Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 16 czerwca 2015, 21:02 
Avatar użytkownika


Cześć.
Po takim serdecznym powitaniu jakie dostałem ma maila muszę się również przywitać. Jak się domyślacie jestem Krystian i mieszkam w Szczecinie.
Po ładnych kilka latach pracy za granicą wróciłem do Polski i chcę trochę odpocząć, a przy okazji zwiedzić Polskę i Niemcy (bo blisko).
Nie mam jeszcze przyczepy ale zaczynam się leko za nią rozglądać. Dlatego że będę jeździł sam zastanawiam się również na mikrokamperami, bo takie widziałem na innych stronach w internecie i bardzo mi się podobają. Są poręczne, praktyczne i szybiej można jeździć.
Pozwólcie więc, że się przywitam i zacznę intensywną lekturę forum żeby sobie wyrobić 100% pewną decyzję odnośnie zakupu.
Witajcie
Pozdrawian
Krystek




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 16 czerwca 2015, 21:21 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 7002
Obrazki: 1394
Lokalizacja: Jestem z miasta
O, matko Szczecin
A było się na urlopie w PB WOP na ulicy ku słońcu
PB WOP - Pomorska Brygada Wojsk Ochrony Pogranicza
Witaj na forum
Nie rozglądaj się powoli , tylko szybko bo sezon w pełni . Małe , ciasne , ale własne no i laminat .
Mała przyczepa , ale daje wiele możliwości i radości .
no i pozwala poznać swoje potrzeby , a są różne
Ponownie się rozpisałem :)) \
Witaj u Nas :ymhug:




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 16 czerwca 2015, 21:37 
Avatar użytkownika


Dzięki. Witajcie.
Do przyczepy nie jestem do końca przekonany. Przeglądam różne strony i podobają mi się te takie mikro kampery na przykład na Berlingo lub czym podobnym. Dla mnie jednego to małe łóżko, bo ja drobny i niski jestem, jakieś siedzenie i stolik żeby coś zjeść. Dodatkowo z pod łóżka tak skrzynia żeby wyjeżdżała z mała kuchenką i na koniec może jeszcze zasłonkę wieszaną na klapę żeby się na stojąco przebrać można. Wszystko raczej bym sobie zrobił sam, bo pracowałem trochę w stolarstwie.
Dalej czytam i myślę.




   
 
 
PostNapisane: środa, 17 czerwca 2015, 08:00 
Avatar użytkownika


Witam i pozdrawiam z Poznania: )




   
 
 
PostNapisane: środa, 17 czerwca 2015, 09:40 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 21:35
Posty: 1116
Witam i pozdrawiam Szczecin :)




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 17 czerwca 2015, 20:36 
Avatar użytkownika


Hej.
Tak czytam i czytam i coraz większy mam mentlik w bani. Niby przyczepa fajna i jak widzę niektórzy tutaj zrobili sobie na prawdę hotele na kołach ale wciąż mam na myśli te małe kamperki. Chyba na moje warunki będzie lepszy, bo mozna wszedzie staną i zwiedzać i można przekimać gdziekolwiek. Chociaż tu mam pytanie, bo nigdy nie jeździłem w takie podróże i zastanawiam się jak to jest w naszym kraju ze spaniem na parkingach czy w lasach. Można? Z jednej strony za darmo ale w lesie samemu to pewnie można w pysk dostać ale gorzej. Macie jakeiś doświadczenie w takim biwakowaniu?




   
 
 
PostNapisane: środa, 17 czerwca 2015, 21:14 
Avatar użytkownika


Witaj na forum.
Właśnie wróciłam z wyjazdu urlopowego nad morzem w przyczepie oczywiście. Było sporo kamperów i miałam okazje do przemyśleń.
Co przemawia za przyczepą?
Jesteś mobilny. Odpinasz budkę i masz auto do dyspozycji, jeździsz, zwiedzasz i wracasz do swojego M2, gdzie wszystko na ciebie czeka gotowe.
Z kamperem nie wyobrażam sobie codziennych wycieczek po okolicy, czy po zakupy, bo trzeba by pakować cały majdan i po powrocie znowu się rozpakowywać.




   
 
 
PostNapisane: środa, 17 czerwca 2015, 21:57 
Avatar użytkownika


Masz racje ale w przypadku pełnowymiarowego kampera. Ja mówie o takim mini. Widziałem na różnych stronach że można takie coś zrobić nawet w dużym kombi albo na jakimś berlingo albo w najlepszym wypadku na t4 czy podobnym. Poza tym ja jestem samotny i składanie majdanu to tylko pewnie jakiś jeden leżak i może stolik. Ja też nie będe długo biwakował tylko jadę zwiedzam nocuje jadę dalej i od nowa.




   
 
 
PostNapisane: środa, 17 czerwca 2015, 22:01 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 7002
Obrazki: 1394
Lokalizacja: Jestem z miasta
Pamiętaj tylko o jednym .
Wybierz taki samochód abyś mógł w nim swobodnie się wyprostować !
Inaczej dla mnie to kicha :(




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 17 czerwca 2015, 22:04 
Avatar użytkownika


Witam na forum

Jeśli faktycznie będziesz jeździł sam to mini kamper będzie najlepszy na przykład T4 caravella.

Co do parkowania w lesie to nie polecam aczkolwiek sś fajne miejscówki nad woda, ja często nocuje na parkingach pod hipermarketami




   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL