Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 26 marca 2017, 14:11 
Avatar użytkownika


Wydaje mi się, że z listwy ozdobnej, sporo tam silikonu i zwukłe wkrety do kartongipsu...


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




   
 
 
PostNapisane: niedziela, 26 marca 2017, 16:58 



Dołączył(a): niedziela, 17 kwietnia 2016, 22:49
Posty: 136
Masz rację to będzie ciekło z tej listwy zawiasowej, jest dużo silikonu ,tam jest trochę problem bo nie wiadomo w jakim stanie jest listewka nad ramką okienną , ta drewniana w którą są wkręcane wkręty i chyba tam już musiało cieknąć bo ktoś tam dużo silikonu naciapał.Jak drewno nie będzie zdrowe ,to nie wkręcisz w te same otwory,a na tą listwę aluminiową idzie woda z całego przodu dachu przyczepy....




_________________

Passat 2.0 140KM,
N126E




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 26 marca 2017, 17:07 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:34
Posty: 2902
Obrazki: 1581
Lokalizacja: KCH
Grześ napisał(a):
Misio co zrobiłeś jak ciekło pod listwą aluminiową , ja wstrzyknąłem strzykawką , trochę żywicy i jest ok. :ymblushing:

Wykręciłem wszystkie śruby z listwy. Te których gwinty były zardzewiałe, dawały przecieki.
Mówiąc szczerze, to powinienem oderwać listwę i nakleić nową taśmę butylową, ale poszedłem na łatwiznę. Wyczyściłem zardzewiałe śruby, do otworów wycisnąłem uszczelniacz dekarski i ponownie wszystko przykręciłem. Jak na razie przez dwa lata spokój :D
Przeczytaj jednak, ten wątek http://niewiadowki.pl/woda-na-listwie-ozdobnej-przedniej-szyby-t1299.html




_________________

Punto 69KM
N260
N126n

Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...


Ostatnio edytowano niedziela, 26 marca 2017, 17:24 przez MISIO_PRZYTULAK, łącznie edytowano 1 raz



 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 26 marca 2017, 17:19 
Avatar użytkownika


Planuje dokładnie tak samo :). Biały silikon dekarski, ale pod listwe i wkrety.




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 30 marca 2017, 22:56 



Dołączył(a): niedziela, 6 września 2015, 19:05
Posty: 177
Obrazki: 0
Kolejne godziny spędzone w skorupce.Dzisiaj dokończyłem odkręcanie półek, oraz zdarłem resztę perskich dywanów z sufitu.Długa półka okazała się zrobiona z 3 listew , w tym jedna nawet jeszcze z korą :)
DSC_0357.JPG

Podłoga z tyłu zalana i w rezultacie cała do wymiany.
I teraz pytanko, czy skorupka przykręcona jest normalnymi śrubami , czy jakimiś twardszymi?
DSC_0359.JPG

Jak już pisałem sufit wyklejony był dywanami więc już tam ktoś coś majstrował, tylko nie wiem czy wykręcać jakoś listwy aluminiowe czy dać sobie spokój.Śruby od środka są zalaminowane całkowicie i nic tam nie widać (choć gdzieniegdzie przebija coś ciemniejszego). Nie wiem czy tam ciekło lub cieknie.Z jednej strony nie chcę tracić czasu na niekonieczne prace, a z drugiej strony to nie chcę zdzierać znowu tapicerki i robić od nowa. Od środka wygląda to tak:
DSC_0361.JPG
DSC_0362.JPG
DSC_0364.JPG

Elektrykę chyba nie będę ruszał, zmienię tylko przewód z wtyką od haka do przyczepy bo stary jest zesztywniały.

I jeszcze jakiej szpachli użyć do zaszpachlowania ew.ubytków-zwykłej samochodowej z włóknem, czy może takiej ktoś używał i zdecydowanie lepsza:
http://www.sklepyzeglarskie.pl/zestaw-d ... lkotu.html


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 31 marca 2017, 22:58 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 957
Ta szpachla jest do stałego kontaktu z wodą, również do szpachlowania poniżej linii wodnej. W przyczepce możesz używać zwykłej szpachli poliestrowej samochodowej, zarówno z włóknem /do grubszych warstw/, jak i bez. Ja na swojej łódce powyżej linii wodnej używałem takiej właśnie szpachli, jest dużo tańsza.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 1 kwietnia 2017, 07:18 



Dołączył(a): niedziela, 17 kwietnia 2016, 22:49
Posty: 136
Witaj Kriska ,U mnie był podobny problem, z tylnym rogiem dachu , ciekło pod listwą ozdobną i cały róg był czarny,Nie odkręcałem listwy , tylko wstrzyknąłem strzykawką żywię pod listwę aluminiową .Ciekło na samym łuku, tam listwa troszkę odstaje i jest możliwosc.podłogę wymieniałem całą , przykręcałem śrubami twardość 8.8 ....




_________________

Passat 2.0 140KM,
N126E




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 1 kwietnia 2017, 21:44 



Dołączył(a): niedziela, 6 września 2015, 19:05
Posty: 177
Obrazki: 0
Nie testowałem czy obecnie cieknie na listwach,dzisiaj ściągnąłem białe maskownice okien i tu kolejna robota czeka.Ramka okienna praktycznie nie istnieje (górna częśc rozpadła się całkowicie).Na razie ściągnąłem od tylnego okna, ale wiem że przód wcale nie będzie lepszy. A miałem tylko przykleić nową tapicerkę :(




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: sobota, 1 kwietnia 2017, 21:57 



Dołączył(a): niedziela, 17 kwietnia 2016, 22:49
Posty: 136
Dasz radę u mnie było to samo... ;)




_________________

Passat 2.0 140KM,
N126E




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 2 kwietnia 2017, 20:03 



Dołączył(a): niedziela, 6 września 2015, 19:05
Posty: 177
Obrazki: 0
A tak wygląda moja ramka okna tylniego..


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3 4 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL