Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15 16 17 18 19 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: REANIMACJA
PostNapisane: wtorek, 29 sierpnia 2017, 23:43 



Dołączył(a): poniedziałek, 6 czerwca 2016, 23:27
Posty: 174
Lokalizacja: Kraków
Cóż począć... Wakacje się kończą (sic!!!) więc trzeba się brać za robotę. Niestety jak mówi pewne porzekadło "Kto za młodu głupim nie był - ten na starość nie zmądrzeje" i ja się czegoś dowiedziałem... I tak oto jako indywidualny zleceniodawca, na ocynk - termin około 3 tygodnie... gdzie bym nie pytał... Ale, gdyby ktoś potrzebował szybciej ;) to polecam rozmowy z firmami masowo produkującymi ogrodzenia w najbliższym regionie. W tych samych pieniądzach a wykonane w ciągu 3 dni. Gdybym trafił na ten trop załatwiania sprawy wcześniej to tych od piaskowania bym przypilnował i ramę przynajmniej już bym miał złożoną z miesiąc temu. No ale. Najważniejsze że wreszcie jest ocynkowana :) Nic jej nie ruszy wieki :) Można lecieć z robotą dalej... Niebawem na miejsce powędrują podpory i będzie można wreszcie stanąć z robotą na nogi.
21198074_1510135285691195_1685201768_o.jpg
21246085_1510135395691184_1280840023_o.jpg
21175869_1510135255691198_770639051_n.jpg
Pozdrawiam wszystkich a zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie zwątpili w powodzenie projektu ;)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Byle do weekendu i w drogę :) Pozdrawiam




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: REANIMACJA
PostNapisane: środa, 30 sierpnia 2017, 00:45 
Avatar użytkownika


Świetnie Bartas, działaj działaj nie ma co koniec wakacji to nie koniec prac ;)

Pozdr ArroW!




   
 
 
 Tytuł: Re: REANIMACJA
PostNapisane: czwartek, 31 sierpnia 2017, 21:40 



Dołączył(a): poniedziałek, 6 czerwca 2016, 23:27
Posty: 174
Lokalizacja: Kraków
Dziś w upalnym słońcu niemal ducha wyzionąłem... Tak pochłonęła mnie robota, że nie przypilnowałem nawadniania i nakrycia łepetyny... :( Na szczęście wszystko się dobrze skończyło i mogłem po chwili schłodzenia, dokończyć zaplanowane na dziś prace przy skorupce :) Oto efekty. Wszystkie montowane dziś elementy (poza podkładkami i zawleczkami) zostały wypiaskowane i polakierowane proszkowo na czarno z podkładem z cynkiem. Wszystko działa jak należy a jeszcze smarowanie przewidziane :)
DSC_0033.JPG
DSC_0044.JPG
DSC_0055.JPG
DSC_0051.JPG
DSC_0049.JPG
Ja jestem zadowolony :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Byle do weekendu i w drogę :) Pozdrawiam




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: REANIMACJA
PostNapisane: czwartek, 31 sierpnia 2017, 23:45 
Avatar użytkownika


Pięknie pięknie, robi się bardzo interesująco

Pozdr ArroW!




   
 
 
 Tytuł: Re: REANIMACJA
PostNapisane: środa, 13 września 2017, 23:57 



Dołączył(a): poniedziałek, 6 czerwca 2016, 23:27
Posty: 174
Lokalizacja: Kraków
Kolejna porcja puzzli 3d :)

DSC_0059.JPG

Wprawne oko wypatrzy, że brak tu 2ch pierścieni segera, oraz jednej nakrętki oraz podkładki pod dużą sprężynę a mała sprężynka również została wymieniona na nową choć musiałem ją skracać i doginać ostatni zwój... Wszystko trafiło na swoje miejsce.

DSC_0061.JPG

Wszystko się składa i działa :) przynajmniej na sucho ;) Zobaczymy przy testach z hakiem w Zastavie.

DSC_0202.JPGDSC_0203.JPG

Dziś także zamontowałem, szczotkę drucianą na wiertarkę i zabrałem się za odczyszczanie osi. Luźna ruda została usunięta (ku mojemu zaskoczeniu były jej niewielkie ilości), stary lakier gdzie się nie trzymał także. Przy okazji dokonałem wielkiego odkrycia. Otóż, to zwłaszcza zainteresuje wszystkich tych który nie znaleźli nr wybitego na ramie... Znalazł się u mnie na osi !!! zgodny z nr na tabliczce znamionowej z tyłu. Po prawej stronie od góry bliżej środka osi, niejako przy podłodze... Bez odkręcenia skorupy raczej nie do zlokalizowania.
Po mozolnym czyszczeniu i odtłuszczaniu, przyszedł czas na zabezpieczenie czarnym "Hammeritem". Oś schnie i oczekuje na przykręcenie do reszty podwozia.

DSC_0174.JPGDSC_0190.JPG
DSC_0196.JPGDSC_0197.JPG


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Byle do weekendu i w drogę :) Pozdrawiam




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: REANIMACJA
PostNapisane: niedziela, 29 października 2017, 17:55 
Avatar użytkownika


No proszę czyli nr vin może występować również na osi, a to pikus. Odmalowana od razu inaczej. Pięknie wyszło

Pozdr ArroW!




   
 
 
 Tytuł: Re: REANIMACJA
PostNapisane: piątek, 8 czerwca 2018, 20:52 



Dołączył(a): poniedziałek, 6 czerwca 2016, 23:27
Posty: 174
Lokalizacja: Kraków
Dawno mnie tu nie było... A dziś choć już późny piątek...

DSC_0237.JPG

Ciekawe czy wśród spraw bieżących znajdzie się chwila dla skorupki... ;) trzymajcie kciuki

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Byle do weekendu i w drogę :) Pozdrawiam




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: REANIMACJA
PostNapisane: piątek, 8 czerwca 2018, 21:16 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6994
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Trzymamy i miło że do nas zajrzałeś. Ale gdzieś tam napisałeś
ketrab napisał(a):
to musisz wiedzieć że mnie np inspirujesz i kiedyś jak juz ogarnę moją gromadkę w ogródku i będę mógł bardziej niezależnie zdecydować o sobie i przeznaczyć więcej czasu na przyjemności własne to chciałbym być kiedyś jak Ty. Nie poddawaj się.
Też nie poddawaj się bo jazda zachodnią to nie to samo. Wiesz jak się ma tych parę krzyżyków na karku to wszystko jest inne, chyba prostsze i tylko od nas samych zależy jak to wykorzystamy :)
Czasami los jest przekorny, ale bądźmy dobrej myśli.




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: REANIMACJA
PostNapisane: piątek, 8 czerwca 2018, 21:28 



Dołączył(a): poniedziałek, 6 czerwca 2016, 23:27
Posty: 174
Lokalizacja: Kraków
Z 3ką dzieciaków jakoś sobie nas wszystkich w nieświadówce nie wyobrażam tak by to przyjemność była... Ale tak jak pisałem to co zacytowałeś, mam nadzieję że jak dzieci podrosną i będą wolały same na wakacje jechać niż z nami to do tego czasu nasz laminacik będzie igła dopieszczony od najmniejszej śrubki i wraz z żoną będziemy śmigać jak Wy :) Ps, Niewiadowkę nabyłem jako 2gą przyczepę z pełną świadomością co mnie czeka i ja ją odbuduję do końca na znak solidarności z Twoim zamiłowaniem :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka




_________________

Byle do weekendu i w drogę :) Pozdrawiam




 Zobacz profil  
 
 
 Tytuł: Re: REANIMACJA
PostNapisane: piątek, 8 czerwca 2018, 21:43 
Admin
Avatar użytkownika



Dołączył(a): wtorek, 9 grudnia 2014, 19:42
Posty: 6994
Obrazki: 1391
Lokalizacja: Jestem z miasta
Jak kiedyś powiedziałem na byłym forum że nie porównuijcie siebie do mnie to zostałem wielkim "złym". Teraz patrzę na to wszystko i miałem rację. Ja mam inne priorytety :). Dzieci na swoim, wykształcone, alimentów nie płacę, kredytu nie spłacam, lizingu za samochód też nie mam ............
To co mi zostało
Cieszę się życiem
Czego i Wam wszystkim życze. Kurcze zabrzmiało jak pożegnanie, ale o ty już wkrótce :(




_________________

Kontakt tylko poprzez
Obrazek

Do zobaczenia na trasie

W trasie z przyczepą:

Rok 2024 Powoli zaczynamy ..........
Rok 2023 Będzie bardzo trudny karawaningowo
Rok 2022 zaczynamy.........
Rok 2021 - 4150 km
Rok 2020 - 4120 km
Rok 2019 - 7,060 km
Rok 2018 - 10,500 km




 Zobacz profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15 16 17 18 19 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL