Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 17 kwietnia 2016, 23:16 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6994
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
waldis napisał(a):
Dzięki. Nie pozwala mi zobaczyć zdjęcia, ale opis ok.
Nie bardzo rozumię dlaczego nie widzisz fotki . Proszę odświeżyć stronę za pomocą
Klawiszy CTRL + F5.
Sprawdzałem to już na kilka sposobów . powinno działać bez problemu !
W przeciwnym wypadku proszę zgłaszać ,
Co do trzymacza drzwi . w skorupie wlaminowany jest kawałek drewna . W kilku przyczepach widziałem różne rozmiary tego kawałka , jak to w PRL-u bywało :))
Ale powinno dać radę .
Co do samego systemy i wykonania tego plasticzka , mam mieszane uczucia . Zawsze po pewnym czasie nie trzyma jak należy .
U siebie zrobię to na mały magnes neodymowy i będzie po kłopocie na lata :)




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 9 czerwca 2016, 21:01 



Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2016, 20:13
Posty: 68
Obrazki: 37
Lokalizacja: 3-miasto
Witam ponownie.
Wczoraj zakończyłem część remontu zwaną: "rozpierduchą". Jednocześnie rozpocząłem część zwaną, no właśnie... Nie jest to odbudowa, bo stan oryginalny nie będzie zachowany. Na początku wymieniłem większość plastikowych elementów na nowe, kupione w Niewiadowie (tak, żeby było widać coś odświeżonego przed czekającą poważną pracą). Wczoraj położyłem nową wykładzinę na podłodze. Przy okazji znalazłem coś w formie listu do przyszłych pokoleń. Poprzedni właściciele na nowym kawałku podłogi wpisali datę remontu i swoje imiona. Sympatyczne takie. W pokoju na dywanie leżą, co wkurza dyrektora artystycznego projektu (moją żonę), nowe meble do przyczepy. Ale widzę już światełko w tunelu.
Dokumentację fotograficzną robię na bieżąco. Jak skończę, to pobawię się z galerią.

Kupiłem zamek do zaczepu kulowego. Wchodzi, ale nie chce się kluczyk przekręcić. Macie jakiś pomysł, co jest przyczyną?
Pozdrawiam




_________________

Była Quechua T6.2. Była N-126N. Jest Sterckeman 480CP Comfort. Będzie kampervan?




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 9 czerwca 2016, 21:43 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 21:35
Posty: 1116
waldis napisał(a):
Witam ponownie.
Kupiłem zamek do zaczepu kulowego. Wchodzi, ale nie chce się kluczyk przekręcić. Macie jakiś pomysł, co jest przyczyną?
Pozdrawiam
Prawdopodobnie zamek wchodzi za płytko w otwór zaczepu.Bolec zamka, który po obróceniu kluczykiem zabezpiecza zamek przed wypadnięciem z zaczepu haczy o korpus zaczepu. Spróbuj zeszlifować trzpień zamka, tak aby był krótszy od 0,5-do 1mm, wtedy zamek powinien się zamknąć.
Nie szlifuj bolca, który jest jakby rygielkiem zamka, tylko szlifuj zamek ( trzpień)aby go skrócić




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 1 lipca 2016, 20:42 



Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2016, 20:13
Posty: 68
Obrazki: 37
Lokalizacja: 3-miasto
Witam.
Na dzisiaj:
-zmontowana szafka w miejscu pojedynczego spania,
-podłączona elektryka 230V, działa, (zrezygnowałem z puszek, poszedłem w szybkozłączki), brak instalacji 12V,
-zmienione przyłącze do gniazd 230V dodanych przez mojego poprzednika na pierwszej belce ramy od strony drzwi.
Do zrobienia:
-zamówienie tapicerki,
-zamówienie drzwiczek roletowych do szafek,
-zmontowanie tego i montaż szafki w miejscu aneksu kuchennego.

Od kolegi z konkurencyjnego forum dostałem podporę. Duuużo lepszą niż moja. Niestety, starej nie mogę wykręcić, gdyż całość obraca się. Plan jest taki, żeby chewtnąć spawarką kawałek pręta, którym będę mógł zablokować kręcącą się śrubę. Potem, po dokręceniu podpory pożegnam się z prętem przy pomocy kątówki.

Co uważacie??

Mieczysław napisał(a):
Prawdopodobnie zamek wchodzi za płytko w otwór zaczepu.Bolec zamka, który po obróceniu kluczykiem zabezpiecza zamek przed wypadnięciem z zaczepu haczy o korpus zaczepu. Spróbuj zeszlifować trzpień zamka, tak aby był krótszy od 0,5-do 1mm, wtedy zamek powinien się zamknąć.
Nie szlifuj bolca, który jest jakby rygielkiem zamka, tylko szlifuj zamek ( trzpień)aby go skrócić


Dzięki bardzo.
Już nabyłem w tym celu kamyczek szlifierski do wiertarki (miałem na warsztatach w szkole ślusarstwo, ale chyba za stary jestem na pilnik).

PS Dyrektor Artystyczna Projektu (DAP, czyli moja żona)powiesiła część zamówionych firanek i zasłonek. Powiem Wam, że całkiem, całkiem.




_________________

Była Quechua T6.2. Była N-126N. Jest Sterckeman 480CP Comfort. Będzie kampervan?




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 2 lipca 2016, 06:14 
Avatar użytkownika


waldis napisał(a):
-podłączona elektryka 230V, działa, (zrezygnowałem z puszek, poszedłem w szybkozłączki), brak instalacji 12V,
Szybkozłączki 230v?? Możesz jakieś zdjęcie wrzucić? Bezpieczne to?




   
 
 
PostNapisane: sobota, 2 lipca 2016, 10:24 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 21:35
Posty: 1116
waldis napisał(a):
,,Od kolegi z konkurencyjnego forum dostałem podporę. Duuużo lepszą niż moja. Niestety, starej nie mogę wykręcić, gdyż całość obraca się. Plan jest taki, żeby chewtnąć spawarką kawałek pręta, którym będę mógł zablokować kręcącą się śrubę. Potem, po dokręceniu podpory pożegnam się z prętem przy pomocy kątówki.
Trochę tego nie rozumiem.Podpora do ramy przykręcana jest trzema śrubami M8. Czyżby to one się obracały?Do nich chcesz,,chewtnąć''pręta?Obawiam się,że temperatura łuku może uszkodzić warstwę ocynku ramy.Sądzę,że naprawdę jest możliwość przytrzymania łbów śrub, tak aby one się nie obracały.Do przytrzymania łba śrub musiałbyś zastosować sześciokątny klucz nasadowy.Tylko taki nie pozwoli na obrobienie się łbów śrub i ich obrót.
Naprawdę warto popróbować.To są tylko trzy śruby :)




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 2 lipca 2016, 12:55 



Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2016, 20:13
Posty: 68
Obrazki: 37
Lokalizacja: 3-miasto
niebieski-n2 napisał(a):
Szybkozłączki 230v?? Możesz jakieś zdjęcie wrzucić? Bezpieczne to?
Po remoncie będą fotki. Wklep w Google "szybkozłączka wago 3 pin". Pokaże się taka szara z pomarańczowymi zatrzaskami. Na obudowie napisane 600V.
Mieczysław napisał(a):
Trochę tego nie rozumiem.Podpora do ramy przykręcana jest trzema śrubami M8. Czyżby to one się obracały?Do nich chcesz,,chewtnąć''pręta?Obawiam się,że temperatura łuku może uszkodzić warstwę ocynku ramy.Sądzę,że naprawdę jest możliwość przytrzymania łbów śrub, tak aby one się nie obracały.Do przytrzymania łba śrub musiałbyś zastosować sześciokątny klucz nasadowy.Tylko taki nie pozwoli na obrobienie się łbów śrub i ich obrót.
Naprawdę warto popróbować.To są tylko trzy śruby :)
Tak. Tylko chodzi o tę na długim ramieniu. Od góry zamknięta budą. Próbowałem przytrzymać ją sobie żabką, ale też się obraca. Od końca śruby do ramy jest jakieś 20 mm, więc delikatne dotknięcie migomatem powinno dać radę.




_________________

Była Quechua T6.2. Była N-126N. Jest Sterckeman 480CP Comfort. Będzie kampervan?




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 2 lipca 2016, 16:30 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 21:35
Posty: 1116
Waldis, poddaję się :(
Nie potrafię sam sobie wytłumaczyć,że mając dostęp do śruby nie można jej zablokować.
Interesuje mnie co się takiego stało w Twojej podporze,że wymaga wymiany?
A może odbyłoby się bez odkręcania podpory?Może dałoby radę dobrze dokręcić podstawę podpory do ramy, a wymienić tylko nogę podpory wraz z ramionami oraz śrubę trapezową?
Nie wiem jak u Ciebie, ale kiedyś podpora skręcana była śrubami M8 i nakrętkami z plastikową wkładką samohamującą- zabezpieczającą przed odkręcaniem.
Nawet gdyby trzeba było prostować pogiętą podstawę podpory na ramie,to spróbowałbym tego dokonać :)




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 2 lipca 2016, 19:59 



Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2016, 20:13
Posty: 68
Obrazki: 37
Lokalizacja: 3-miasto
Mieczysław po przeczytaniu Twojego posta poszedłem i popatrzyłem na to z innej strony. Dosłownie. Podniosę ją na maksa i spróbuję włożyć tam klucz. Od spodu nakrętki są na klucz 14 (zwykłe, bez wkładki samohamującej), mam nadzieję, że od góry podobnie. Może mi się uda. W podporze aktualnie posiadanej powyginane są ramiona, a miejsca w podstawie, do których są one przykręcane są byle jak pospawane. Sama noga jest ok.




_________________

Była Quechua T6.2. Była N-126N. Jest Sterckeman 480CP Comfort. Będzie kampervan?




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 3 sierpnia 2016, 19:56 



Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2016, 20:13
Posty: 68
Obrazki: 37
Lokalizacja: 3-miasto
Remont ukończony.
Wygląda to po otwarciu drzwi tak:

Obrazek

patrzymy w prawo:

Obrazek

siadamy po lewej i patrzymy na wprost:

Obrazek

rzut okiem na drzwi:

Obrazek

i na szafkę zamiast pojedynczego łóżka:

Obrazek

i ciut wyżej:

Obrazek

i jeszcze kilka:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Zajęło mi to więcej czasu niż zakładałem, ale zrealizowałem zasadniczo wszystkie plany. Szafka po prawej stronie otrzymała nowe drzwiczki z okleinami. Duża lustro, mała klimaty morskie. Za kolory i ogólny wystrój odpowiada Dyrektor Artystyczny Projektu, czyli moja żona. Reszta tj. robocizna i koszty poniosłem ja :(
Myślę, że na fotkach wszystko widać, ale na pytania odpowiem.

Mieczysław, chyba nie muszę pisać, że podszlifowanie wkładki zamka zaczepu pomogło? Natomiast do podpory nie mogę się dobrać.




_________________

Była Quechua T6.2. Była N-126N. Jest Sterckeman 480CP Comfort. Będzie kampervan?




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL