Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 277 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4 5 ... 28  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 5 maja 2019, 20:59 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2018, 17:43
Posty: 245
Lokalizacja: Białystok
Budka została zdjęta z ramy i oczom ukazała się krzywa rama. Chyba ktoś w tylnym prawym rogu wiózł sporych rozmiarów świnię i na wyboju poskoczył:)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 5 maja 2019, 21:05 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2018, 17:43
Posty: 245
Lokalizacja: Białystok
Budka została pryśnięta od spodu i rama wjechała pod spód.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 10 maja 2019, 11:28 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2018, 17:43
Posty: 245
Lokalizacja: Białystok
Po wjechaniu ramy pod budkę czas ocieplić podłogę (pianka która została zakupiona z myślą o ociepleniu całej przyczepki wylądowała pod sklejką), włożyć kilka listew nowych (wklejone i zalaminowane) i skręcić z nową sklejką o grubości 10mm.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 10 maja 2019, 11:38 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2018, 17:43
Posty: 245
Lokalizacja: Białystok
Następnie po skręceniu wszystkiego razem (nie miałem problemu z trafieniem w dziury:) ) zabezpieczyłem sklejkę farbą do drewna. Wniosłem meble tylko w celu przymiarki gdzie ma być wycięty otwór na ogrzewanie i dzięki BTFN99 (korzystając z odrysowanego szablonu)wyciąłem otwór. Trafiłem lekko na listwę tak z 4-5mm a więc nic jej się nie stało.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 10 maja 2019, 11:49 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2018, 17:43
Posty: 245
Lokalizacja: Białystok
Dalej musiałem przerobić piecyk na lewą stronę to też udało się bez problemu. Piec działa i po nagrzaniu zmniejsza płomień zaś po ostygnięciu znowu zapala się cały palnik. Blaszki jakieś tam dorobiłem nie takie profesjonalne jak macie ale mam nadzieję że wystarczą. Kawałki listewek wkleję miedzy laminat a Osb w celu usztywnienia pod piecem.
Następne prace jakie chcę wykonać jest to odkręcenie listew nad okiennych i ramy drzwi. Nałożeniu gdzie potrzeba szpachli z włóknem, przeszlifowaniu całego laminatu i pomalowaniu ale to będę już robił pewnie w czerwcu. Na razie jadę ponurkować 17-19 maj do Jaworzna na zalane koparki w kamieniołomie i do Krakowa na Zakrzówek:)

Jeszcze raz dziękuję za wszelkie pomoce i wsparcie mentalne.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 10 maja 2019, 17:42 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 956
Czytając te wszystkie posty o remontach jestem pełen podziwu dla samozaparcia remontujących :) Ja bo leniwy jestem i jeśli tylko cepka spełnia swoje podstawowe funkcje t.j. można w niej się przespać i na głowę się nie leje - to nie jestem za bardzo wyrywny do roboty :p Ale podziwiam, podziwiam! Dwa lata temu kupiłem Carvera z niezachwianym postanowieniem, ze go zamontuję. Tyle, że ten leń drzemiący we mnie zaczął mi podszeptywać - a ileż to nocy będzie ci ten piecyk potrzebny, jako że cepki używasz w lipcu i sierpniu, czasem do połowy września i stoi na campingu gdzie jest elektryka - to chce ci się wycinać jakieś dziury, prowadzić rurki gazowe i włazić pod przyczepkę, skoro możesz na te 2 - 5 nocy podpiąć się do "prundu" i włączyć grzejnik? A jeśli nie - to kup psiwór od 0 st.C i też będzie dobrze :ymdevil: I wiecie co? I ten leń wygrał z pracusiem :)
Co innego Canislupus - Jemu jak widać na zdjęciach pieski pomagają :) /a tak na marginesie - to alaskan czy husky?/ - a mój chce pomagać ale nie bardzo umie. Jeśli tylko moje ucho znajdzie się na poziomie jego jęzora, to natychmiast mam jego mokry nos i język w uchu. I tyle z tej roboty :)




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 10 maja 2019, 21:33 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2018, 17:43
Posty: 245
Lokalizacja: Białystok
Kocio128 brawo za szczerość:)
Co do psa to historia długa powiem tyle że z lasu:) a mój nick zdradza rasę.
Kilka fotek. Co do spania zima mi nie straszna i mróz. Śpię po lasach i w zimę i w lato po kilka dni oczywiście w towarzystwie Szarego. Śpiwór mam dobry choć stary ale zimą w majtkach samych mogę w nim spać.
Piecyk montuję bardziej z myślą o córce i żonie jak zechce ze mną jeździć:)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 10 maja 2019, 21:57 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 10 września 2017, 09:21
Posty: 317
Lokalizacja: Poznań
Na temat psów to niewiele wiem bo i żadnego nie mam. W temacie remontów widzę ogrom pracy jaki kolega Canislupus włożył już w remont i zdaję sobie sprawę ile jeszcze „roboczo godzin” przed nim.
Piec „truman” to jedno fajniejszych udogodnień w przyczepce znacznie rozszerzających sezon. Gdybym jeszcze raz prowadził remont zamontował bym go ponownie 100% . Znacznie ograniczył bym natomiast rozbudowywanie instalacji 230v. Na podstawie nabytych doświadczeń dosłownie dwa gniazdka wystarczą jedno do zasilania lodówki na campingu drugie awaryjnie do ładowarki akumulatora.
Wprowadzając zasadę ,że wszystkie zabierane urządzenia elektryczne muszą mieć możliwość korzystania z napięcia 12v uzyskujemy NIEZALEŻNOŚĆ.

WYTRWAŁOŚCI w pracy Canislupus z każdym dniem z każdą wykręconą śrubką bliżej do końca i pierwszego wyjazdu.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 10 maja 2019, 22:01 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): niedziela, 10 września 2017, 09:21
Posty: 317
Lokalizacja: Poznań
A z kolegi to survivalowiec widzę , witam w klubie :D




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 11 maja 2019, 22:57 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2018, 17:43
Posty: 245
Lokalizacja: Białystok
Tak BTFN99 co do survivalu masz racje, lubię bardzo być na powietrzu.
Co do 230v to tak zamierzam właśnie zrobić zasilanie lodówki, ładowanie akumulatora i jedno gniazdko w środku.
A jak masz zrobioną teraz instalację całą elektryczną BTFN99 ?




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 277 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4 5 ... 28  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL