Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 25 października 2016, 21:20 
Avatar użytkownika


Jest barrrdzo atrakcyjna cenowo:)
Teoretycznie okres dobry na remont, bo najbliższe miesiące zimowe i tak nigdzie nie pojadę. Spokojnie będzie można zająć się remontem. Ocieplona będzie matą kauczukową (mam w piwnicy jej zapas od ponad roku), nigdzie nie czytałem by ktoś taka pianką izolował przyczepkę. Nie jest tania, ale ja ją dostałem za free , właśnie z przeznaczeniem na wyklejenie nią Niewiadówki. Izolacja kauczukowa jest jednym z lepszych materiałów izolacyjnych w instalacjach. Klimatyzacje, pompy ciepła, węzły cieplne, kanały wentylacyjne - cepki pewnie też wygłusza dobrze :P




   
 
 
PostNapisane: wtorek, 25 października 2016, 22:21 
Avatar użytkownika


SAM. (kropka) LEKKA lub SAM. OSOBOWY to skrót powszechny w starych dowodach. Cwaniaczenie przy sprzedaży jest w drugą stronę. Janusze próbują wciskać te samochody/przyczepy jako "zarejestrowane na SAM". W ten sposób niepotrzebnie pojechałem pod Rzeszów. Gość w ogłoszeniu oferował VW T3 z podwyższoną budą, przerobionego na spartański kamper, zarejestrowanego na SAM. Przyjeżdżam, "pacze w papiery" a tam SAM. CIĘŻAROWY.
Dlaczego tak czynią? Ano dlatego, że 22.06.2013 prezydent jednym autografem zabił markę SAM i zarejestrowane przed tym dniem wozy tej marki, niezależnie od stanu i kompletności, są bardzo w cenie. Wartość SAMów wzrosła do tego stopnia, że za "samą ramę" z dowodem i blachami trzeba dać tyle co za 15-letni samochód dowolnej "fabrycznej" marki w stanie jeżdżącym.

Bardzo spieniony masz ten kauczuk? Zwulkanizowany porządnie? Bo jak nie, to będzie nieadekwatnie ciężkie do swoich właściwości izolacyjnych (a sprężystych nie wykorzystasz) i będzie Ci w czepie jechało czymś między kondomami a oponami. Połóż sobie fragment tej maty na kaloryferze, będziesz miał porównanie do tego, co się będzie działo w ogrzewanym pomieszczeniu nią izolowanym.




   
 
 
PostNapisane: środa, 26 października 2016, 13:11 
Avatar użytkownika


c64club napisał(a):
Połóż sobie fragment tej maty na kaloryferze, będziesz miał porównanie do tego, co się będzie działo w ogrzewanym pomieszczeniu nią izolowanym."
Dobry pomysł... W celach testowych tak zrobię. Pamiętam, jak na na jednej budowie izolowano rury kauczukiem - śmierdziało paskudnie:), wręcz gów..m
To co mam nie ma zapachu - ale tak jak sugerujesz - nagrzeje się laminat to może nieładnie zacząć pachnieć...
Nie wiem na ile jest "spieniona". Jakieś foty zrobię dzisiaj jak wrócę do domu.




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 27 października 2016, 10:21 
Avatar użytkownika


Stare (podobno hinduskie) przysłowie mówi "Plany są po to, żeby się bogowie mieli z czego pośmiać".
Przed wycieczką po kolejną ramę, zgadałem się z sąsiadem z działek. "Kombinujesz dalej z tą przyczepą? Zobacz jaką budę ma do sprzedania gość z naszej dzielnicy. Co będziesz pruł Niewiadówkę, jak on ma przyczepę akurat dla Ciebie - totalna rzeźba, ocieplona, spodoba Ci się, on jest taki sam macgyver jak ty". Nie ma to jak porada od kogoś, kto zna twój charakter (: Pojechałem wczoraj obejrzeć i dzisiaj wracam odebrać. Zamiast czepki kempinkowej często przerabianej na budkę z zapiekankami, będzie budka z zapiekankami przerobiona na kemping. Buda na stalowym szkielecie (bardzo przemyślanym, więc lekkim i sztywnym) z poszyciem z aluminium, 2 cm styropianu, jedynie poszycie wewnętrzne z lakierowanej prasowanej pilśni nie do końca mi pasi, chociaż w sumie zdrowe, zostanie poza "łazienką". Sucha i zdrowa, układ hamulcowy jak nowy. Budżet mniejszy od tego, co planowałem na doprowadzenie Niewiadki do takiego stanu. 3,4m idealnego prostopadłośnianu, wysoka (facet ma prawie 2m wzrostu), taka kioskowata. 460 kg żywej wagi (430 w dowodzie), 740 DMC, biała tablica. Trochę głupio, że nie 750, ale nie ma co zrzędzić. Holownikowi za bardzo się nie spodoba, miało być mniej.

A rama z papierami od N126, którą miałem kupić, przyda się drugiemu sąsiadowi. "Zmobilizuje" swoją Niewiadówkę, która mu obecnie robi za altankę.




   
 
 
PostNapisane: czwartek, 27 października 2016, 16:52 
Avatar użytkownika



Dołączył(a): czwartek, 12 lutego 2015, 13:09
Posty: 519
Obrazki: 44
Lokalizacja: Warsiawa WN
No to super, że trafiłeś w swoje preferencje. Niby nie Niewiadów ale zostań z nami.
Wrzucaj fotki i rób Pan relacje z remontu.




_________________

Każda frytka to smutna historia zmarnowanych marzeń ziemniaka, który mógł stać się wódką.




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: czwartek, 27 października 2016, 18:56 
Avatar użytkownika


Heniek sugerowal mi przejrzenie się za inną niż niewiadowka, w wątku o powiększaniu budy. To co kupiłem i tak jest bliższe dlubanej Niewiadowce niż "zachodnim" przyczepom. Takie "nasze słowiańskie". Będę się dzielić.




   
 
 
PostNapisane: niedziela, 30 października 2016, 12:04 
Avatar użytkownika


Za 3 godziny jestem umówiony w sprawie oględzin n126e , nie mogę się juz doczekac : ]
Miał jechać ze mną kolega bo ma hak na normalnej wysokości, ale nie pojedzie ... nie wiem jak będzie zestaw wyglądał Jeep grand cherokee 2" lift z niewiadką :P




   
 
 
PostNapisane: niedziela, 30 października 2016, 12:38 



Dołączył(a): piątek, 4 września 2015, 23:44
Posty: 956
c64club napisał(a):
"ocieplona, spodoba Ci się, on jest taki sam macgyver jak ty"
"2 cm styropianu"
Straciłem potencjalnego kupca na mój piecyk, jak mniemam? ;)




 Zobacz profil  
 
 
PostNapisane: niedziela, 30 października 2016, 17:18 
Avatar użytkownika


Obrazek

Jakby to zdjęcie powyżej eliminuje zakup przyczepk :(
....................
Ogólnie stan wizualny jak zawsze - piękna zieleń.
Szyby całe i uchylne z przodu i z tyłu. Wszystkie klosze lamp całe, podłączyłem pod auto by sprawdzić czy działają - tylko lewa strona działała i też nie wszystko (brak stopu) , może tylko kwestia wtyczki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...........................................

W środku sucho! Otwierałem szafki , łóżka, zero pleśni czy grzyba, brak zapachu zgnilizny. Mebelki całe, nie poobijane, zlewozmywak nie zardzewiały, kuchenka również. Podbitka tylko obwisła, reszta super. Do tego przedsionek w dobrym stanie, rurki nie pordzewiałe, materiał bez zapachu i zgnilizny.

Obrazek

Obrazek

...................................................

Zawieszenie słabo wyglądało - koła również. Wrośnięte w ziemię wszystko. Podpory nie do ruszenia (następnym razem jak będę gdzieś jechał to wezmę jakiś odrdzewiacz)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

.........................
Ogólnie gdyby nie ta rama zgnita, to już byłaby u mnie:). Sam nie ogarnę tego, a zrobienie nowej ramy czy reanimacja tej sporo by kosztowała pewnie. Rama nie ocynkowana.
N126e 1981r.


Ostatnio edytowano niedziela, 30 października 2016, 17:53 przez sikor78, łącznie edytowano 1 raz



   
 
 
PostNapisane: niedziela, 30 października 2016, 17:43 
Avatar użytkownika


Dla mnie nie eliminowałoby przyczepki, jeśli tylko nr ramy jest widoczny, a reszta w dobrym stanie. Dyszel mógł zgnić bo np. lało się na niego przez 8 lat z dachu, ale po wymianie metra ceownika masz zdrową ramę.
c64club napisał(a):
"ocieplona, spodoba Ci się, on jest taki sam macgyver jak ty""2 cm styropianu"
kocio128 napisał(a):
Straciłem potencjalnego kupca na mój piecyk, jak mniemam? ;)
Ależ nie. Buda jest ocieplona, czyli nie będę musiał jej wykładać styropianem od środka. Ale pieca nie ma. A miejsca na szeroki piec od Ciebie, w tej budzie jest sporo. Więcej niż w N132. Zrobiłbym sobie odpowiednio szeroką szafę pod wymiar pieca.




   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! (C) 2015 © 2007 phpBB Group
WŁASNOŚĆ (C) NIEWIADOWKI.PL