Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 6 czerwca 2017, 18:22 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6994
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
kocio128, lenistwo nabywa się z wiekiem :)) Szybko dociera to i do mnie :(
Uwielbiam jeździć !. Bo remonty to już jak muszę coś - bo się urwało :)




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 6 czerwca 2017, 20:58 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2016, 20:26
Posty: 102
Lokalizacja: DW
Mnie juz lenistwo tez dopada ;), gdyby nie fakt ze za tydzień buda ma jechac na zlot t4 to pewnie bylbym może w połowie tej roboty , albo może bym jej nie skończył w tym roku wogóle :D.

Kiedys zabrałem sie za przekladkę RHD ---> LHD Toyoty Cariny E przywiezionej z anglii , auto wtedy miało 7 lat i 16 tys mil przebiegu... jak ją rozgrzebałem tak minelo 10 lat a ja jak bylem w polowie roboty tak jestem i chyba juz jej nie skończę :D. To wlasnie chyba lenistwo ;). Poprzednią n126e nie remontowałem tylko sprzedałem bo nie chciało mi się remontować :D. W tym wypadku byłem bardziej zmuszony przez żonę niz moje chciejstwo :D. Plan był tą budę sprzedac i kupic taka z okolic 2006 roku tylko aby nie remontowac tej, no ale teraz... teraz po tej walce raczej sprzedaż narazie jest na kategoryczne NIE :D. Pozatym stwierdiłem ze jak juz mam to zrobic to tak aby kilka lat posluzyło...

No to jeszcze kilka fot...
Elektryke przenioslem do szafki kuchennej poniewaz w zeszlym roku była pod łózkiem w kufrze , na wczasach wywalało nam na jednym polu ciągle bezpieczniki i trzeba było rozwalac łózko aby się dostac do nich... jak się pozniej okazalo taki problem mieli wszyscy podpięci pod tą samą skrzynkę na polu czyli nie byla to wina u nas... zreszta na innych polach na ktorych byliśmy tych problemow nie było. Teraz dostęp jest bezproblemowy, stary zasilacz transformatorowy z lat 80-tych tez idealnie sie mieści , zastanawiam się tylko czy nie powinen miec chłodzenia wokoło, ale wsumie w zeszlym roku rozbieraliśmy go bo nie dzialał , transformator w srodku został wymieniony na inny więc w stosunku do obudowy to on maly jest. Musialem do prac przy instalacji 230V wypożyczyc sobie kolege elektryka bo ja 230v się boje :D , 12v samochodowe ogarniam bez najmniejszych problemow , ale od 230v trzymam się z daleka :D. Poprowadził mi od gniazda do skrzynki przewód z drutem 2,5 kwadrat. Muszę jeszcze ogarnąc 12v , podlączyc oświetlenie, w przyszlości w planach jest wymiana tego transformatora na coś innego , najlepiej juz odrazu "prostującego " prąd bo w tej chwili zadne diodowe oświetlenie wnętrza na tym trafo nie wchodzi w gre... chyba ze jakies mostki prostujące można dokupic ale narazie za tydzien wyjazd z budą więc czasu nie mam na zabawy takie.

Wczesniej przykręcone to bylo dokladnie w tym samym miejscu tylko za sciana , czyli w kufrze pod łózkiem
Obrazekimage hosting without registration

Trafo antyk , po kupnie budy okazalo się ze jest trafo własnie to w kpl ale nie działa , dałem go na stół i ojciec z kolegą pół dnia go rozpracowywali , tzn wiedzieli ze w srodku cały transformator padł , znalezli gdzies drugi ale okazalo się ze calkiem inaczej wyjścia ma , ale podłączyli go i działa... więc narazie niech działa...

Obrazekfree picture upload

Gniazdko narazie jedno , mialo byc hermetyczne ale jakoś tak wyszlo ze jest wpuszczane , jeszcze w tym roku ma wylądować na blacie u gory takie otwierane potrójne więc to pózniej i tak będzie tylko rezerwowe , ewentualnie do grzejnika olejowego 800w.

Obrazekfree upload image

Obrazekimage hosting free

Musze jeszcze jakoś wykończyć gniazdo bo nie ja osobiscie wycinalem dziure pod nie w tapicerce i tak to jest jak się samemu tego nie zrobi :/

Obrazek[url=https://postimage.io/]upload gambar[/ur




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 7 czerwca 2017, 19:41 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 956
Heniek napisał(a):
kocio128, lenistwo nabywa się z wiekiem :))
Jeśli to prawda, to mnie dopadło gdzieś tak w 6 - 7 roku życia :ymdevil:
sterciu napisał(a):
Musialem do prac przy instalacji 230V wypożyczyc sobie kolege elektryka bo ja 230v się boje :D , 12v samochodowe ogarniam bez najmniejszych problemow , ale od 230v trzymam się z daleka :D. Poprowadził mi od gniazda do skrzynki przewód z drutem 2,5 kwadrat.
I to mnie podobasie :) Lepiej fachowcowi piwo a nawet dwa postawić niż potem kląć lub jeszcze coś gorszego :D




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 12 czerwca 2017, 23:31 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2016, 20:26
Posty: 102
Lokalizacja: DW
Jeszcze kilka odnalezionych fotek.

Zestaw śrub nierdzewnych do montazu ponownego listew zewnetrznych. Dokladnie 65 sztuk wyszło mi.

Obrazek

Listwy jak pisalem tez zostaly zdemontowane.

Obrazek

To co zostało po starych śrubach doszlifowalem do rownego.
Obrazek

i zamalowalem żelkotem
Obrazek
Obrazek

i znow pare detali odebrane z cynkowania , ponownie tym razem ocynkowane adaptery , stary stelaż ze starego kufra (wsumie nie wiem po co go dawalem do ocynku0 i wieszaki tylnych odblasków , jeszcze kilka detali poszlo do ocynku przy okazji ale to nie związanych z przyczepą.

Obrazek

wieszaki do trójkatnych odblasków , sama rdza byla więc przy okazji zostaly ocynkowane
Obrazek
Obrazek

Oświetlenie podszafkowe otrzymaly złącza samochodowe hermetyczne , tak jak by trzeba bylo kiedys zdemontować szafki , choc tego nie planuje juz...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oświetlenie w planach było inne , miała być listwa aluminiowa z kloszem i w srodku taśmą led , jednak z przyczyn takich że przyczepa musi wyjechac za dwa dni , to oswietlenie zrobilismy na szybkiego chyba z najbardziej oklepanymi oprawkami trójkątnymi i zarówkami 20W, oprawki zamontowane , żarówki zmienione na 5W i 10W , w przyszłości skoro juz te lampki trafiły do budy wplanie jest zmiana żarówek na odpowiedniki led.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie wiem czy tak jest oryginalnie w innych enkach , ale u mnie był wylącznik i dioda od transformatora , mozna było transformator wyłączyc tym wyłącznikiem lub go włączyc , dioda swieciła się jak było 12V lub jak był wyłączony to się nie świeciła. Z racji ze to wygodne to powrócił wyłącznik z dioda na swoje miejsce , tylko ze dioda przestała działać , juz mam kupiona nowa ale duzo brzydszą z wyglądu...
Obrazek

Naklejka przypominająca o zamknięciu lufcika :D
Obrazek

No i rzut ogólny na całośc , walki było co nie miara , trwał ten cały remont od marca wsumie do niedzieli zeszłej ;). Juz myslałem ze się nie skończy , miałem go dośc juz miesiąc temu :D. Koledzy piszą ze dla nich czas spędzony przy remoncie to przyjemnośc , ja będę inny i napisze ze to katorga zwłaszcza pod koniec :D , zwłaszcza spiesząc się aby skończyc budę na wyjazd zaplanowany juz na poczatku roku :D. Ale patrząc teraz na to co było i na to co jest to jest spora satysfakcja ze starczyło zwlaszcza cierpliwości an to wszystko aby ukończyc to co się zaczeło. Fajnie jest wejśc do takiej przyczepy nawet bo wczesniej jak juz wspominałem wszedobylska pomarańczowa klejąca sie gąbka powodowała to ze czlowiek 10 raz oglądał na czym sie kładzie aby nie obkleic się tym dziadostwem :D. Tak kończąc te wywody stwierdziłem ze drugi raz chyba bym się nie podjął takiego remontu juz :D.

Duże łozko nie planujemy składac więc listwy pod oknem do mocowania stołu nie przykręcałem , jest w kufrze więc jak kiedys zajdzie taka potrzeba aby zlozyc stół to się wtedy ją przymocuje. Mały stolik ma listwe i mozna go sobie zlozyc do poycji "obiadowej".


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: poniedziałek, 12 czerwca 2017, 23:47 
Avatar użytkownika


Czyli właściwie masz koniec? :D
Piękna przyczepka:), gruntowny remont zrobiłeś, ja choćbym i miał warunki do takiego dłubania, nie wiem czy bym się podjął :D.




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 13 czerwca 2017, 01:21 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2016, 20:26
Posty: 102
Lokalizacja: DW
Koniec w sensie ze buda jest mobilna , a pewnie dalsze jakies modyfikacje będą ;) , tylko ze to juz w czasie rozlożone :). Narazie mam dośc remontu , teraz trzeba trochę pomieszkać na wyjazdach w budce :).




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: wtorek, 13 czerwca 2017, 08:53 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6994
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
sterciu napisał(a):
teraz trzeba trochę pomieszkać na wyjazdach w budce :).
No i to jest sedno karawaningu




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL