Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 8 marca 2017, 14:10 
Avatar użytkownika


Żebyśmy mieli o czym rozmawiać to wyjdę od 1,5k zł :D :D
Ale nie kontynuujmy tego tutaj, jak się ogarnę to będzie oficjalnie wystawiona oferta :)




   
 
 
PostNapisane: środa, 8 marca 2017, 18:42 
Avatar użytkownika


Można zarejestrować każdą przyczepę tylko nie o numerach jakie ma na ramie. Istnieje luka prawna
koszt 200 zl plus 160 przerejestwoanie




   
 
 
PostNapisane: środa, 8 marca 2017, 19:47 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6994
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
No tak
Zamiast doradzić jak kupić fajną przyczepę użytkowniczka dowie się jak ominąć prawo.
Ja powtarzam
Nie warto kupić przyczepy bez pełnej dokumentacji
I tego będę się trzymał :)
Nie warto brać też jakiegoś szrota/złoma bez osi , mebli i tak dalej.
Później ludzie narzekają że sezon trzeba jechać a tu meble , szyby , tapicerki i inne duperele.
Atka_r - nie daj się przekonać na takie numery !
Koszty naprawy są dużo wyższe aniżeli kupić coś w ładnym stanie. Ludzie sami się oszukują. Myślą tak. Kupie taniej, zrobię remont powoli i tego tak nie odczuję w kieszeni. To jest absolutnie nieprawda !
Zmam takich co tak myśleli i
Albo nie mają już przyczepy , bo odsprzedali do remontu
Albo remontują i siedzą na d...e w domu.
Zycie jest zbyt krótkie aby przez jego połowę remontować przyczepę a przez nastepne pól oddawać długi z remontu =))
Może to przerysowałem , ale zrobiłem to celowo.
Może do kogoś to w końcu dotrze




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: środa, 8 marca 2017, 20:43 
Avatar użytkownika


Mocno przerysowane :p ;)

Pamiętać warto o tym, że przekładając blachę z ramy na ramę, popełnia się przestępstwo :).
Wg mnie , tymi którzy tak kupują wszystkie przyczepy - bez względu na ich stan - interesuje już się policja. Kwestia czasu i zostanie to ukrócone.




   
 
 
PostNapisane: środa, 8 marca 2017, 21:20 
Avatar użytkownika


dlatego kupilem Przyczepe z papierami i w orginalnym stanie




   
 
 
PostNapisane: środa, 8 marca 2017, 21:24 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6994
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Obrazek




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 9 marca 2017, 02:27 
Avatar użytkownika


Dziękuję za zainteresowanie i już mówię o co chodzi.
Myślałam o przyczepce dla max 2 osoby ewentualnie jakiś "walet" jak trzeba byłoby udostępnić komuś do przenocowania ale nie na stałe.
Generalnie chciałam uniknąć namiotu bo stale trzeba go rozkładać i ma miękkie ściany.
Chciałabym się nią przemieszczać głównie w wakacje od lotniska do lotniska - kilka dni tu kilka dni tam (jestem szybowniczką). Trochę też inne rejony Polski - jest sporo do zwiedzania.
Nie chce mi się ciągle szukać noclegu. Chcę mieć po swojemu uporządkowana rzeczywistość dookoła siebie. Ale też nie chcę wydawać za dużo :D - jedno kosztowne hobby już mam ;) .
A remoncik i tak by trzeba zrobić bo chciałabym w tej przyczepce stanąć wyprostowana. Więc rozważałam wlaminowanie rantu. (Sprawdziłam w jednej - nie wiem jaki model i stać komfortowo mogłam przy podniesionym dachu mam 173 wzrostu).
Mieszkam pod Warszawą ale nie widziałam ofert z mazowieckiego. Pojechać można wszędzie jak ciekawa propozycja. Tyle, że nie mam znajomych z przyczepami. (ta o której wspomniałam to taka ogródkowa altanka bez papierów)
Początkowo myślałam o kwocie około 2000 ale widzę, że to nie takie proste.
https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kam ... d07f4312ba
https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kem ... a3857a5db2
a to to chyba same dokumenty bez przyczepy?
https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-nie ... 95d36831fe
Jest milion ofert z Koszalina ale nie wiem czy warto tam jechać?
Pozdrawiam i przepraszam za kłopot ;)




   
 
 
PostNapisane: piątek, 10 marca 2017, 00:43 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 956
Przy zakupie przyczepy trzeba - jak to w życiu - zachować spokój :) Przede wszystkim - bez pośpiechu. Jeśli ma to być Niewiadówka - to raczej N126N, bo w tej przyczepce na pewno możesz stanąć wyprostowana :) Jeśli 126N, to raczej 2 k zł nie wystarczy. Ceny takich przyczep w znośnym stanie zaczynają się na ogół od 3,5 - 4 kPLN i raczej trzeba w nich zrobić porządek z tapicerką. Podobnie jak Heniek uważam, że nie ma sensu kupowanie przyczepy niekompletnej, z uszkodzonym układem jezdnym itd, bo szkoda życia na remonty. Wg mnie jazdy dalsze niż 150 km po przyczepkę nie mają sensu, bo często można tylko odbyć wycieczkę bez zakupu /z różnych powodów zresztą, może to być stan techniczny, można też zajechać już po sprzedaży przyczepki komu innemu/.
Przyczepkę przede wszystkim trzeba kupować z głową. Warto użyć "telefonu do przyjaciela" i jechać z kimś, kto ma jakieś pojęcie o przyczepach, ale z braku laku może to być ktoś obeznany z mechaniką samochodową, najlepiej właściciel /lub były właściciel/ Trabanta :D
Obserwuj portale ogłoszeniowe, szczególnie OLX i Alledrogo - ale systematycznie. Na pewno coś z czasem trafisz w okolicy bliższej niż Koszalin.
Powodzenia :)
PS Hobby masz superanckie :D




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: piątek, 10 marca 2017, 10:00 
Avatar użytkownika


W Warszawie u jednego sprzedawcy są dwie zapiekanki do kupienia:
https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kem ... 6d4f9633b8
https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kem ... a3857a5db2
może warto luknąć na nie:)




   
 
 
PostNapisane: niedziela, 12 marca 2017, 22:13 
Avatar użytkownika


Dziękuję za uwagi i linki ale ja niecierpliwa jestem :D :D (spróbuję zadzwonić do tych propozycji). Jednak o jedno muszę jeszcze zapytać bo jakoś nie czuję różnicy. Jak wydedukowałam N przed 126 to od słowa Niewiadów a drugie N po 126 to typ? Czy N jest wyższe od "bez N" a co z E, D NT? - jest gdzieś lista różnic? Czy kolejne literki to coraz lepsze modele czy raczej udziwnione? Dlaczego do zakupu Niewiadówki potrzeba właściciela Trabanta??? Przecież to prehistoria :D właściciel Malucha nie wystarczy? I wiem, wiem to lamerstwo ale "zapiekanka"? na Boga Ojca dlaczego????? i czy tylko pierwszy model taką ma ksywkę czy wszystkie Niewiadówki?

A co do hobby to zapraszam do spróbowania. Latanie piękne jest!
Pozdrawiam :)




   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 2 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL