminatu ... całe upylone na chwilę obecną. Trza będzie czyścić przed klejeniem wykładziny. Dużo nie wykleiłem. Taki mały błąd logistyczny.

Na zdjęciu z listwą widać ubytek w laminacie, tzn. dokładnie w samej warstwie żelkotu. Takich ubytków mam kilka. Na razie zastanawiam się na koncepcją wypełnienia zagłębienia, a potem chcę zamalować topkotem. Zastanawiam się czy szpachlówka zda tu egzamin, czy potem topkot nie będzie pękał na łączeniu szpachel-żelkot? Na razie to tyle z moich prac. cdn




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 13 czerwca 2017, 14:50 
Avatar użytkownika


U mnie prace powoli się posuwają. Kończę laminować łatki od środka na dziury po śrubkach od listew ozdobnych. Potem przejście na stronę zewnętrzną i zalepianie otworków przez nałożenie włókna szklanego w otwory i przesączenie żywicą.
Między czasie zanabyłem pawilon ogrodowy dość pokaźnych rozmiarów, coby deszcz nie przeszkadzał w pracach na zewnątrz:

Obrazek

Wczoraj były czarne chmury, wichura i mega deszcz i obawiałem się czy wytrzyma ... ale wróciłem do domu to wszystko stało na miejscu. A dziś na necie czytałem o szkodach wczorajszych nawałnic...
Na zdjęciu prowizoryczny stolik zrobiony wieczorem, bo rano był już potrzebny ;-).

Nie coraz kupuję rzeczy niezbędne do cepki. Nowe pozycyjne na przód, dwie obrysówki zapodam na tylne boki, dodatkowy stop sobie zafundowałem - a co!

Obrazek

Kupiłem klej do plexi, trochę tańszy od ACRIFIX i dwa razy więcej w tubie jest. Jeszcze nie zdążyłem wypróbować ale z opisu dobrze rokuje. Ostatnio w promocji były w biedrze lampki led 3 szt. Może się przydadzą, nawet były baterie w środku, do każdej 3x paluszek AAA. Dosyć przyzwoicie świecą, jak na jedną diodę. Do wykorzystania gdzieś w szafie albo gdzie...

Szukałem ile potrzeba kleju na wyklejenie wykładziny ... info było różne od 3 litrów z groszem do ponad 12. Na razie wziąłem bańkę 5 Bonaterm AS. Przybraknie to się dokupi, bo jak ma zastać mi 5l kleju to co z nim potem? Niedługo zamówię wykładzinę. I trza działać!




   
 
 
PostNapisane: niedziela, 9 lipca 2017, 19:57 
Avatar użytkownika


Witam po dłuższej przerwie. Na chwilę obecną mam już zalepione wszystkie stare otwory po śrubach listwy ozdobnej, zarówno od środka jak i od zewnątrz. Od zewnątrz dodatkowo topkotem pomaziałem miejsca polaminowane. Pod listwą nie będzie widać, to nawet tego nie szlifowałem. Za to kilka miejsc, co miałem do zrobienia ubytki w żelkocie, to nie powiem, musiałem trochę pracy włożyć, papierkiem przeszlifować, co by do ludzi wyglądało. Dziwny ten topkot, takie mikroskopijne pęcherzyki powietrza się robiły, po przeszlifowaniu lipnie wyglądało. Niektóre miejsca na 3x robiłem. Nie wszystkie są idealnie, ale już miałem dość szlifów. To zawsze można zrobić później ;-).
Zrobiłem nowe śruby do tablicy rejestracyjnej, bo stara jedna była urwana.
Obudowa oświetlenia tablicy przeszlifowana kątówką i machnięta hameraitem 2x. Kiedyś mi się zostało w puszcze na dnie, nawet nie zaschło, trochę gęsty, ale pomalowane i podsycha sobie ;-).
Ostatnio zacząłem robić nowe otwory w listwie ozdobnej i w budzie. Chciałem aby nie przesunęła się względem starego położenia, coby na nowo nie formować jej na rogach i nawet się udało. Kilkoma śrubkami ją złapałem i dzień mi się skończył. Aby pierwszą dobrze zrobić, to potem tylko przyciskać po kolei i wiercimy. Potem i tak jeszcze będzie do zdjęcia, bo taśmę butylową jeszcze trza zapodać. Ale to później.
Na nowo przykręciłem odblaski wszystkie (uszczelniając taśmą butylową) oraz nowe pozycyjne z przodu. Przykręciłem także obrysówki z tyłu. Do przekręcenia trójkąty odblaskowe jeszcze.

Na razie tyle, mam nadzieję, że trochę uda mi robotę podgonić i do końca wakacji zakończę swój mały remoncik, ale nie mówię hop.




   
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 10 lipca 2017, 09:12 



Dołączył(a): sobota, 8 lipca 2017, 10:56
Posty: 75
Lokalizacja: Płock
Fajnie się czyta takie wątki. Fajne jest to, że te nasze przyczepki można doprowadzić do stanu niemalże idealnego. Jak popatrzyłem na czym polega remont takiej zachodniej przyczepki to już tak ciekawie nie wygląda.




_________________

Niewiadów N126N




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 10 lipca 2017, 11:23 
Avatar użytkownika


Czyta się szybko i fajnie. Wykonawstwo już więcej zajmuje czasu. W zachodnich cepkach sciany wielowarstwowe, inne materiały. Nie zagłębiałem się mocno w temat, bo mnie nie dotyczy. Temat pewnie do ogarnięcia, ale i czasu potrzeba więcej. U nas jest o tyle dobrze, że konstrukcja jest dość prosta i jak ktoś ma trochę sprytu w rękach i cierplowości to powoli sam wszystko zrobi.




   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL